Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renaul Laguna1 2.2 diesel, 1996r - zanik napięcia

20 Gru 2009 10:15 1020 3
  • Poziom 2  
    Witam - mam problem w mojej lagunie od pierwszych mrozów czyli 17.12.09r (może zbieg okoliczności) jadąc autem, rano uruchamiam oczywiście klimatronic na 25st C nawiewy na przednie szyby oczywiście ogrzewanie tylniej szyby i obowiązkowo światła mijania, po 5-10 minutach jazdy, kontrolki zaczynają przygasać, wycieraczki działają z prędkością żółwia, klima wyłącza się (SERWIS), więc ja na postojówkach jakoś dojechałem do celu. Na miejscu znajomy poruszał klemami (zakręcane z góry) i powiedział że teraz chyba ładuje, naładowałem akumulator i wieczorem jazda z powrotem - wszystko ok. rano odpalam, wszytko ok wszytko działa dojechałem do pracy ok 11 km. i wieczorem odpaliłem - ale zaczęła się historia z feralnego rana. Co może być powodem - czy zawarcie - 2 tygodnie wstecz była wymiana sprzęgła z dociskiem - może masa z silnika? czy regulator napięcia POMOCY !! Swięta bez auta to jak Alcatras :):cry: - kontrolka ładowania nie swieci moze nie ma :!::?:
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Miernik do reki i zacznij od sprawdzenia prądu ładowania
  • Poziom 2  
    byłem u elektryka - ładowanie było 14,2 - nie wiem co za przyczyna bo przedtem ładowania na pewno nie było bo akumulator tylko podawał prąd przez co został rozladowany:|
  • Poziom 2  
    mam rozwiązania po pierwsze myślałem, że kable na akumulatorze się poluzowały, ale przyczyną na 99% jest zwarcie w akumulatorze. Kupiłem nowy na razie zero problemu - tomasz0703 - dzięki