Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mierniki do pomiarów EUROTEST CZY SONEL ?

lech77 20 Dec 2009 12:00 3232 6
lampy.pl
 • #1
  lech77
  Level 10  
  Witam chcę prosić kolegów o pomoc w wyborze miernika parametrów sieci elektrycznych . a więc jak napisałem interesują mnie dwa modele a mianowicie EUROTEST 61557 i SONEL MPI 520 . Chciałbym uzyskać informacje od osób które pracowały na w/w sprzęcie ja zauważyłem tylko różnice w tym ze EUROTEST ma kilka funkcji więcej np. pomiary prądu upływu czy sprawdzenie trasy ułożenia przewodów . na ile te funkcje są efektywne a na ile zwykłym dodatkiem marketingowym ?
  proszę o pomoc pozdrawiam
 • lampy.pl
 • #2
  edberg
  Level 30  
  Na co dzień korzystam z dwóch urządzeń firmy Sonel MRU-105 i MPI-511. Przy zakupie również miałem dylemat co wybrać, jednak sprawna pomoc techniczna i serwis sprawił ze zakupiłem w/w urządzenia.
  Zdecydowanie jestem zadowolony i z urządzeń i ze wsparcia technicznego.
 • lampy.pl
 • #3
  lech77
  Level 10  
  Poczytałem na innych forach i nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi w porównaniach MPI 511 wypadał gorzej ze względu na kiepską obudowę ale MPI 520 ma inną niby ergonomiczną obudowę nie wiem jak faktycznie jest bo nie trzymałem w ręku urządzenia .
  cały czas zastanawiam się nad dodatkowymi funkcjami EUROTESTU na ile one są funkcjonalne bo bliżej mi do SONELA. proszę jeszcze o inne podpowiedzi a koledze Edberg dziękuje
 • #4
  edberg
  Level 30  
  W trące jeszcze 3 grosze ;) .
  MRU-105 podobnie jak 520 jest urządzeniem z nowej linii i muszę przyznać że wizualnie i ergonomicznie jest zdecydowana poprawa.
  Po za tym MRU-105 podobnie jak MPI-520 ma juz USB a nie port RS232.
  Oprogramowanie Sonela wspomagające przygotowanie protokołów do druku też jest nie złe.
  MPI-520 jest zdecydowanie lepszym urządzeniem niż 511 ale skoro 511 ma tak dużą rzeszę użytkowników to pewnie 520 będzie mieć zdecydowanie większą.
 • #5
  bluestom
  Level 10  
  Dodam też 3 gr :)
  MPI-511 od 2 lat mi służy i działa bez zarzutu. Na co dzień wykorzystuje do pomiarów rezystancji izolacji, pętli zwarcia, badanie WRP. Program Sonel nie najgorszy. Nowe oprogramowanie 4.0 wydaje się być ciekawe.
  Wiec zapewne MPI-520 tez powinien być OK, chyba żeby nie ;)

  Pozdrawiam
  Tomek
 • #6
  lech77
  Level 10  
  to są inne funkcje które udało mi się znaleźć ale cały czas proszę o pomoc pomiarowca pracującego na Euroteście :
  pomiar mocy i energii, harmonicznych prądu i napięcia, kąta fazowego, częstotliwość, napięcia dotykowego, natężenia oświetlenia, śledzenie instalacji w ścianie, lokalizacja bezpieczników, pomiar prądu do 200A przy pomocy cęgów prądowych, prądów upływowych od 0,2mA (prawdziwa wartość skuteczna -TRMS), pomiary ciągłości małej rezystancji.
 • #7
  lech77
  Level 10  
  Chciałbym zakończyć temat z mojej strony ,wybrałem Sonela 520 MPI na jego korzyść przemawia jakość wykończenia ,duża ergonomia urządzenia, w podstawowej wersji jest dużo więcej dodatków . Natomiast Eurotest ma faktycznie kilka funkcji więcej ale co z tego skoro za sondy do dodatkowych funkcji trzeba dopłacić spore pieniądze i nie przekonał mnie przedstawiciel Eurotestu co do funkcjonalności tych dodatków .Moim zdaniem Eurotest to produkt marketingowy a ja potrzebuje urządzenia sprawdzonego i w pełni wykorzystującego swoje funkcje .
  Dziękuje za pomoc kolegą którzy udzielili mi kilku cennych wskazówek .