Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

David Brown Case 1490 1394 - ktoś coś wie na jego temat?

DawidG3 20 Gru 2009 12:13 65532 98
  • #1 20 Gru 2009 12:13
    DawidG3
    Poziom 13  

Witam.
    Mam na oku bardzo ładny traktor David Brown Case 1490 1394. Czy mógłby ktoś wyrazić swoją opinię na jego temat? Jak się sprawuje? Jak się pracuje? Czy traktor jest awaryjny?
    Przez 20 lat na swoim 30-hektarowym gospodarstwie jeździłem ursusem 360-3p. Sprawował się nad wymiar dobrze, ale mam już dość wycia w skrzyni i hałasu silnika. Czy ten Case jest bardziej komfortowy?
    Proszę o sugestie i opinie.
    Dawid.

6 29
  • #2 20 Gru 2009 18:06
    wal-ker
    Poziom 31  

Witam,
    Naprawiam ciągniki w Angli.Brown 1490 to traktor z poczatków lat 80. Nie jest to wiec jakis szczyt techniki ale 60-ke przewyzsza ,,komfortem,,Kabina odizolowana od reszty jest zdecydowanie cichsza od naszych.Oczywiscie wspomaganie kierownicy i lepszy system sterowania hydrauliki.Raczej bezawaryjne moze tylko przeponowa pompa zasilająca....ale mozna dopasowac od samochodu.Osiemdziesiąt pare koni to wiecej zdecydowanie niz 60-ka ale pod warunkiem ze masz z napedem na przednia os.Jak w dobrym stanie i za godziwe pieniadze to warto.Jest swieżo przywieziony? Turbo sprezarka nie moze miec sladów czarnego oleju....Czesto spotykałem z pęknietymi korpusami złączek do hydrauliki zewnętrznej.Koniecznie trzeba sprawdzić.Jak z Anglii to na pewno filtry do wymiany. Wbrew pozorom stan swiadomosi technicznej tutejszych farmerów jest straszny....

3
  • #4 20 Gru 2009 20:31
    wal-ker
    Poziom 31  

Witam,
    Dawid Brown to firma z W.Brytanii ale ma(miała) filie w Australi i Afryce Poludniowej. Była firma któr produkowala skrzynie biegów a pozniej traktory,. Najpierw Fergusona(chyba przed wojna) a pozniej (70-te lata) miala wspolprace z Case i International. Traktor wyglada na zadbany (o ile nie jest malowany,bo te kola to za ladne....)opony niezle,masz ładowacz....Jak silnik zdrowy to chyba warto.Czesci do nich sa tansze w Australii i stanach ,niestety koszt przesyłki bardzo wysoki.Ciągniki tej mocy są używane raczej na małych farmach,czesto do prac gospodarczych w stadninach koni itp.Jest wiec szansa ze nie jest zajechany.Jak olej nie wylazi ze silnikato bedzie ok.Ma te zalete ze nie jest napchany jakimis cudami techniki więc sobie poradzisz z ew. naprawami. Nie jest wiele bardziej skomplikowany od 60-ki.
    Reasumując Brown to Case produkowany w Wielkiej Brytanii

1
  • #5 30 Sty 2010 20:15
    jacwro2
    Poziom 2  

Witam. Potrzebuje pomocy..
    Mam problem z podnośnikiem w CASE 1490 a mianowicie mając podniesiony podnośnik z (pługiem) to podskakuje przy uruchomionym silniku a gdy zgasze ciągnik to szybko opada a pompa jest nowa a oring uszczelniający tłok podnośnika jest nowy niewiem cco może być.
    proszę o odpowiedź i dorade..
    z góry dziękuje.

4
  • #6 30 Sty 2010 21:20
    wal-ker
    Poziom 31  

Witam. Nie wiem który masz model,bo jesli chodzi o hydraulike to byly co najmniej trzy rózne modele sterowania .... Wyglada na typowy objaw uszkodzenia selectomatic control walve(jesli posiada) lub control mech.Mowa o rozdzielaczach. Jak przelaczysz na seloctomaticu to jest tak samo czy pompa stoi podniesiona? I co znaczy podskakuje? Jezeli opada po zgaszeniu ciagnika to z regoly znaczy ze nie zamyka sie którys zawor sterujacy. A jezeli podskakiwane podnosnika jest na same gorze to to potwierdza. Pompa ma otwarty zawor podnosi do gor a potem podskakuje po wewnatrz jest zawor sterowany dzwigienką od tloka który nie pozwala by cisnienie oleju dzialalo caly czas jak tlok jest maksymalnie wypchniety.Rozbierales podnosnik? moze zle sie złozyla ta dzwigienka ?Mam za malo danych... Rano bede mial dostep do komp. w pracy to sciągne rysunki. Bo dawno tego ciagnika nie mialem na warsztacie i nie wszystko pamietam....Mam tu ze czterdziesc rodzaji ciagników....Napisz wiecej cco sie stalo, czy to po remoncie,w czasie pracy itp. Nie rozlaczylo sie ciegno sterujace rozdzielaczem( jak masz wysoka konsole w kabinie) Chodzi tak samo Ciezko jak zawsze?Bo prawie na pewno otwarty którys zawor. (jesli sie nie myle to sa Trzy po drodze do tłoka + przeciazeniowy ale jak podnosi plug ro nie on.

1
  • #7 31 Sty 2010 13:08
    jacwro2
    Poziom 2  

To To jest ten mój podnośnik a o gdzie te zawory się znajdują i chce dodać jeszcze że w każdej pozycji podnośnik pulsuje a te zdjęcia zobacz.a przy podnosniku nic nie robiłem takiego go kupiłem i teraz niewiem co dalej robić. a case jest z 1989 roku

David Brown Case 1490 1394 - ktoś coś wie na jego temat? David Brown Case 1490 1394 - ktoś coś wie na jego temat?

2
  • #8 31 Sty 2010 14:53
    wal-ker
    Poziom 31  

Witam , masz skypa na kompie? jesli tak to poszukaj mnie na skypie
    darek.myszor (darek kropka myszor) I zadzwon do mnie. Bo tak pisac to se mozemy..... Wyjasnie co i jak.

4
  • #9 02 Lut 2010 19:56
    wal-ker
    Poziom 31  

Witam, w piątek wysle Ci rysunki rozdzielaczy. Przepraszam ale wczesniej nie da rady.... Szef chce mnie zabic robotą

2
  • #10 10 Lut 2010 20:32
    wal-ker
    Poziom 31  

Obiecane rysunki bedą pod koniec tygodnia. ...

2
  • #11 12 Lut 2010 20:13
    wal-ker
    Poziom 31  

Katalog czesci z rysunkami do Case,Brown,Kubota,New Holland
    http://www.messicks.com/tractorparts.aspx
    Klikasz na obrazek marki swojego traktora .Póżniej w okienku Search wpisujesz numer modelu np,1490.Pozniej po lewej hydraulics,pozniej valves itp.

4
  • #12 07 Mar 2010 22:23
    tofik_15_15
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z podnośnikiem przy case 1490 chodzi o to ze na zimno podnosi cały czas a gdy się rozgrzeje nie jest w stanie podnieść praktycznie nic. Co może być nie tak?

3
  • #13 08 Mar 2010 16:43
    wal-ker
    Poziom 31  

Witam, co znaczy ,,-podnosi cały czas,,? Jeżeli podnosi nawet na przesuniętej dzwigni w dół i we wszystkich trzech pozycjach selektora to o-ringi w rozdzielaczu. Idz po wężu od tłoka do rozdzielacza ... tam go znajdziesz.Zależy od typu pompy albo na bloku podnosnika albo za zbiornikiem paliwa.
    Jak podniesie to trzyma czy opada ?Hydraulika zewnętrzna działa ok?
    Jesli tez słaba to może byc zawór nadcisnieniowy.Odkręc wąż który idzie od tłoka podłącz do niego szybkozłączke i podłącz do gniazda hydrauliki zewnętrznej.(lub połącz jakos inaczej) Sprawdz jak działa na sterowaniu z hydr. zewnętrznej. (na rozgrzanym oleju...)Sorry ale lekarz po jednym zdaniu też nie rozpozna choroby...Choc prawie napewno przepuszcza rozdzielacz.

2
  • #14 29 Mar 2010 22:57
    zetor5211
    Poziom 12  

witam ja mam to samo przy 1694 podnosi w kazdej pozycji dzwigni jak podniesie to trzyma a jak podłaczyłem waż od gniazda hydrauliki zewnetrznej do tłoka od podnośnika to wszysko jest ok. tylko ze potrzebuje ta 2 pare gniazd i chiałbym zeby było podłaczone oryginalnie
    czyli wystarczy wyregulowac zawory??te od góry??

3
  • #15 02 Maj 2010 18:54
    tofik_15_15
    Poziom 9  

Witam.
    Podnosi cały czas to znaczy że nie zależnie od przesunięcia dźwigni case 1490 gdy jest zimny to np pług jest cały czas w górze a po rozgrzaniu nie chce podnieść. Gdy podepnę np przyczepę kiprowanie działa ok

Dodano po 11 [minuty]:

Mam nowy problem co może by ze skrzynią w case 1490 bo gdy wkładam jakiś bieg to ciągnik stoi w miejscu i silnik nic nie odczuwa nie działa także reduktor znajdujący się po 2 stronie kabiny słyszałem ze może to być sprzęgło czy to możliwe bo wałek przekaźnika działa dobrze

0
  • #16 14 Maj 2010 11:36
    marcin-bochnia
    Poziom 9  

Witam! Zakupiłem Davida Browna 4cyl rok 1968 i mam problem z podnośnikiem. Wiem ze wszystko leży w rozdzielaczu tylko nie wiem gdzie takie coś dokupić, ewentualnie gdzie zregenerować. Jakby ktoś wiedział jak go sprawdzić (np. sprężonym powietrzem o ile to możliwe) gdzie co powinno być. Wiem tylko ze patrząc na zdjecie nr "2" zasilanie z pompy hydr. jest po lewej natomiast wyjście na tłok podnośnika jest po prawej. Patrząc na zdjęcie nr "1" jest jakiś otwór. Do czego on służy?

Z góry dzięki za pomoc.

__wal-ker__ na ciebie można liczyć?? Widzę ze zjadłeś już trochę chleba z tego pieca i mam nadzieję ze nadal siedzisz w temacie:)

Pozdrawiam

David Brown Case 1490 1394 - ktoś coś wie na jego temat? David Brown Case 1490 1394 - ktoś coś wie na jego temat? David Brown Case 1490 1394 - ktoś coś wie na jego temat? David Brown Case 1490 1394 - ktoś coś wie na jego temat? David Brown Case 1490 1394 - ktoś coś wie na jego temat?

David Brown Case 1490 1394 - ktoś coś wie na jego temat? David Brown Case 1490 1394 - ktoś coś wie na jego temat?

2
  • #17 14 Maj 2010 19:08
    wal-ker
    Poziom 31  

Marcin podaj model tego ciągnika. Podpowiem cos w niedziele bo nie mam za duzo czasu.Strasznie duzo mamy pracy....

0
  • #18 14 Maj 2010 19:40
    marcin-bochnia
    Poziom 9  

Wieesz co z tym jest maly problem bo traktor jest sprowadzo ny z holandii i nie mam oryginalnych papierow a model nie zostal podany, na samym traktorze tez niema nic podane. Wydaj sie mi ze to 1200 ale to jest tylko przypuszczenie. Chyba ze jest gdzies nabity jakis numer co by pozwolil okreslic model??
    Pozdrawiam

0
  • #19 19 Maj 2010 09:48
    wal-ker
    Poziom 31  

Na bloku silnika ,obok pompy zasilającej powinna być tabliczka...

1
  • #20 19 Maj 2010 10:16
    marcin-bochnia
    Poziom 9  

Niestety zadnej tabliczki niema :sm37: :sm37: Patrzyłem gdzie tylko sie da i nic nie znalazlem

0
  • #21 22 Sie 2010 23:55
    zaczek89
    Poziom 1  

Witam !!! Panowie aby w Case David Brown Działał podnośnik Musy być zalany odpowiedni olej w skrzyni biegów .Do tych ciągników leje się tylko ten olej .
    NAZYWA SIĘ :,, HY-TRAN ULTRA '' I można go dostać wyłącznie w serwisie Case .Do poprawnego działania wszystkich elementów hydraulicznych i odpowiednich kąpieli olejowych Musi być zalany olej wymieniony wyżej . I Proszę nie sugestiami innych którzy proponują wlanie Hipolu albo zamienika.
    Ciągniki te były produkowane w anglii w firmie Aston Martin , oznaczenia samochodów sa podobne jak i ciągników Przykład. Aston Martin DB9 (DB-David Brown ) Zajmujemy się naprawa tych oto ciągników. Służymy pomocą kontakt GG:5722613 @: zaczek17(malpa)o2.pl

Dodano po 2 [minuty]:

Numery są wytłoczone w prawej stronie ramy silnika zaraz obok chłodnicy , numery ramy oznaczają model ciągnika

2
  • #22 30 Sie 2010 14:49
    tractor92
    Poziom 1  

Witam. Mam podobny problem co (tofik_15_15) Jeśli chodzi o biegi w cace DB1490. Tzn ciągnik gubi biegi raz są a raz niema.

wal-ker mógłbyś mi coś doradzić???

Z góry dziękuje

Dodano po 1 [minuty]:

Witam. Mam podobny problem co (tofik_15_15) Jeśli chodzi o biegi w case DB1490. Tzn ciągnik gubi biegi raz są a raz niema.

wal-ker mógłbyś mi coś doradzić???

Z góry dziękuje

2
  • #23 23 Wrz 2010 19:33
    invest-go
    Poziom 1  

Witam, wszystkich potrzebuje rozdzileacz do case 1394 bo mam z nim problem. pomoże ktos???

0
  • #24 08 Sty 2011 17:40
    case1694new
    Poziom 10  

Witam Panowie
    Mam nadzieje ze ktoś tu zagląda jeszcze bo potrzebna pomoc.
    W moim 1694(skrzynia prawie identyczna jak w 1494) zakleszczył mi się chyba wodzik od 1 i 3
    2 i wsteczny lata luźno jakby nie było kulki ze sprężynką a 1 i 3 nie da rady ruszyć.
    Hydra shift działa prawidłowo.
    Jak to naprawić?

0
  • #25 16 Sty 2011 09:50
    krzysiek_84
    Poziom 11  

Podłączam się pod temat, tylko że ja mam problem z DB 1490.

1. gotuje mi się woda w silniku a w chłodnicy jest zimna, przypuszczam, że pompa wody do naprawy, czy coś jeszcze może być walnięte?
    2. po dłuższym postoju mam problem z ruszeniem (prawdopodobnie hamulce trzymają) co ewentualnie może być przyczyną?
    3. gdzie mogę kupić dmuchawę wraz z wiatrakiem? ktoś "pożyczył" ją
    4. poszukuję zamienników filtrów powietrza oraz wspomagania
    5. jakim olejem i gdzie uzupełnia się braki płynów w wspomaganiu?
    6. gdzie jest filtr od skrzyni / pompy hydraulicznej?
    7. gdzie uzupełnia się olej w skrzyni? gdzie się spuszcza olej ze skrzyni?
    8. gdzie mogę kupić sprzęgło gumowe pomiędzy silnikiem a pompą hydrauliki przednią?

Wybaczcie ale w temacie DB jestem zielony ;)

2
  • #26 16 Sty 2011 12:13
    actron
    Poziom 12  

Znam troche ten traktor. :/ Uważajcie przy kupowaniu na hydrashift. Dość skomplikowana i wymagająca regulacji przekładnia.

0
  • #27 16 Sty 2011 12:37
    krzysiek_84
    Poziom 11  

A możesz kolego coś więcej powiedzieć i odpowiedzieć na moje pytania?

0
  • #28 19 Sty 2011 16:21
    krzysiek_84
    Poziom 11  

Przepraszam za mega pomyłkę.

Ciągnik mój to David Brown 1390.

Proszę o info odnośnie w/w punktów.

0
  • #29 22 Sty 2011 18:48
    case1694new
    Poziom 10  

Ja się zaopatruje na:
    www.techagro.pl
    Co do gotowania to może zacięty termostat lub zamulona chłodnica.
    Olej do wspomagania najlepiej spuść stary i zalej ATF poniżej 15zł za litr,a chyba wejdzie ci niecałe 4l.
    W pompie od wspomagania masz korek do wlewu.
    Co do filtra to pod spodem skrzyni masz tam gdzie wychodzi wąż do zasilania.
    Drugi masz z tyłu ciągnika pod prawą łapą podnośnika.
    Wlew też masz na pewno z tyłu za zaczepem od cięgła(łącznika górnego).
    jak coś to pisz na maila bo tu rzadko zaglądam

0
  • #30 04 Lut 2011 14:05
    tomek752
    Poziom 1  

witam miałem problem z gotowaniem się wody w silniku to była uszczelka pod głowicą ale i tak można go zagotować jak ma trochę ciężko chyba ze względu na cienkie cylindry ; mam jeszcze problem z podnośnikiem on ma tylko jedną sekcję i przełącznik rozdzielający te rozwiązanie nie bardzo pasuje do pługa obracalnego a jak podniosę podnośnik na max to na wywrot oleju już nie da

1