Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessmann Vitola Comfferal - nastawy

19 Gru 2009 19:27 3002 3
  • Poziom 12  
    Niedawno kupiłem kocioł olejowy Viessmann Vitola Comfferal. Piec stał przez kilka ostatnich lat nie podłączony w garażu i ponieważ nie trzymał ustawień po wyłączeniu zasilania wymieniłem baterię w sterowniku "Duomatic". Niestety obecnie przy próbie ustawienia jednakowego programu czasowego dla wszystkich dni tygodnia sterownik nie wczytuje nowo ustawionego punktu włączenia i wyłączenia (oczywiście postępuje zgodnie z instrukcja obsługi). Z kolei gdy ustawiam te punkty na poszczególne dni to sterownik wczytuje je i trzyma w pamięci ale po zakończeniu wprowadzania ustawień przechodzi na tryb jednakowych nastaw programu czasowego (od 6 do 22).
    Być może podczas wymiany baterii lub może wcześniej skasowała się bieżąca data i dlatego nie mogę wprowadzić jednakowych nastaw, a te na poszczególne dni nie uaktywniają się lub może coś źle robię. Będę wdzięczny za podpowiedź. Z góry dziękuję.
  • Poziom 12  
    Właśnie w tym problem że instrukcja nie podaje nic na temat ustawienia daty i godziny. Jeśli ktoś wie jak to uaktywnić bedę wdzięczny
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Jaki jest tam zastosowany regulator?
    Na stronie z poprzedniego tematu masz wypisane regulatory porównaj co masz i poczytaj.

prawdopodobnie duomatik
    czas: nacisnąć przycisk zegarka i pokrętłem ustawić godzinę
    dzień tygodnia: nacisnąć 1-7 i przytrzymać aż znacznik zacznie migać pokrętłem ustawić aktualny dzień (tego nie jestem pewien pisze z pamięci :D)