Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze słuchawek !!!

19 Gru 2009 13:20 2454 6
  • Poziom 15  
    Witam zamierzam sobie kupić słuchawki typu dousznego i nie wiem na który model się zdecydować wacham się pomiędzy: Creative EP-630 , Philips SHE-9550 i Sennheiser CX-300 precision II red . Kwota jaką mogę przeznaczyć na słuchawki to ok 100zł +/- 10zł więc proszę o pomoc które najlepiej kupić dodam że EP-630 już miałem i bardzo mnie zadawalały(z poprzednim telefonem nokia n-82). słuchawki najczęściej miały by być podłączane do telefonu nokia 5630xm a niekiedy także do wieży onkyo CS-525 . Niestety kwota którą mogę przeznaczyć praktycznie wyklucza sennheisery -a może warto trochę dołożyć i je kupić?(ale czy jest sens kupować do telefonu słuchawki za ok 150zł???) Najbardziej interesują mnie te philipsy ale nie wiem czy można zaufać tej firmie...? Od słuchawek oczekuję najbardziej dobrego basu(słucham głównie muzyki trance a czasami regge),niezłego tłumienia dźwięków z otoczenia oraz czystych tonów wysokich. Więc każda pomoc i sugestia mile widziane ,z góry dziękuję za pomoc.

Pomoc w wyborze słuchawek !!! Pomoc w wyborze słuchawek !!! Pomoc w wyborze słuchawek !!!
  • Poziom 18  
    Kolego myśle ze naprawde nie warto kupować słuchawek za 100 zł - coś się stanie i płacz. Ja kupiłem w markecie za 13 zł Canyon CNR-EP1 - są poprostu boskie. na allegro ich nie widziałem ale w sklepach internetowych za około 30 zł są. Naprawdę polecam. Są to dokanałowe z silikonowymi wkładkami. Dobrze tłumi dźwięki otoczenia i również mozna głosno słuchać muzykę i na zawnątrz nic nie słychać. Z telefonu bas jest wystarczający i czysty. Słuchajkac z lapotpa jest aż za mocno - w korektorze winampa suwak bas ustawiam na 1/4 od dołu
  • Poziom 15  
    Dzięki ale ja na razie skłaniam się ku philipsom she-9550 bo na sennheisery szkoda mi poprostu pieniędzy... I moje pytanie jest takie czy te philipsy są dużo lepsze,porównywalne czy gorsze od creative ep-630? jeżeli chodzi o basy,tłumienie i tony wysokie a także o ogólną jakość dźwięku i głośność?A co do tych Canyon CNR-EP1 to widzę że one mają impedancję 32 ohm czy przez to nie będą znacznie cichsze od trzech przeze mnie wyżej wymienionych...?
  • Poziom 18  
    Czy nie będą cichsze.. na to pytanie odpowiedzieć ci nie mogę ale mam telefon lg shine - na nim słucham muzyki. Jest głośno. Jak dla mnie. Jak wezme na maksymalną glośnosć to porządnie sie drą. Na komputerze efekt jest jeszcze lepszy.

PS. Wczoraj napisałem że są za około 30 zł. Teraz po wpisaniu w google widze że są w sklepach po 19 zł
  • Poziom 15  
    OK. kupiłem te philipsy i jestem z nich w pełni zadowolony . moim zdaniem izolują przynajmniej tak samo jak ep-630/cx-300 albo nawet lepiej. idąc ulicą nie słyszę samochodu z odległości 2m przy głośności 30%, grają na pewno lepiej niż ep-630 nie wypadają z uszu ale tylko na średnich wkładkach !!! Bo na najmniejszych już same wylatują a na największych za słabo izolują.(nie wiem jak niektórzy mogą pisać że philips nie umie robić "dobrze izolujących" słuchawek). Jakość wykonania jest bardzo dobra - obudowy słuchawek są gumowane tuż za częścią którą wkłada się w ucho!!!(gumową wkładką) dalej są z gładkiego tworzywa a na końcu także gumowe ,nawet lewa słuchawka jest oznaczona trzema wypustkami żeby w ciemności nie pomylić uszu :) , a kształt w formie wygiętej tubki super wygodnie leży w uszacz. super prezentują się te żółte obwódki (ale wolałbym czerwone-bo by pasowały do mojej noki) -bez porównania z creativami (które także były oryginalne...) co do dźwięku to na pewno jest czystszy a bas jest bardziej punktowy i głębszy niż w ep-630 także słychać więcej średnich tonów niż w ep-630 wysokie tony także ok. Choć wiadomo że kwota ok 100zł nie wystarczy na zakup "cudów" ale niemniej jednak można w tej cenie dostać całkiem przyzwoite słuchawki.... więc szczerze polecam.
  • Poziom 17  
    Witam!
    Zrobiłeś baaardzo idiotyczny zakup!Słuchawki dokanałowe bardzo szybko niszczą słuch.
    Miałem EP-630 i wypieprzyłem w kubeł po pół roku.
    Uszy bardzo męczą się,nawet po chwili cichego słuchania.Poza tym nie słyszysz tego co na ulicy i możesz zostać rozjechany lub przewrócić się!
    Ja teraz mam "pchełki" AKG K311 i jestem bardzo zadowolony.Używam ich do komórki Nokia 5320XpressMusić.
    Pozbądź sie tego szajsu i kup dobre drogie słuchawki AKG czy Sennheiser.To są firmy WYSPECJALIZOWANE w słuchawkach(nie Creative co robił karty dźwiękowe,a teraz słuchawki,albo philips co robi maszynki do włosów ,radia i słuchawki.)
    Nie kupuj już nigdy dokanałówek.Szkoda słuchu.
  • Poziom 15  
    Niestety ale mylisz się gdyż te philipsy brzmią zupełnie inaczej od ep-630 czy cx-300 są to słuchawki typu półotwartego i posiadają otwory aby powietrze mogło swobodnie przepływać więc praktycznie nie męczą uszu ( ja czasami nawet w pracy słucham po parę godzin i nic mnie nie boli ) . I co z tego że philips robi maszynki do golenia (bardzo dobre zresztą gdyż sam mam jedną z nich) a także odkurzacze (także świetne). Moim zdaniem to właśnie słuchawki akg k-311 (bez urazy) są gorsze (i to sporo ) od she-9550 gdyż mają tandetny plastikowy wygląd oraz praktycznie brak w nich niskich tonów (nie mówię tu o wielkim basssie) ,są słabo dopasowane i za duże więc kiepsko leżą w uszach. A przez to że nie izolują za dobrze grają bardzo cicho pomimo większej efektywności od philipsów ( aż o 20db ! ). Akg to bardzo dobra firma ale philips także zna budowę ludzkiego ucha i potrafi zrobić dobre aparaty słuchowe a tym bardziej słuchawki o idealnie dopasowanym do ucha kształcie. Co do przewrócenia się czy rozjechania przez samochód to nigdy od ponad 3 lat mi się to nie zdarzyło (zarówno w ep-630 ani w she-9550) ale przy słuchaniu na do 30% głośności bo głośniej to sobie można w domu najwyżej posłuchać. Więc jeszcze raz przepraszam jeżeli cię obraziłem i polecam te philipsy.