Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A110-253 - uszkodzona karta dźwiękowa?

20 Gru 2009 16:52 3010 6
  • Poziom 2  
    Witam

Tydzien temu nagle stracil sie glos w moim laptopie Toshiba A110-253. Myslalem ze to wina sterownikow, wgralem na nowo i dalej nic. Poszedlem dalej i zrobilem mu reinstalacje systemu. Niestety glosu dalej nie ma... przypuszczam ze cos padlo mechanicznie (przepalenie itp). Czy cos takiego w ogole mozna naprawic? Ewentualnie czy istnieje jakas alternatywa oprocz karty muzycznej USB + glosniki zewnetrzne. Niestety taka opcja nie satysfakcjonuje poniewaz duzo chodze z laptopem.

Dzisiaj byłem w media markt i zauważyłem głośniki wpinane bezpośrednio poprzez USB, czy mimo spalonej karty muzycznej beda one dzialaly?

liczę na Waszą pomoc :)
  • Spec od komputerów
    Głośniki o których piszesz z USB biorą tylko zasilanie, sygnał podajesz z gniazda w komputerze. W menadżerze urządzeń karta dźwiękowa występuje ?
  • Poziom 2  
    tak, w menadżerze karta występuje.
  • Poziom 32  
    W słuchawkach jest dźwięk? W tym laptopie występuje dodatkowa regulacja głośności niezależna od systemowego mixera, jest to podwójny analogowy potencjometr między przetwornikiem a końcówką mocy. Może jest ustawiony w pozycji wyciszenia :-)
  • Poziom 2  
    niestety w sluchawkach tez brak glosu, a o co chodzi z ta dodatkowa regulacja? chodzi Ci o ten potencjometr przy gniazdach? jesli tak to jest na maxa.
  • Poziom 16  
    Odinstaluj sterowniki od karty dźwiękowej, następnie zainstaluj sterowniki ze strony producenta laptopa lub tej karty.
    Jeśli to problem softu, to powinno to pomóc, jeśli nie pomoże, oznaczać to może uszkodzenie sprzętowe,A to już wymaga rozebrania laptopa.
  • Poziom 2  
    instalowalem juz sterowniki ze strony producenta i karty. Laptop juz troche latek ma i nie chce sie pakowac w duze koszty naprawy. Chyba zostaje mi kupno karty muzycznej usb i glosnikow...