Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Viessmann Vitola Comfferal - nastawy

Radzich 19 Dec 2009 19:27 3626 3
 • #1
  Radzich
  Level 13  
  Niedawno kupiłem kocioł olejowy Viessmann Vitola Comfferal. Piec stał przez kilka ostatnich lat nie podłączony w garażu i ponieważ nie trzymał ustawień po wyłączeniu zasilania wymieniłem baterię w sterowniku "Duomatic". Niestety obecnie przy próbie ustawienia jednakowego programu czasowego dla wszystkich dni tygodnia sterownik nie wczytuje nowo ustawionego punktu włączenia i wyłączenia (oczywiście postępuje zgodnie z instrukcja obsługi). Z kolei gdy ustawiam te punkty na poszczególne dni to sterownik wczytuje je i trzyma w pamięci ale po zakończeniu wprowadzania ustawień przechodzi na tryb jednakowych nastaw programu czasowego (od 6 do 22).
  Być może podczas wymiany baterii lub może wcześniej skasowała się bieżąca data i dlatego nie mogę wprowadzić jednakowych nastaw, a te na poszczególne dni nie uaktywniają się lub może coś źle robię. Będę wdzięczny za podpowiedź. Z góry dziękuję.
 • #3
  Radzich
  Level 13  
  Właśnie w tym problem że instrukcja nie podaje nic na temat ustawienia daty i godziny. Jeśli ktoś wie jak to uaktywnić bedę wdzięczny
 • Helpful post
  #4
  dziubek102
  Heating systems specialist
  Jaki jest tam zastosowany regulator?
  Na stronie z poprzedniego tematu masz wypisane regulatory porównaj co masz i poczytaj.

  prawdopodobnie duomatik
  czas: nacisnąć przycisk zegarka i pokrętłem ustawić godzinę
  dzień tygodnia: nacisnąć 1-7 i przytrzymać aż znacznik zacznie migać pokrętłem ustawić aktualny dzień (tego nie jestem pewien pisze z pamięci :D)