Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odpaleniem KIA CLARUS II 1,8 LPG

osi25 20 Gru 2009 18:34 2136 9
  • #1 20 Gru 2009 18:34
    osi25
    Poziom 8  

Mam problem przy tych mrozach z odpalaniem swojego KIA clarus, wygląda to tak jak by rozrusznik dostawał za mało prądu i nie chce za bardzo kręcić, W tym modelu to podobno standardowo ze sie wieszaja(chwilowo) rozruszniki, w lato mi to nie przeszkada ale w zime spróbuje tak kilka razy i juz aku siada. Sprawdzałem aku miernikiem wieczorem i było 12,5 V, z rana był juz 11,5 wiec cos mi zabiera prąd , odłaczyłem bezpeiczniki takich niepotrzebnych rzeczy jak elektr. szyby, zapal. itp. i alarm radio, i powtórzyłem mierzenie wieczorem miał 12,5 V a rano 12,4 V wiec w miare ok, ale i tak przy próbie krecenia rozrusznikiem spad do 9V czy rozrusznik aż tak dużo pobiera przy starcie. Wsadzałem inne aku z innego auta w którym jest ok, i też miał problem z rozruchem, wiec raczej nie wina akumulatora co to może być gdzie szukać usterki. Dodam że dzis jak stało auto na dworzu, to aku wziołem do domu i ładowałem całą noc, wsadziłem do auta i niemiał siły kręcic, nastepnie podłaczyłem sie kablami do innego auta i równiez to nie pomogło i podczas krecenia poszedł dymek z okolic rozrusznika. Natomiast na pych auto odpala od razu i potem jak chwile pochodził zgasiłem i normalnie rozrusznik krecił. Proszę o jakieś porady.:(

0 9
  • #2 20 Gru 2009 18:45
    mariuszolkusz
    Poziom 17  

Tulejki w rozruszniku do wymiany,Pozdrawiam.

0
  • #3 20 Gru 2009 18:45
    Bunny82
    Poziom 16  

winą wolnego kręcenia wirnikiem rozrusznika będą tulejki wyrobione w rozruszniku które powodują duże tarcie ośki wirnika o wyrobioną tulejkę w kształcie owalu. A 2 to gęstniejący olej podczas tak zimnych dni jakie nas teraz napotkały .Co do rozrusznika to wymontuj go i oddaj do naprawy i w między czasie wyczyść styki prądowe na kablach które idą do rozrusznika .

0
  • #4 20 Gru 2009 18:47
    mariuszolkusz
    Poziom 17  

Sprawdż połączenie kabla plusowego przy rozruchu (skoro się kopciło ).

0
  • #5 20 Gru 2009 19:29
    osi25
    Poziom 8  

te tulejki to chyba niewielki koszt i kupie je w każdym sklepie metalowym? mam drugi zapasowy rozrusznik bo w amtym roku miałem tak samo i wymieniłem na używany i tamten poprzedni mi zostal wiec w nim wymienie tuleje i poprostu podmienie rozruszniki i powinno byc ok z tego co mówicie

0
  • #6 02 Sty 2010 15:31
    zonas
    Poziom 16  

Mam clarusa kilka lat i mam to samo. Tuleje nie pomagają. Rozrusznik jakby robił pół obrotu, przyhamował się i znów pół obrotu. I tak połowicznie odpala. Idzie się przyzwyczaić. Na świeżym rozrządzie nie odczuwa się takich problemów. Wcześniej - tak. To jest kwestia przypuszczam za małego rozrusznika do tak kolosalnego silnika. Idzie się przyzwyczaić. Miałem to samo. Teraz mam nowe aku (zasadowa warta) i problem znikł. Polecam. Mam Clarus'a II 1,8ikat 2001 kombi.

0
  • #7 07 Sty 2010 22:35
    osi25
    Poziom 8  

a jaki masz ten aku? ja w tamtym roku kupowałem nowy i nic niedalo, rozrzad tez wymieniałem, auto mam prawie 3 lata i zawsze sie tak wieszał rozrusznik, tylko ze zawsze w zime sa z nim najwieksze problemy, w lato mi nieprzeszkadza trzymam kluczyk przekrecony az odpali, a w zime zaraz siada aku:(

0
  • #8 07 Sty 2010 23:25
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

do wymiany rozrusznik i sprawdź pobór prądu

podłącz amperomierz szeregowo w układ

niepowinno być wiecej niż 0,05 A i oczywiście sprawdź ładowanie min 13.8 V

0
  • #9 22 Sty 2010 16:01
    zonas
    Poziom 16  

74ah zasada warta - ledwo się mieści, ale jest nie do zajechania...

0
  • #10 24 Cze 2010 11:14
    kuguar78
    Poziom 9  

miałem podobne problemy tej zimy i już chciałem aku wymieniać, szybko się rozładowywał - 2-3 dni i kaplica

okazało się, że cała wina leżała po stronie zabrudzonych klem, po ich wyczyszczeniu auto odpalało od pierwszego przekręcenia przy -20st. C

0