Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik pieca CO czy przyczynił się do redukcji opłat ?

Werewolf 20 Dec 2009 14:09 2476 6
    Werewolf
    Level 25  
    Dokładnie jak w temacie, proste pytania do ludzi, którzy próbowali opcji pracy pieca ze sterownikiem oraz bez sterownika. Czy sterownik przyczynił się do redukcji opłaca za gaz ? i był wydajniejszy ?
    Mile widziane opinie w temacie.
    Ryszard49
    Level 37  
    Witam.
    System z jednym sterownikiem praktycznie nie przyczynia się do ekonomicznego zarządzania energią cieplną.
    Żeby uzyskać pełen komfort temperaturowy musimy zastosować następujący zestaw do każdego pomieszczenia: 1 sterownik (najlepiej radiowy) oraz współpracujący z nim siłownik termoelektryczny. Jest to system sprawdzony.
    Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    cirrostrato
    Level 37  
    Ryszard49 wrote:
    Witam.
    System z jednym sterownikiem praktycznie nie przyczynia się do ekonomicznego zarządzania energią cieplną.
    Żeby uzyskać pełen komfort temperaturowy musimy zastosować następujący zestaw do każdego pomieszczenia: 1 sterownik (najlepiej radiowy) oraz współpracujący z nim siłownik termoelektryczny. Jest to system sprawdzony.
    Pozdrawiam.
    Dowolny system można komplikować (i wydawać kasę) dowolnie, mam (już pisałem) piec Junkers i regulator TR100, nic już nie będę zmieniał, chałupa prawie 250m a przez ostatnie dwa miesiące (z gotowaniem i ciepłą wodą) poszło gazu za 610zł (miesięczna opłata licznikowa 65zł, to jest prawdziwy skandal!!!).
    Ryszard49
    Level 37  
    cirrostrato mając tylko jeden sterownik na kubaturę 250 m Musisz liczyć się z wysokimi opłatami. Nie ma takiej możliwości aby jednym sterownikiem opomiarować całe mieszkanie tak aby poczynić jakiekolwiek oszczędności energii.
    cirrostrato
    Level 37  
    Ryszard49 wrote:
    Nie ma takiej możliwości aby jednym sterownikiem opomiarować całe mieszkanie tak aby poczynić jakiekolwiek oszczędności energii.
    Ja nie rzucam teorii niesprawdzonych, nie twierdzę,że nie da się ,,lepiej" , mam sterownik w pokoju dziennym i to pomieszczenie to ,,wzorzec termiczny", reszta pomieszczeń dławiona zwykłymi zaworami na grzejnikach (przewymiarowanych trochę), żona nie narzeka a ciepłolub jest straszny. Można dodawać układy automatyki, zawory , całość bezprzewodowa itd. itd. ale kiedy to się zwróci, mnie wystarczy to co jest i nie będę inwestował a mając rachunki za gaz z kilku lat (Junkersa z regulatorem mam piąty rok) stwierdzam z całą pewnością zmniejszenie zużycia w gazu w porównywalnych okresach.
    Werewolf
    Level 25  
    Sterownik zamontowałem. Problem rozwiązany.