Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bardzo wolne uruchamianie Windows XP - szukam przyczyny

19 Dec 2009 18:29 2263 5
  • Level 9  
    Witam,
    od kilku dni mam problem z działaniem mojego zabytkowego laptopa.
    Objawy - baaardzo wolne uruchamianie się Windy + bardzo wolne uruchamianie się pulpitu po wyborze klienta. Potem jest już lepiej.

Konfiguracja jest taka: Celeron M, 1GB RAM (DDR1), XP SP2, 40 GB HDD.
    Początkowo myślałem, że problem bierze się z przeładowania HDD. Dane przeniosłem na dysk zewnętrzny. W tej chwili ok. 50% dysku jest wolne. Żadnych nowych softów w ostatnim czasie nie instalowałem. Wymieniłem jedynie Noda32 (częste aktualizacje w tle muliły działanie Firefoksa) na F-Secure (który znalazł jednego szpiega, którego nie wykrył Nod). Nie przyniosło to zbytniej poprawy.
    Kompa skanowałem też Combofiksem.

Liczę na pomoc i wskazówki co może być przyczyną.
  • User removed account  
  • Level 12  
    Dodatkowo uruchom CCleaner - ona ma opcje usuwania śmiec z dysków. W tym programie przeskanuj też rejestr i powyłączaj programy z autostartu.
  • Level 11  
    Często po odinstalowaniu antywirusa zostają jakieś śmieci, nie wiem jak to jest w przypadku Nod'a, bo z niego nie korzystałem. Możesz przeczyścić trochę komputer i rejestr programami typu CCleaner, RegCleaner. Dość skuteczny jest też jv16 Power Tools, ale niestety płatny.

Oprócz powyłączania programów z autostartu, wyłącz też zbędne usługi.
    Ostrożnie z czyszczeniem rejestru, zrób kopię zapasową.
  • Level 9  
    Secret Service wrote:

Oprócz powyłączania programów z autostartu, wyłącz też zbędne usługi.
    Ostrożnie z czyszczeniem rejestru, zrób kopię zapasową.

Dzięki za info. Proszę jeszcze o wskazówki jak sprawdzić zawartość Autostartu.
  • Helpful post
    User removed account