Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cieknie z pompy wtryskowej, BMW e36 325td

damzurek 18 Gru 2009 18:57 4143 3
  • #1 18 Gru 2009 18:57
    damzurek
    Poziom 2  

Witam,
    Jestem w trakcie reanimacji autka po 3 letnim postoju.
    Właściwie wszystko już zrobione tylko dzisiaj na przeglądzie zauważyli że cieknie mi pompa wtryskowa.
    Mechanik mi powiedział, że muszę ją uszczelnić.
    Więc będę wdzięczny za informację, gdzie we Wrocławiu lub w okolicach znajdę dobrego pompiarza? Jaki koszt jest takiego uszczelnienia?
    Druga sprawa to zastanawiam się czy uszczelnienie pompy wystarczy ponieważ zauważyłem, że na rozgrzanym silniku autko odpala za 3 razem lub po wciśnięciu na maxa pedału gazu.
    - Co może być przyczyną?

0 3
  • #2 23 Gru 2009 11:51
    marcin 2001
    Poziom 10  

przede wszystkim musisz ustawić wałek rozrządu oraz pompę. W pompie zazwyczaj twardnieje gumowy oring (uszczelka) pod główka i stąd wyciek, można to zrobić przy okazji regulacji pompy. Co do wałka, łańcuch rozrządu z biegiem czasu rozciąga się, po stronie pompy jest dłuższy a więc wałek się cofa, powoduje to utrudniony rozruch. Pozdrawiam. Nie koniecznie szukaj pompiarza tylko gościa od BMW. Np. na Legnickiej 52a koło magnolii we Wrocławiu.

0
  • #3 23 Gru 2009 19:52
    piotrek25801
    Poziom 9  

Polecam warsztat w Sobótce ul. Zaułek Świdnicki. Uszczelnić pompę to nic takiego, tylko nastawnik dobrze ustawić trzeba przy skręcaniu. Oni podłączą do kompa i ustawią tak jak powinno być. Fachowo zrobią za przystępną cenę.

0
  • #4 24 Gru 2009 13:42
    rudesmen
    Poziom 13  

Koszt kompletu uszczelek (sprzedawcy twierdzą że oryg. Boscha) to 35zł.

W autoryzowanych serwisach Boscha koszt wymiany tych uszczelek to 1100-1350zł

0