Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kierownica do komputera.. na usb. Sterownik do Twin Turbo 2.

Ture11 19 Dec 2009 21:53 2202 0
 • #1
  Ture11
  Level 38  
  Witam.
  No więc miałem sobię kierownicę Twin Turbo 2 firmy TI (teraz chyba już manta).
  Niestety, padł w niej sterownik (chyba tak, bo nic nie świeci, a zasilanie jest poprawne). Zająłem się więc obudową - wzmocniłem uszkodzony przegub i wymieniłem potencjometr na impulsator, a zamiast silnika wibracyjnego dałem silnik krokowy "zazębiony" z kołem kierownicy, ale mniejsza o to.

  Chciałbym się natomiast dowiedzieć, czy jest możliwe zrobienie takiego sterownika na mikroprocesorze, zakładając, że pomiędzy kierownicą a USB jest jakiś modulator, zamieniający sygnał z PlayStation 1/2 na usb (bo sama kierownica jest do PlayStation, a do tego jest taki konwerterek. Jedyne, co o nim wiem, to to , że podaje do komputera kompletną nazwę kierownicy, i po odłączeniu od niego kierownicy nie wyskakuje błąd, że "brak kontrolera" - jak to się dzieje po odłączeniu całego konwertera od usb.
  Doświadczalnie ustaliłem, że po zwarciu (opornikiem) 1 i 2 pinu na tym konwerterze po stronie kierownicy, w właściwościach kierownicy wszystkie przyciski zmieniają stan na włączone, a punkt przecięcia osi X i Y lokalizuje się w lewym górnym rogu.

  Czy do zrobienia takiego sterownika będzie potrzebna obsługa usb , skoro jest konwerter? Moja nadzieja w tym, że do konwertera dochodzą proste, analogowe lub cyfrowe sygnały, a nie jakieś złożone.

  Jeżeli ktoś ma pojęcie o obsłudze portów kontrolera do gier w PlayStation, i mógłby mi coś powiedzieć o tym, będę bardzo wdzięczny.  Zakładam, że orginalnego sterownika nie idzie naprawić, bo sam scalak jest zalakowany, i nie opisany.

  Z góry dziękuje.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Dodam, że scalak w konwerterze to:

  " CY7C63723 - enCoRe USB Combination Low-Speed USB & PS/2 Peripheral Controller - Cypress Semiconductor "
  i znalazłem do niego satasheeta.

  http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/84210/CYPRESS/CY7C63723.html