Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujutsu Siemens Amilo La1703 - słaby zasięg k. WiFi

rafalltc 19 Gru 2009 23:17 1975 4
  • #1 19 Gru 2009 23:17
    rafalltc
    Poziom 9  

Witam. W ostatnim czasie kupiłem używanego na allegro laptopa w którym była uszkodzona karta wifi. Laptop to Fujutsu Siemens Amilo La1703. Po wymianie na nową zasięg jest krytyczny.
    Przy samym routerze siła sygnału jest dobra. Natomiast 4m od niego już zdarza się, że gubi zasięg.
    W czym może być problem ? Czy bardziej z kartą wifi czy anteną ? Znalazłem na allegro uniwersalne anteny wifi do laptopa za 30zł i zastanawiam się czy jest sens ją kupować.
    Dodam, że za matrycą znajduje się tylko 1 antena z białym kablem. Wnioskuje z tego, że jest to kabel Aux. Ale w takim razie czy potrzebny jest kabel main ? Nie ma miejsca na zamontowanie 2 anteny. Matryca tu była wymieniana i może po prostu jedna antena została usunięta.
    Wykluczam router ponieważ nigdy nie miałem i nie mam z nim problemu. Jeden komputer ktory znajduje się ok 15m od routera ma siłę sygnału dobrą.
    Może polecicie jakąś uniwersalną antenę do laptopa ktorą mogę przykleić za matryca i pociągnąć kabelki do karty wifi ? W miarę przyzwoitych cenach.

Co sądzicie o takiech antenkach ?:
    Link usunąłem, regulamin p. 10.11. mat_ed

Bardzo proszę o porady.

0 4
  • #2 20 Gru 2009 11:00
    kodd
    Poziom 32  

Proszę sprawdzić czy zmienia się moc sygnału po przepięciu anteny ze złącza Aux do Main.

0
  • #3 20 Gru 2009 12:04
    rafalltc
    Poziom 9  

Niestety nie widzę żadnej różnicy.

0
  • #4 20 Gru 2009 18:43
    michalinvion
    Poziom 15  

raczej Ciebie nie pociesze ale Fuji starsze tak maja, sam mam fuji i cierpię z tego powodu a moj brat ma hp i ma piękny zasięg ;/

0
  • #5 21 Gru 2009 21:50
    rafalltc
    Poziom 9  

No ale na pewno da się polepszyć ten zasięg prawda ? Przecież to nie jest sprzęt jednorazowy. Wszystko da się przerobić tylko trzeba umieć. Ja niestety nie znam się za bardzo na elektronice ale za to potrafię sobie wymienić co potrzeba oraz coś przylutować.
    Kupiłem te antenki. Po wymianie jeżeli będzie dalej coś nie tak to napiszę.
    Pozdrawiam.

0