Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymagania Cyfrowego Polsatu co do anteny

19 Gru 2009 15:52 3626 9
  • Poziom 9  
    Witam.

Stary się uparł, że będzie Cyfrowy Polsat oglądał. Na dachu stoi stara, kilka lat temu kupiona na giełdzie, dość mała (rozmiaru nie znam, za ślisko na dachu) antena. Talerz, rzecz jasna. Nie znam jej parametrów ani nic, ale dodam tylko, że odbierała kiedyś TVN i Polonię na jakimś obskurnym dekoderze, kiedy jeszcze były te kanały niekodowane na satelicie. Prześwitywało też Tele 5 albo RTL 7 niemieckie. I tyle wam mogę powiedzieć, bo więcej nie wiem. Nie mogę znaleźć nigdzie informacji co do wymagań, jakie mogą mieć dzisiejsze cyfrowe telewizje. Może wystarczy ta, co mam, żeby dekoder - nowy, oczywiście - odbierał kanały Cyfrowego Polsatu? Ja osobiście raczej nie sądzę, ale nie znam się na tym i nie wiem, jak dużo zależy od talerza, a jak dużo od dekodera i okablowania.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witaj .Polsat będzie odbierał poprawnie na czaszy o średnicy 80cm.
    HD musisz mieć 90 cm.Podłącz do tej anteny którą posiadasz,zobacz czy coś złapiesz.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie i dziękuję za odpis.

Ponoć odbiera też na 70cm, ale nie zmieniając już wątku, jakim podążamy - talerz charakteryzuje się jeszcze czymś, czy tylko średnicą? Coś jeszcze może mieć "lepsze", czego nie dają z dekoderem?

Podłączyć, oczywiście, podłączę. Ale wolę na zapas wiedzieć, czy będę musiał dodatkowo inwestować.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Możesz mieć stary konwerter ( nie odbiera wszystkich częstotliwości).
    Były kiedyś konwertery z dodatkowym przewodem do zmiany polaryzacji,
    dawno,dawno temu.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    z dodatkowym przewodem do zmiany polaryzacji
    Rozumiem, że w miarę uniwersalne?

Tak czy siak - konwerter drogi będzie? Czy antenę lepiej? Ta moja zawsze mi się wydawała strasznie mała względem innych, i to zanim się pojawiła telewizja HD. Ja bym jej dał 60cm :D Chociaż nigdy z bliska się nie przyglądałem.

Pozdrawiam.
  • Moderator na urlopie...
    Podpisując umowę z CP za 50zł masz antenę i konwerter. A na pewno nie obejdzie się bez wymiany. Kabel też proponuję wymienić.
  • Poziom 9  
    Właśnie wolałbym oszczędzić te 50zł. Dzięki, trudno się mówi.

Jak ktoś ma inne zdanie to prosiłbym, żeby się wypowiedział.

Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Podłączysz dekoder, to się wszystko wyjaśni.
    Może będzie dobrze , a może będzie zero odbioru.
  • Moderator na urlopie...
    irek19 napisał:
    Podłączysz dekoder, to się wszystko wyjaśni.
    Może będzie dobrze , a może będzie zero odbioru.

Masz rację Irek. Ale wtedy będzie już po oszczędnościach a wydatek 50x2.
  • Poziom 2  
    rosomak44 napisał:
    Witaj .Polsat będzie odbierał poprawnie na czaszy o średnicy 80cm.
    HD musisz mieć 90 cm.Podłącz do tej anteny którą posiadasz,zobacz czy coś złapiesz.Pozdrawiam.

Ja odbieram Polsat i Telewizję na Kartę z anteny po Wizji TV (60 cm), dodatkowo mam na niej zeza na Astrę i wszystko odbiera idealnie (oczywiście bez HD).