Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polski elektryk w Niemczech.

Kanar 20 Gru 2009 17:48 4423 3
  • #1 20 Gru 2009 17:48
    Kanar
    Poziom 11  

Witam wszystkich.
    Co musi zrobić, jakie warunki spełnić polski elektryk- własna firma, aby móc wykonywać prace w Niemczech?
    Czy zna ktoś może temat, albo może podpowiedzieć gdzie szukać odpowiedzi?
    Gdzie szukać przepisów, norm?

0 3
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #2 24 Gru 2009 14:56
    MSch
    Poziom 9  

Witam
    Nie wiem jak obecnie jest w Niemczech. Do tej pory wymagane i honorowane były jedynie kwalifikacje wydane przez Cech. Prawdopodobnie nic się nie zmieniło. I właśnie do niemieckiego cechu powinieneś się zgłosić. Nie mają tu zastosowania ogólne przepisy unijne. We wszystkich krajach na pewne branże, czyli też prace elektryczne, wymagana jest licencja wydana w danym kraju. W niektórych krajach (np. Szwecja) Taką licencję można uzyskać na podstawie polskich uprawnień. Jednak każdy kraj ma inne wewnętrzne przepisy dotyczące wydawania uprawnień. Na przykład w Anglii konieczny jest kurs zakończony egzaminem.

0
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #3 28 Gru 2009 10:38
    digi
    Poziom 11  

Własna firma w Polsce czy Niemczech ?

Ja to zrobiłem tak : założyłem firme w Niemczech z wpisem "Kabelverlegen".
    Robisz wszystkie prace elektromontażowe bez podłączania !
    Dla mnie to wystarcza bo pracuje jako podwykonawca dla różnych firm z branży elektrycznej. Oczywiście wykonuje też wszystkie podłączenia , bo mój zleceniodawca podpisuje się pod całym wykonawstwem.
    Co do uprawnien... trzeba miec dokument "elektrotechnik ", co jest kosztowne i czasochłonne w załatwieniu.

0
  • #4 28 Gru 2009 17:58
    Kanar
    Poziom 11  

Prowadzę własną działalność w Polsce.
    W ostatnim czasie wykonywałem prace instalacyjne w Niemczech- rozbudowa poddasza, dom znajomych.
    Z tego co zdążyłem się zorientować to pracy jest dużo i chciałem się dowiedzieć czegoś na temat j.w.
    Jednak front robót nie jest aż tak duży by ryzykować założenie własnej firmy w Niemczech.
    Kolego Digi, długo działasz na niemieckim rynku i w jakim rejonie?
    "Mój rewir" to okolice Bonn, Kolonii.

0
  Szukaj w 5mln produktów