Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpowiedznia moc dla przednich głośników

19 Gru 2009 23:10 1052 3
  • Poziom 10  
    Witam,większość problemów sprawia mi mróz na dworze dlatego nie mogę wszystkiego sprawdzić,kupiłem używki powerbass 2xl 6c sprawdzałem przy odbiorze poprzez wzmacniacz, nie grały głośno a czuć było jakość, posiadam wzmacniacz jbl gto 2060, teraz jest podpięty do skrzyni, ale planuję kupić mocniejszy do skrzyni a ten dać na przód czy jakościowo może być czy lepiej do takich głośników sprzedać ten i kupić lepszy?Dziś odpiełem głośniki w tylnich drzwiach,a w przednich zamontowałem głośniki z prawej strony (od kierowcy pozostaje bez głośników i tak zostanie póki się nie ociepli na dworze).Czy radio nie ucierpi z powodu grania na jednym wooferze i jednym tweeterze?Te głośniki mają 3 ohmy czyli powinny grać głośniej nawet na radiu, prawda?Niestety woofer nie gra czysto i głośni gdy dam na wszystkie maksymalne ustawienia dzwięku, czy to winna małej mocy radia i zniekształceń?Z tweeterem nie ma problemów.Autko to mondeo mk1 a radio pioneer deh6000ub.
  • Poziom 35  
    No coz rozkrecaj radio na maxa na tych glosnikach to szybciutko sie ich pozbedziesz , masz duzo za malo mocy zeby robic sobie takie eksperymenty , a jak widze taka wypowiedz to juz sobie wyobrazam ustawienia pewnie laud lub pochodna na on , bass na max trable na max i na pelen regulator :) Pozatym nawet cie nie posadzm o to ze masz wygluszone drzwi a glosniki solidnie zamontowane na dystansach ( nie plastikowych ) mam nadzieje ze sie myle ale dopuki nie zrobisz wygluszenia , dystansow a na glosniki nie podasz z 70wat mocy to sie nie spodziewaj cudow
  • Poziom 10  
    Właśnie ciężko teraz cokolwiek zrobić.chyba ,że ktoś ma ogrzewany garaż...tzn, że jeżeli będę grał na tym radiu to je zepsuje?Czy wystarczy, że ustawie odpowiednio radio i nie będzie grało za głośno?Muszę uzbierać kasy na wzmaka albo odpiąć skrzynie;( i ciągnąć kable na mrozie do głośników.Czy to normalne, że przy kondensatorze 1f żarówka w podsufitce przygasa?Skrzynia podpięta pod wzmaka 240w rms.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Tego altka nie potrzebujesz przy takich mocach , glosnikow nie zepsujesz jezeli bedziesz uzywal ustawien radia z glowa , i nie bedziesz doprowadzac do przesterowan dzwieku sluchajac za glosno , napisz jeszcze jakie masz kable zasilajace ( grubosc )