Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję schematu montażowego do radia Rondo 6213

20 Gru 2009 17:28 2871 11
  • Poziom 18  
    Witam !!!
    Poszukuję rysunku montażu skali do radia lampowego Rondo 6213 produkcji Diora.
    Kiedyś ją rozmontowałem a teraz nie wiem jak ją nawinąć.
    Proszę o pomoc.

Moderowany przez Futrzaczek:

Tematy scaliłem.

• Poziom 18  
    Poszukuję schematu montażowego do radia Rondo 6213.
    Tzn chodzi mi nie o sam schemat bo taki mam, tylko o taki schemat gdzie będzie opis elementów np. który rezystor to jest R5.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 18  
    Wątpię, że znajdziesz takowy. A co to za problem wywnioskować z połączeń? Schemat przecież prościutki...
  • Poziom 18  
    Chodzi mi o to że gdy zestroję na falach długich program 1 polskiego radia 225kHz to strasznie piszczy. Owe piszczenie zagłusza program radiowy. Próbowałem kręcić tymi filtrami przy lampach ale nie da się tego pisku wyeliminować. Dodatkowo mocno warczy trafo to tak w tym sprzęcie ma być ?
    Proszę o podpowidzi.
  • Admin Grupy Retro
    Dziękujemy, częstotliwość pośrednia została rozstrojona. Teraz potrzebny Ci dobry generator i wolne popołudnie.

Ów pisk bierze się z reguły z interferencji ze śmieciami z innego sprzętu elektronicznego, np. zasilaczami impulsowymi. W innych położeniach kondensatora obrotowego ów efekt występuje?
  • Poziom 18  
    Pisk występuje tylko w tej częstotliwości.
    Na innych programach na falach długich i srednich gra znośnie.
  • Poziom 18  
    Schemat montażowy i rysunek skali na pewno znalazł by się w instrukcji serwisowej do radia Rondo. Może ktoś posiada takową ?
  • Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
    Adam_W32 napisał:
    Pisk występuje tylko w tej częstotliwości.
    Na innych programach na falach długich i srednich gra znośnie.

Zakłócenie telekomunikacyjne. Nie byłoby dokuczliwe gdyby kiedyś nie zmieniono częstotliwości z 227kHz na 225kHz (miało to wyeliminować gwizdy interferencyjne - nośne zmieniono na długich i średnich falach tak aby były wielokrotnościami odstępu pomiędzy nośnymi - czyli wielokrotkoność 9kHz - ale niestety nie przewidziano np. DSL....)
  • Poziom 18  
    Dla użytkownika k24
    Wielkie dzięki za skalę !!!
    Ale schemat chciałem montażowy, taki gdzie będzie narysowane gdzie mieszczą się elementy (tak jakby zrobić zdjęcie obwodom i opisać rezystory i inne elementy np.R5 ; C8 itd.)
  • Poziom 23  
    Taki schemat może być Twojej produkcji, jeśli go sobie narysujesz. :wink:
    Obawiam się, że chyba taki nie istnieje, a jeśli był, to raczej w tej chwili trudno będzie go zdobyć. Ten odbiornik jest jednym z klonów całej serii odbiorników występujących pod innymi nazwami, opartych na tym samym chassis.
  • Poziom 18  
    A w instrukcjach serwisowych takich nie było ?