Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator napięcia w YAMASZE FZR600

czmiel 08 Lip 2004 22:58 1093 3
  • #1 08 Lip 2004 22:58
    czmiel
    Poziom 15  

Pomocy!!!

kupiłem niedawno FZR-kę i okazało się, że jst spalony elektroniczny regulator napięcia(bardzo częsta usterka w tym modelu). Tam jest trójfazowa prądnica ze stałymi magnesami (nie potrzebuje wzbudzenia, więc standardowe regulatory od alternatorów samochodowych odpadają). Nie chcę kupować oryginalnego(250-400zł), bo i tak po pewnym czasie się spali (taki model), więc mam zamiar dopasować, lub zrobić wytrzymalszy, potrzebuję najbardziej schematu jakiegoś prostego stabilizatora napięcia (wejście5-40V, wyjście <=14.5V), który mogłbym podłączyć za prostownikiem dwupołówkowym i który byłby długo bezawaryjny.
    Jeśli ktoś chciałby poradzić mi jak to zrobic...

P.S. sezon w pełni a ja nie jeżdżę dalej niż 8 km poza dom

0 3
  • #2 10 Lip 2004 12:24
    czmiel
    Poziom 15  

Poprawka, sprawa się nieco skomplikowała, po podłączeniu prostownika i zmierzeniu napięcia stałego na wyjściu okazało się, że panuje tam od 20V na wolnych obrotach, do 230 V przy 11.5 tys obr.

0
  • #3 10 Lip 2004 15:19
    h616
    Poziom 13  

Stabilizatory nic nie dadzą, poprostu się przegrzeją musisz zbudować układ na triakach zwierający uzwojenia do masy przy napięciu wyższym niż 14,2-14,4 V. Inaczej lepiej kupić orginał. Pozatym skąd weźmiesz tanie prostowniki żeby się nie grzały przy 11,5 tys. obr. (czestotliwość). :D

0
  • #4 14 Lip 2004 20:02
    czmiel
    Poziom 15  

A co byście powiedzieli, gdybym dał na sterowanie jeden z tych magicznych LM..., a za tym mocny tranzystor?///Diody prostownicze raczej wytrzymają (200Hz)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo