Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drgania nadwozia seat ibiza 903ccm 1992r. 220000km przebiegu

20 Gru 2009 16:33 1884 4
  • Poziom 12  
    Podczas rozpędzania tak od 80km-90km (niezależnie IV czy V bieg) dziwne drgania. Czuć je delikatnie na kierownicy, ale bardziej czuć je w podłodze. Drgania tym bardziej wyraźniejsze im bardziej obciążony jest pojazd i podczas pokonywania wzniesień - maska wtedy lata z na boki. Podczas hamowania żadnych drgań, nic nie ściąga. Wymienione wahacze, górne mocowania kolumn zawieszenia, sprężyny przedniego zawieszenia, końcówki drążków, łożyska, przeguby, poduszki zawieszenia silnika i skrzyni biegów. Podczas jazdy luzem z górki w granicach 80km/h - 90km/h drgań nie czuć.
  • Poziom 29  
    Może koła są do wyważenia?
  • Poziom 12  
    Koła wyważone. Mam dwa komplety kół zimówki i letnie. Oba komplety wyważone i na obydwu pojawiają się drgania.
  • Poziom 16  
    Przeguby które zmieniałeś, wszystkie. Wygląda na to, że przeguby wewnętrzne do sprawdzenia. Wysypane igiełki lub zatarty przegub wewnętrzny daje taki efekt, m.in.
    Objaw przed wymianą był taki sam czy nie.
  • Poziom 12  
    Przegubów wewnętrznych (tripod, trójpalczasty?) nie sprawdzałem. Sprawdzałem w katalogach według jednego w ibizie 900 wymiar rolek to 25mm według innego w 900 montowane były też i przeguby z rolkami 32,5mm. Muszę zmierzyć te które są mojej ibizie.