Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Urmet UTOPIA 1134 - podłączenie / brak dźwięku

20 Gru 2009 11:54 6519 4
  • Poziom 13  
    hej,

posiadam 6 żyłowy domofon(model jak w temacie) i po podłączeniu nie słychać w domu sygnału.
    Słyszę go w słuchawce po podniesieniu,na zewnątrz cisza jak mówię do słuchawki, rygiel(otwieranie drzwi jest OK).
    Aktualne podłączenie domofonu i przewodów ze ściany:
    9 - żółty
    CA - zielony
    10 - biały
    2 - brązowy z diodą
    1 - niebieski
    6 - czerwony

proszę o info jak podłączyć te przewody, zidentyfikować przewód ścienny po kolorach,który do czego podłączyć.

pozdrawiam
  • Pomocny dla użytkowników
    Kolory to indywidualna sprawa instalatora. Najlepiej spisać podłączenie starego (albo zrobić zdjęcie) lub podejrzeć jak jest u sąsiada.
    Kilka dni temu podłączałem Urmeta z takimi sami zaciskami i nie było żadnego problemu, mimo iż nie było starego unifonu.
    Musisz jedno wiedzieć, słuchawka jest wykorzystywana jako dzwonek i do rozmowy. Zatem gdy u ciebie dzwoni przy podniesionej słuchawce, to źle podłączyłeś wywołanie.
    Sprawdź czy przy powieszonej słuchawce (trzymaj palcem widełki) słyszysz odgłosy z dołu. Jeżeli tak jest to zamień te żyły między sobą, a jeżeli jest inaczej to szukaj dalej.
  • Poziom 19  
    Zamienione przewody jak Kolega powyżej stwierdził ....
    .....wywołanie po podniesieniu i brak mikrofonu .....
    To masę dałeś w zacisk wywołania, a wywołanie w zacisk masy.
    Efekt po podniesieniu słuchawki na głośnik dochodzi dzwonienie, a mikrofon nie ma masy, po wciśnięciu odwieszenia słuchawki słychać odgłosy z kasety.
  • Poziom 1  
    Domofon Urmet UTOPIA 1134 - podłączenie / brak dźwięku
    Miałam domofon Fermax to ten z podłączeniem i kupiłam urmet utopia ten nie podłączony. Jak jego podłączyć. Zależy mi na czasie Domofon Urmet UTOPIA 1134 - podłączenie / brak dźwięku
  • Pomocny dla użytkowników
    Stary unifon miał kolejno od lewej:

1 - przycisk (zaczep) - kabelek czarny
    2 - mikrofon - kabelek zielony
    3 - masa - kabelek niebieski
    4 - wywołanie - kabelek czerwony
    6 - głośnik - kabelek biały

Nowy unifon ma kolejno od lewej:

9 - przycisk (zaczep)
    CA - wywołanie
    10 - masa
    2 - mikrofon
    1 - głośnik
    6 - masa

Ps. Masę podłącz tylko pod jeden zacisk, np. 6.