Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

naklejka XP a kontrola legalnosci?

18 Gru 2009 20:50 2954 6
  • Poziom 16  
    Witam,

No niestety zrobilem sobie "krzywde" zmienilem starego kompa na lapka z vista no i okazuje sie ze czesc boxow (Furious Gold Box) nie dziala pod viste i tak sie zastanawiam nad zakupem na allegro jakiegos kompa z XP. Znaczna wiekszosc komputerow na allegro ma XP w formie naklejki licencyjnej
    Jak to sie ma do zainstalowania na tym kompie xp podczas ewentualnej kontroli?
  • Poziom 15  
    A jak kupiłes sobie nowego laptopa to dostaleś do niego płyte z vista czy może zainstalowala się z ukrytej partycji a płyte z systemem trzeba było nagrać samemu?? Podobnie zdarza się w laptopach z Xp-kiem. Czyli po mojemu naklejka musi wystarczyć.
  • Poziom 31  
    Nie jestem specem, ale kolega wyżej ma racje, kupując laptopa na ogól system jest juz zainstalowany na partycji, bez płytki CD, nie wiem jak to się ma do komputerów stacjonarnych, ale swoją drogą spokojnie był używał kompa z naklejką licencyjna.Ewentualnie zainstaluj sobie na partycji XP i zainstaluj te boxy których będziesz używał pod tym systemem.
  • Spec od GSM
    Mozna uzywac, jakby nowszy XP z SP3 nie łykał kodu to wprowadz dowolny z sieci a potem zadzwon do konsultanta i bedziesz mogl wprowadzic oryginalny.

Moderowany przez gsm_virus:

Ne do końca prawdziwa informacja, skoro jest naklejka z certyfikatem COA, to powinna być również płyta lub tzw. "partycja recovery", oraz dowód zakupu.
    Proszę użytkowników, którzy chcą dokonać "downgrade" z Win. Vista do Win. XP Prof. o zapoznanie się z dokumentem PDF w j. ang. - Link.

Cytat:
    The OEM vesions of Windows Vista Business and Windows Vista Ultimate include downgrade rights
    to Microsoft Windows XP Professional, Microsoft Windows XP Professional x64 Edition, and
    Microsoft Windows XP Tablet PC Edition.

• Pomocny post
    Poziom 13  
    To nie płyta CD świadczy o legalności Windows.
    Naklejka licencyjna świadczy o legalności systemu i oczywiście zgadzający się serial z tym w komputerze.
    Oczywiście należy mieć dowód zakupu (jeśli chodzi o kontrolę) Miałem kilka kontroli i to co gościa obchodziło to czy komp ma legalnego win i jakiego pochodzenia jest ten win wobec tego pokazywałem fakturę zakupu.

Jeśłi komp ma naklejkę z windows i na dowodzie zakupu będzie widnieć zestaw lub komp z systemem to taki system jest legalny na komputerze z którym go kupiłeś.

Pozdro.
  • Poziom 16  
    ok dzieki za informacje

a jeszcze mam pytanie jak sprawuja sie boxy pod win 7 (se tool, n-box+hwk, smart clip, Furious, ns pro, mt-box)? Zastanawiam sie nad zakupem upgrade lub pelna wersje
  • Użytkownik usunął konto