Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Download Manager i limit predkości pobierania

18 Gru 2009 20:09 3178 6
 • Poziom 20  
  Witam
  Pobieram jednocześnie dwa pliki o rozmiarze 2GB każdy przy pomocy Internet Download Manager. Chiał bym aby plik nr 1 był pobierany z maksymalną możliwą prędkością, natomiast prędkość pobierania drugiego pliku chciałbym ograniczyć do 10KB/s jak to zrobić przy użyciu IDM? program zawiera opcję ograniczenia prędkości ściągania plików ale jest ona nakładana na wszystkie pliki naraz nie można ustawić indywidualnych limitów.

  Czy jest to w ogóle możliwe w tym programie? (w innych programach tego typu jest to jedna z podst funkcji)
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 20  
  witux napisał:
  A jest możliwość odpalenia tej aplikacji drugi raz ? :)

  Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi?
 • Poziom 9  
  Chodzi o to czy można uruchomić ten program 2 raz tzn. czy 2 na raz mogą działać.
 • Poziom 20  
  witux napisał:
  Tak jak odpalasz 2x Firefoxa.


  Firefox domyślnie nie obsługuje wielokrotnego uruchamiania, rozwiązanie takie wywołało by więcej szkody niż pożytku. Dwukrotne uruchomienie aplikacji firefox.exe nie uruchamia dwóch procesów firefox.exe, nawet jeśli masz otwartych wiele "okien" to wszystkie one są obsługiwane przez jeden proces.

  IDM także nie pozwala na wielokrotne uruchomianie - proszę sobie wyobrazić sytuację w której inicjujemy pobieranie nowego pliku za pomocą Firefox'a - firefox przekazuje te informację z adresem pobieranego pliku do IDM, a te mamy uruchomione już w dwóch kopiach która z nich powinna przyjąć to wywołanie? Obie? A może powinna się po raz trzeci uruchomić IDM? Co się stanie przypadku pobierania naraz 100 plików .jpg - uruchomi się 100 kopi IDM?