Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Maszyna do szycia ELNA TSP air electronic-ustawianie ig造

Petrosbike 19 Gru 2009 21:58 3965 5
  • #1 19 Gru 2009 21:58
    Petrosbike
    Poziom 10  

Prosze o pomoc w ustawieniu ig造 w tej maszynie. Maszyna szyje ca趾iem nie幢e ale co jakis czas przepuszcza 軼ieg szczeg鏊nie na d逝窺zym sciegu. Posiada chwytacz roracyjny umiejscowiony za ig陰 z ty逝. Chwytacz porusza sie w praw(jak zegarek) stron.Jak ustawic ig喚 w stosunku do ro磬a chwytacza tzn jak wysoko i jak daleko od chwytacza. Czy to sie przesuwa w poziomie chwytacz czy ig喚? Dodam 瞠 mam w domu sporo nowszych i starszych igie okrag造ch i p馧p豉skich i kazda z nich jest innej d逝gosci i ma oczko umiejscowione dalej lub blizej czubka. Co w這輳 nowa ig喚 to juz oczko jest inaczej w stosunku do chwytacza. Ma這 tego niekt鏎e ig造 maja taki d逝gi odstep czubka od oczka 瞠 jak chce ja ustawic odpowiednio nisko to uderza w p造tk na dnie obudowy chwytacza. Jakich igie w陰sciwie powinienem do tej maszyny u篡wa? W陰sciwie to szyje moja 穎nka a ja tylko ustawiam maszyne no i mam niez造 pasztet na swi皻a bo trzeba firanki nowe poszy :!:
    Acha najbli瞠j od czubka do oczka posiada ig豉 z okrag陰 kolb Schmetz- ale mam taka tylko jedn a inne to p馧p豉skie jakies niewiadomojakie.
    Uprzejmie prosze o porad w jaki spos鏏 to ustawi- szczeg鏊nie t minimaln szczelin do chwytacza.
    Pozdrawiam juz 鈍iatecznie.

1 5
  • #2 19 Gru 2009 23:13
    axxx
    Specjalista AGD

W domowych maszynach zazwyczaj stosuje si ig造 p馧p豉skie system 705H,takiej samej d逝go軼i s ig造 do maszyn przemys這wych o kolbach okr庵造ch DPx5 (135x5).
    I tej d逝go軼i si trzymaj.
    Odleg這嗆 ostrza chwytacza od ig造 teoret.0,05-0,2mm.
    W niekt鏎ych maszynach ko鎍闚ka igielnicy jest uniwersalna czyli do igie z kolb p馧p豉sk jak i okr庵陰. Sprawd jak to si ma w twoim przypadku czy ig豉 z kolb okr庵陰 zbyt nie odsuwa si od ostrza chwytacza bo to mo瞠 by przyczyn przepuszczania 軼iegu.

-1
  • #3 20 Gru 2009 01:03
    Petrosbike
    Poziom 10  

Zam闚i貫m 287 WH-738- tak ig喚 Schmetz to z kolb okrag陰; kilka sztuk. Poza tym zam闚i貫m ig造 Schmetz p馧p豉skie typu 130/705H i zobaczymy jak przyjada do domu. Czy te symbole igie to sa odpowiednie? Dlaczego w mojej starej kolekcji igie p馧p豉skich kazda ma inna d逝go嗆? Ko鎍闚ka igielnicy ma prostok徠ny pod逝zny rowek i mie軼i sie tam i p馧p豉ska i okrag豉. Co do odleg這軼i od chwytacza to ma tam byc cos ok 0.05 mm? toz to prawie zero? Tutaj kazda pomy趾a to klapa.
    Prosz powiedz czym sie t odleg這嗆 reguluje - czy dosuwa/odsuwa igielnic czy chwytacz? Przyznam 瞠 np odsuniecie igielnicy to nie豉twa sprawa. W dawnym 逝czniku to by豉 jedna 鈔uba na klucz 10 i by這 proste. Tutaj igielnica jest zamocowana razem ze stopka w kawa趾u odlewu alu.

0
  • #4 20 Gru 2009 11:16
    axxx
    Specjalista AGD

Zam闚i貫 b.dobrej jako軼i ig造 tylko trzeba by這 jeszcze zwr鏂i uwag na grubo嗆 ig造 przyk豉d:70,90,100
    Je瞠li chodzi o dosuni璚ie ig造 do ostrza chwytacza to w wypadku gdy chcia豚y to zrobi igielnic to ogranicza t mo磧iwo嗆 p造tka 軼iegowa.
    Chwytacz powinien mie regulacj mimo鈔odow, kt鏎a umo磧iwia ten manewr,a to ze wzgl璠u na u篡wanie r騜nych grubo軼i igie.

0
  • #5 20 Gru 2009 16:16
    Petrosbike
    Poziom 10  

Dzi瘯uje za informacje i zainteresowanie tematem. Co do grubosci igie to wzi掖em to pod uwage i zam闚i貫m w kilku -od 70-100 i to mnie w豉郾ie martwi ze przy takiej precyzji rzedu 0,05 mm kazda inaczej bedzie w stosunku do chwytacza. Znalaz貫m wiadomo嗆 瞠 sa takie rewolucyjne ig造 Link kt鏎e nie wymagaja regulacji, no ale to juz inny poziom zainteresowa. Nie wiem czy warto takie kupowa.
    Zaraz przejrze maszyn czy ma taki mimo鈔鏚 na mechanizmie chwytacza.
    Prosze napisz jeszcze jak wysoko w takich maszynach powinien r鏬 chwytacza byc nad oczkiem ig造 czy 2 mm jak w wahad這wych czy inaczej?
    czy tak bedzie odpowiednio?
    Maszyna do szycia ELNA TSP air electronic-ustawianie ig造 Maszyna do szycia ELNA TSP air electronic-ustawianie ig造

0
  • #6 20 Gru 2009 16:40
    axxx
    Specjalista AGD

2-2,4mm to znowu teoretyczna norma. Norma praktyczna z tym jest r騜nie :D

0