Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak rozebrać radio Blaupunkt Sevilla rdm 168?

tom_ex 19 Gru 2009 15:49 9330 11
  • #1 19 Gru 2009 15:49
    tom_ex
    Poziom 15  

Witam.

Jak rozebrać radio Blaupunkt Sevilla rdm 168? Chodzi mi konkretnie o to, które śrubki należy odkręcić.

Dzięki za pomoc.

0 11
  • Pomocny post
    #2 19 Gru 2009 16:28
    Dławik81
    Poziom 15  

Witam jest parę śrub, które musiał byś poluzować na początek musisz zdemontować górną pokrywę odkręcić śrubki mocujące szufladę mechanizmu CD wyciągnąć mechanizm potem odkręcić śrubki mocujące gniazda zasilającego oraz cincze jeśli są przykręcone następnie poluzować wkręty mocujące końcówki mocy do radiatora . oraz śrubki mocujące znajdujące się pod panelem pod panelem no i te, które mocują płytkę w środku eo chyba wszystko z reszta nie powinieneś mieć problemu wszystko jest widoczne jak na dłoni tylko trochę cierpliwości no i oczywiście wkrętak odpowiednie narzędzie jeśli dobrze pamiętam gwiazdka.no i powinno być ok powodzenia.

0
  • #3 19 Gru 2009 18:23
    irek19
    Poziom 33  

I co chcesz naprawić?.. jak Masz problem z rozkręceniem.

0
  • #4 19 Gru 2009 18:42
    tom_ex
    Poziom 15  

irek19, Twój tekst nic nie wnosi do tematu.

Chodzi mi jedynie o przeczyszczenie lasera. Robiłem już to we wieży, dvd, ps2, ale obudowa radia jest nieco bardziej skomplikowana.

0
  • #5 19 Gru 2009 18:53
    irek19
    Poziom 33  

To w tym sprzęcie jest trochę inaczej, i możesz mieć problem z wyczyszczeniem.

0
  • #6 20 Gru 2009 00:03
    mister_j
    Poziom 22  

na tak zadane pytanie kolega dławik zapewne odpowiedział prawidłowo. Ale jeżeli chodzi o czyszczonko lasera, to wystarczy zdjąć górny dekiel, odkręcić 4 śrubki i mechanizm masz w ręku. I od spodu odkręcasz laserek z prowadnic i czyścisz go sobie znanymi metodami. A potem składasz i słuchasz CD. Pzdr

0
  • #7 22 Gru 2009 18:05
    tom_ex
    Poziom 15  

Witam ponownie.

W końcu znalazłem wolne 5 minut, żeby zająć się radiem. Mam problem, ponieważ dostałem radio razem z włożoną weń płytą. Wyjąłem moduł z napędem, ale płyta utrudnia mi dostęp do soczewki lasera, którą mógłbym wyczyścić bez rozmontowywania wszystkiego na części pierwsze.

Domyślam się, że jest możliwość "ręcznego" wyjęcia płyty. Jest do tego jakaś dźwigienka czy coś takiego? Załączam zdjęcia.

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #8 22 Gru 2009 19:35
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Moim zdaniem od góry łatwo do lasera nie dojdziesz , właśnie od spodu trzeba go wykręcić.

Pierwsze zdjęcie , odkręcasz tą śrubę mimośrodową i go masz. :idea:

Jak chcesz wysunąć płytę też się da - najprościej jest podać na silnik ładowania napięcie.

Tak na oko będą to też widoczne na tym zdjęciu spięte przewody czerwony i czarny.

0
  • #9 22 Gru 2009 20:48
    irek19
    Poziom 33  

Ręczne kręcenie silniczkiem doprowadzi do wysunięcia płyty.
    Czyszczenie przeprowadż od góry.
    Na drugim zdjęciu od góry, odkręć delikatnie wkręt i wyjmij docisk płyty.

Ps. ale uparty.

1
  • #10 22 Gru 2009 21:21
    tom_ex
    Poziom 15  

damiancz napisał:

Pierwsze zdjęcie , odkręcasz tą śrubę mimośrodową i go masz. :idea:

Udało się. Dzięki!

0
  • #11 23 Gru 2009 00:04
    mister_j
    Poziom 22  

tak na przyszłość kolego tom_ex, po co kombinować jak koń pod górę, przecież przed rozkręceniem wystarczy włączyć radio i nacisnąć EJECT. Gdybyś przeczytał uważnie moją wcześniejszą odpowiedz to nie musiałbyś załączać zdjęć. No chyba że trzeba Ciebie "prowadzić za rączkę". Pzdr

0
  • #12 23 Gru 2009 00:56
    tom_ex
    Poziom 15  

mister_j napisał:
    tak na przyszłość kolego tom_ex, po co kombinować jak koń pod górę, przecież przed rozkręceniem wystarczy włączyć radio i nacisnąć EJECT. Gdybyś przeczytał uważnie moją wcześniejszą odpowiedz to nie musiałbyś załączać zdjęć. No chyba że trzeba Ciebie "prowadzić za rączkę". Pzdr

Tak na przyszłość, kolego mister_j, to zastanów się, dlaczego tego nie zrobiłem. Może dlatego, że to nie moje radio, dostałem je razem z płytą, o czym wcześniej pisałem. Pewnie można uruchomić radio poza autem, ale odpowiednim zasilaczem raczej nie dysponuje.

0