Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozładowany akumulator w Daewoo Matiz

20 Gru 2009 00:04 11461 8
  • Poziom 9  
    Witam:)
    Problem jak w temacie. Wczoraj moje auto odmówiło posłuszeństwa, sądzę, że to wina akumulatora gdyż od dawna upominał się o doładowanie a poza tym trochę zmarzł - jest dziś -18 stopni. Rozrusznik się nie "kręcił", auto stalo dwa dni bez używania. Prosze o pomoc gdyż jestem w tym temacie kompletnie zielona. Wiem tylko że do doładowania akumulatora potrzebny jest prostownik. Czy można takowy gdzieś zdobyć, pożyczyc czy raczej trzeba zakupić? Ile czasu trwa ładowanie, jak powinno sie taki akumulator naładować?
    Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi:)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuje bardzo za pomoc:) Spróbuje doładować raz a jeśli to nie pomoże to rzeczywiścię kupię nowy:)
  • Poziom 9  
    Mam kolejny problem, mój Matiz jest przerobiony na gaz. Podobno żeby wyjąć z niego akumulator trzeba dosłownie "rozebrać" pół samochodu. Czy to prawda? Czy w takim razie mam do doładowywać nie wyciągając z samochodu?
  • spec od auto-elektro
    Rozładowany akumulator w Daewoo Matiz

Raczej nie ma możliwości zabudowania akumulatora ,odkręcasz opaskę zrzucasz klemy i do domu.P
  • Poziom 17  
    Tak, można doładowywać w samochodzie ; oczywiście trzeba zdjąć chociaż klemę " minus" , a najlepiej obydwie.
    Z tą rozbiórką pół samochodu to lekka przesada...
    pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Podładuj akumulator przez 10 godzin pradem 1/10 pojemnosci akumulatora (czyli 46 AH -4.5 A) Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    tomasz0703 napisał:
    Podładuj akumulator przez 10 godzin pradem 1/10 pojemnosci akumulatora (czyli 46 AH -4.5 A) Pozdrawiam

Tak, zgoda, prąd doładowania nie większy od 1/10 poj. akumulatora, ale Matiz ma oryg. akumulator 28 lub 32 Ah, więc prąd ładowania będzie mniejszy
  • Poziom 17  
    Musisz zadać sobie pytanie z jakiego powodu akumulator odmówił posłuszeństwa. Jeżeli akumulator ma około 4-5 lat, to należy się poważnie zastanowić nad jego wymianą. Z reguły potrzeba doładowywania akumulatora świadczy o końcu jego żywota, chyba że ktoś lub coś pomogło mu w rozładowaniu (np. długotrwałe kręcenie rozrusznikiem, jakaś niezgaszona żarówka zostawiona w zgaszonym aucie, lub też jazda na bardo krótkich odcinkach gdzie akumulator nie zdąży się podładować i uzupełnić energii którą zużył na uruchomienie auta). Przyjmuje się, że dopiero po przejechaniu 10 kilometrów akumulator odzyskuje energię zużytą na zapalenie auta. Niemniej jednak przed zakupem nowego można spróbować go doładować.