Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetowid Sanyo VHR 5100EE

09 Lip 2004 11:47 4306 17
  • Poziom 24  
    Mam problem z tym magnetowidem zawsze czy to nagrywa czy odtwarza to w połowie taśmy wyłączy się i wyrzuci kasetę co to może być?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Wyczyść sensor pod prawym talerzykiem, warswę odbijającą na talerzyku również nie zaszkodzi przetrzeć tylko delikatnie.
    Pozdrówka.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Być może przy większym obciążeniu taśmą prawego talerzyka zaczyna się ślizgać pasek napędzający sprzęgło lub samo sprzęgło. Wtedy zatrzymuje się talerzyk a brak impulsów RELL powoduje przełączenie z funkcji PLAY/REC do EJECT.
  • Poziom 24  
    Sensor talerzyka wyczyszczony i sam talerzyk też pasek klinowy wymieniony i to samo wyłącza.
    Jednak lustro talerzyka jest w nienajlepszym stanie może to być od tego?
  • Poziom 24  
    Proszę o pomoc
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Jeśli mechanizm pracuje poprawnie to sprawa jest prosta. Należy tylko sprawdzić czy na p.50 procesora SYSCON są impulsy REEL o amplitudzie ok.5Vpp. Ich brak, lub mała amplituda może świadczyć o:
    1. pogorszeniu jakości mozaiki lustra talerzyka
    2. uszkodzeniu transoptora "odbiciowego" RELL
    3. uszkodzeniu komparatora IC303
  • Poziom 24  
    Dzięki za pomoc sprawdze i dam znać
  • Poziom 16  
    Sprawdź czarne pola pod prawym talerzykiem jeżeli są przytarte mogą częściowo odbijać światło i mylić (za długi czas trwania impulsu powoduje stop mechanizmu). Objawy są podobne do tych które ja miałem wystarczyło poprawić czarne pola markerem (kilka razy ) i problem ustąpił.
  • Poziom 24  
    Wymieniłem cały talerzyk i wszystki OK.
    Ale jeszcze nieprzewija całej kasety do końca gdzieś 20 min zostaje co to może być i gdzie tego szukać pasek klinowy wymieniony. Dzięki wszystkim za pomoc
  • Poziom 13  
    Ale napisz więcej czy silnik staje czy coś się slizga, w tym modelu często łamie się ośka hamulca no i jak się nie odhamuje do końca to silnik tego wszystkiego nie uciągnie.
  • Poziom 24  
    normalnie ciągnie a jak ma dużo taśmy to staje hamulec jest nieułamany niemam pojecia gdzie dalej szukać
  • Poziom 24  
    A co by mozna jeszcze sprawdzić ?
  • Poziom 20  
    Może się myle ale to mogą być pierwsze objawy zużycia panewki Capstan Motor w Sanyo bardzo często :roll:
  • Poziom 24  
    Ale dlaczego tylko na przewijaniu a na Pleyu jest ok i idzie ko końca i niezatrzymuje się to sie dzieje tylko na przewijaniu w obydwie strony
  • Poziom 20  
    Jeśli zatrzymuje się silnik (nie ślizga się pasek) to spróbuj chociaż nasmarować panewke i zobacz czy się poprawi. A na przewijaniu jest największy opór mechaniczny zwłaszcza pod koniec taśmy :)
  • Poziom 24  
    Dzięki za pomoc sprawdze i nasmaruje
  • Poziom 13  
    Zasilacz to chyba już wcześniej zrobiłeś? W tym modelu na bank elka w zasilaczu wylane, elektrolit SMD na silniku Capstan też do wymiany, wyczyścić dobrze tor taśmy, dokładnie dysk wizyjny, na taśmie czy samej wkładce spawdzić czy przy przewijaniu na talerzykach nie ma jakiegoś oporu a pisząc o hamulcach miałem na myśli te co hamują talerzyki - to tak dla jasności.
  • Poziom 24  
    Powodem było uszkodzone sprzęgło po wymianie chodzi jak burza!!!