Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 21PT154B-58P chassis AA5AB zanika żarzenie kineskopu

20 Gru 2009 14:59 3556 21
  • Poziom 13  
    Witam problem jak w temacie, po kilku minutach zanika żarzenie kineskopu (brak obrazu) fonia działa dalej. Po wyłączeniu i włączeniu tv żarzenie sie pojawia i jest obraz przez kilka minut. Wymieniłem elektrolity po pierwotnej i wtórnej przetwornicy, oraz elki w okolicy trafa WN oprócz 2470 (22uf200V) chwilowo nie mam, sprawdziłem także połączenia oraz luty są OK. nie znalazłem też uszkodzeń rezystorów ani diod. Jutro podmienię brakującego elektrolita i sprawdzę czy jest napięcie na PK gdy zaniknie żarzenie. Może jakieś sugestie co sprawdzić lub podmienić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jakie napięcie na 2206- PK
  • Pomocny post
    Moderator TV
    Widzę, że tak "garściami" wymieniasz kondensatory, prawdopodobnie wszystkie z nich niepotrzebnie. Za to nic nie piszesz o jakichkolwiek pomiarach. Cała rzecz polega na tym, żeby mierzyć i myśleć, a wymieniać to co potrzeba.
    A czy ginie tylko żarzenie, czy przestaje pracować WN? Możesz to sprawdzić mierząc np. zasilanie układu pionu, UG2 itd.
    Jakie są napięcia na wyjściu zasilacza po zaniku obrazu?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    W tym tv bardzo często robiły się przerwy a głownie na podstawce kineskopu na taki objaw.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Proszę sprawdzić zasilanie żarzenia od trafa do podstawki kineskopu. Nic innego tylko "zimne luty".
  • Poziom 13  
    Witam zacznę od tego że rano sprawdziłem płytkę pod względem lutów, styków itd. podmieniłem elkę 47uF/200v. Odpaliłem TV bez problemu zmierzyłem napięcie na PK (2206) 103v czuwanie 170V praca, na przetwornicy pierwotna 303V, wtórna B+88V(2569), 14V(2573), 10V(2563) i czekałem aż w tv zniknie żarzenie, niestety nie doczekałem się tv grał przez 6godz. i wszystko OK. Odłączyłem go od zasilania i przykręciłem obudowę trwało to około 15min. włączyłem z powrotem zasilanie i tv nie odpalił. Dioda działa prawidłowo,ale nie słychać żeby startowało WN, kilkakrotne wł./wył. włącznikiem sieciowym i tv odpala co jest grane?
  • Pomocny post
    Moderator TV
    Pewnie jednak jakiś wredny zimny lut, albo pęknięcie. Niestety, tak bywa w tym fachu, że wystarczy TV otworzyć i może grać i grać... Spróbuj, może będzie reagował na wyginanie płyty, lub opukiwanie. Jeśli nie, trzeba czekać, aż się zdecyduje zniknąć obraz i wtedy mierz, ile się da.
  • Poziom 13  
    Doszłem chyba co jest grane, teraz jak tv się wyłączy to nie ma nic nawet foni. Brak napięcia B+ podejrzewam że sterownik (MC44603) wyłącza przetwornicę, lub jest problem z włączeniem. Znalazłem niezgodność ze schematem chodzi o rezystory 3539-1ohm, 3540-47ohm w/g schematu, a na płycie był 3539-0ohm ale przejśćie było, a 3540-0,56ohma 3W. Jak wstawiam 47ohm to dioda miga kod błędu. Może to błąd na schemacie i 47ohm powinien mieć 3539, teraz dałem ten 0,56ohma tak jak był, a w miejsce 3539 dałem 22ohmy i tv śmiga. Czy to mogła być wina rezystora 3539 który stracił swoje właśćiwośći?
  • Pomocny post
    Moderator TV
    Kolego tomi1975, oznaczenie na schemacie R47 oznacza, że rezystor ma 0,47Ohma, a nie 47. Oba rezystory 3539 i 3540 pracują w zabezpieczeniu nadprądowym, a ich wartość wypadkowa powinna wynosić poniżej Ohma. Najlepiej tu nie eksperymentuj, gdyż zbyt duża wartość będzie powodowała np. bujanie się obrazu (zwężanie) przy jasnych scenach. Wstaw takie wartości, jakie były i szukaj dalej, bo nie tu leży przyczyna wyłączania TV, chyba że te rezystory były źle przylutowane.
  • Poziom 13  
    Nie eksperymentuje źle odczytałem wartość, jeżeli jest literka R z przodu to ma poniżej ohma, a jak R jest na końcu lub w środku to powyżej ohma tak? Na tych wartościach co były za nic nie chce ruszyć.A czy mogę dać dwa trzywatowe, bo ten 3539 to z tych małych ćwiartek a takiego 1-omowego nie mam, dałbym 2x1ohm 3W wypadkowa wyjdzie poniżej ohma.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Każde ustawienie musisz zaprogramować oddzielnie, tak jak zapamiętujesz kanały.
  • Pomocny post
    Moderator TV
    A te rezystory, które wylutowałeś, mierzyłeś? Jakie mają wartości? A czy były to rezystory montowane fabrycznie, czy ktoś mógł ja zmienić? Piszesz o niezgodności ze schematem, ale jeśli siedziały fabrycznie, to takie wartości powinny być.

Dodano po 5 [minuty]:

A te 22 Ohmy w miejsce 3539, to na pewno za dużo.
  • Poziom 13  
    Tak mierzyłem rezystory 3539 ma 0 ohma (orginał) 1/4W lub 1/2W ma przejście ale rezystancja wynośi zero, a 3540 ma 1ohm (był wstawiany) pisze na nim 0.56ohm3W. Mślę że 3539 nie może mieć zero, wstawię tam jedno omowy i zobaczę czy tv ruszy. "irek19" możesz podać bardziej szczegułowo to programowanie?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Ustawiasz kontrast - zapamiętujesz.
    Ustawiasz głos - zapamiętujesz.. itd. Nic trudnego.
  • Poziom 13  
    Tak nic trudnego tylko napisz który przycisk to STORE. Bo MENU zmieniam kolor, kontrasst, itd. (-)odejmuję (+) dodaję wartośći a zapisuję ????
  • Poziom 13  
    Witam po dłuższej przerwie pilot jak na zdjęciu RC8205. Tv pochodził przez święta i znów padziocha. Problem z żarzeniem rozwiązany, ale pojawił się z powrotem problem z włączeniem tv, dioda wskazuję pracę i miga przy używaniu pilota ale tv martwy. Jak pomierzę to dam znać, a Ty irek19 daj znać którym przyciskiem zapisać ustawienia w menu.

Philips 21PT154B-58P chassis AA5AB zanika żarzenie kineskopu
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tymi samymi, którymi zapamiętujesz programy podczas instalacji. Na dole.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Otwierasz Menu, wchodzisz np. kontrast- ustawiasz tak jak tobie odpowiada. Wciskasz razem dwa przyciski na pilocie pod menu i na ekranie TV powinien wyświetlić się napis STORED. Czynność powtarzaj dla następnych ustawień.
  • Poziom 13  
    OK. dzięki za podpowiedź z pilotem, narazie nie mam jeszcze pomiarów, bo klient nie dostarczył tv
  • Poziom 13  
    Zamykam temat klient kupił nowy tv. Dziękuje wszystkim za pomoc.