Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz mp3 zwariował PHILIPS GoGear 2GB

20 Gru 2009 18:34 14370 17
  • Poziom 16  
    Witam, posiadam odtwarzacz mp3 PHILIPS GoGear 2GB od pewnego czasu zaczęły dziać się z nim jakieś dziwne rzeczy typu:
    1. Po podłączeniu do komputera na wyświetlaczu pojawia się napis PHILIPS i gaśnie. Dopiero po wciśnięciu przycisku PLAY (ON) pojawia się tekst "OK to disconnect" a wcześniej pisało "można odłączyć" i pojawiał się zaraz po podłączeniu do komputera.
    2. Po podłączeniu do komputera, komputer nie widzi odtwarzacza, a tekst na wyświetlaczu ciągle jest widoczny.
    3. Przy włączaniu odtwarzacza pokazuje się tylko napis PHILIPS i gaśnie.
    Czy da się coś z tym zrobić?
  • Poziom 24  
    Na początek wgrałbym nowego firmware czyli uaktualnił softa. Jeżeli nie pomoże rozbierz odtwarzacz i usuń zimne luty z gniazda USB.
  • Poziom 16  
    Ściągnąłem ze strony Philipsa program do aktualizacji oprogramowania, postępowałem tak jak jest napisane w instrukcji obsługi ale program w ogóle nie widzi urządzenia. Istnieje prawdopodobieństwo że problemy z odtwarzaczem zaczęły się pojawiać o upadku urządzenia.
  • Poziom 16  
    ok znalazłem instrukcjie po angielsku i tam był opisany sposób w jaki trzeba podłączać urządzenie w przeciwieństwie do polskiego opisu ten był dobry.
    Podłączyłem odtwarzacz przez usb do komputera, wyskoczyło okienko "instalowanie sterowników urządzeń" później w programie wyskoczyło okienko z komunikatem że oprogramowanie urządzenia zawiera błąd, wcisnąłem przycisk żeby naprawiało... chwilkę poczekałem i pojawiło się okienko z komunikatem ze nie można naprawić.
    Czy to znaczy że już nie ma innej możliwości naprawy?
  • Poziom 24  
    Ale sterowniki do urządzenia się zainstalowały czy to przy nich wyskoczył błąd ? Jeżeli mp3 upadła mogły powstać na płycie pęknięcia rozbierz ją i w pierwszej kolejności przelutuj gniazdo USB.
  • Poziom 16  
    Przy instalowaniu sterowników wyskakuje błąd.
    Rozebrałem wczoraj przeglądnąłem dokładnie płyktę i wszystko wyglądało na całe ale poprawie luty.

Dodano po 35 [minuty]:

Luty poprawione i nic to nie dało ciągle dzieje się to samo.
    A tutaj dodaje screena komunikatu:
    Odtwarzacz mp3 zwariował PHILIPS GoGear 2GB

Dodano po 58 [sekundy]:

I jeszcze na dodatek ściągnąłem soft do innego odtwarzacza ale komunikat wyskakuje ten sam i wszystko odbywa się tak samo.
  • Poziom 24  
    Podaj dokładny model odtwarzacza.
  • Poziom 16  
    Philips GoGear SA2520
  • Poziom 16  
    Tego firmware ściągnąłem na początku i wyskakuje ten sam błąd, później chciałem sprawdzić jaki komunikat wyskoczy jak będę wgrywał softa z innego odtwarzacza i ściągnąłem inny soft tan SA25X5 i komunikat jest taki sam.
  • Poziom 16  
    Czy jest ktoś kto ma pomysł jak rozwiązać ten problem?
  • Poziom 9  
    A może na Mp3 masz wirusa ja miałem podobny problem z MP4 która nie chciała się włączyć po podłączeniu do kompa i usunięciu wszystkiego co tam było MP4 działała normalnie pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Ale niestety nie da się dojść do poziomu z którego można by wszystko usunąć.
  • Poziom 9  
    odnawiam temat gdyz mam ten sam problem z tym samym odtwarzaczem i nie wiem jak sobie z nim poradzic.
    Drugi raz mi sie to zdarzylo, ale za pierwszym odeslalem na gwarancje i poszlo bez problemu z wymiana na nowy.
    Dodam, ze przyczyna awarii jest nie odpowiednie wylaczenie odtwarzacza.

Po kazdym wlaczeniu odtwarzac sprawdzal sobie aktualizacje (zupelnie jak by mial polaczenie z internetem) no i kiedys podczas tego "procesu" wypadla mi z niego bateria-Odrazu wszystko sie posypalo. Teraz albo przez przypadek go wylaczylem, albo bateria zwyczajnie padla i proces zostal przerwany

Naprawa programem philipsa nie przynosi efektow, nowe firmware nie mozliwe gdyz komputer w ogole nie wykrywa mp3, jedynie jako dysk (cd)- po otwarciu wyskakuje komunikat Włoz dysk do stacji
  • Poziom 12  
    witam ,
    mam identyczny problem jak opisany , jak dostac sie do pamieci przez usb??

Dodano po 17 [minuty]:

juz sobie poradziłem , a wiec tak , sciagacie soft z strony http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpi...SA2620/02&mid=Link_Software&hlt=Link_Software włącz soft i wyciagnij baterie z mp3 , wsadzając w usb nacisnij przycisk i przytrzymaj zakreconą strzałkę (cofni) i powinno wykryć , pozdrawiam , jesli pomogłem to prosze danie mi punkt za pomoc
  • Poziom 16  
    Odpowiedz jest bardzo prosta:
    bga reballing

na płytce znajduje się procesor(zależnie od modelu może być więcej komponentów w bga) przylutowany w technice bga. niestety luty "trochę puściły" i procek się odpala ale np jak przyciskamy przycisk to ruszmy nim i wywołujemy połączenia .... bla bla bla kogo to obchodzi :D
    jak to naprawić za free
    NIE ODPOWIADAM ZA ZASTOSOWANIE TEGO SPOSOBU

ja najpierw rozbieram
    lokalizuje procesor (największy kwadracik przylutowany w bga)
    osobno podłączam płytę główna i baterie
    pętla {
    podłączam do usb
    dociskam brzeg procesora( wszelkie kombinacje 1 potem drugi itd)
    odlączam od usb
    } warunek {aż zadziała}

jak już znajdę gdzie procek "nie styka" podkładam tam kawałek papierka (doś spory)
    teraz skręcamy
    i cieszymy się naprawioną przez siebie mp4'ką

ALE POWINNO SIE ZROBIĆ REBALLING
    Albo wygrzać opalarką (nie palnikiem) ale to już inna historia

mam tylko nadzieję że nikt mi bana za to nie da :D
  • Poziom 11  
    Dla tych co by kiedykolwiek szukali odpowiedzi.

Oprogramowanie zdejmujemy stąd.
    W MP3 musi być bateria. Trzymamy przycisk ze strzałką i wkładamy do USB. Po chwili soft wcześniej włączony wykryje urządzenie i spyta czy naprawiamy. No i naprawiamy, puszczamy przycisk i grzecznie czekamy. Po paru minutach mp3 jest jak nowe :).
  • Poziom 2  
    Odświeżam temat, gdyż mam identyczny problem z identycznym odtwarzaczem. Jednak na wstępie chciałbym powiedzieć, że problem tak naprawdę dotyczy zablokowanej pamięci. Jakieś dwa miesiące temu włożyłem do mp3 rozładowaną baterię (nie wiem co mi strzeliło do głowy). Dalej chyba wiecie co było ;). Później spróbowałem wgrać firmware, jednak to nic nie dało. Minęło jakieś 1,5 miesiąca. W nocy zacząłem grzebać przy mp3, użyłem firmware do innego modelu (używałem go nawet na początku), jakoś dziwnie to wtedy zrobiłem - przytrzymałem ten przycisk co trzeba przy podłączaniu, później puściłem, potem znowu przytrzymałem i znowu puściłem (tak kilka razy) i udało się, pamięć się odblokowała, na wyświetlaczu pojawił się upragniony napis "Można odłączyć", więc odłączyłem. Wszystkie pliki jakie były przed zablokowaniem pamięci na mp3, pozostały nietknięte. I tak z miesiąc pociągnęła. Jednak kilka dni temu znowu pamięć się zablokowała i znowu z powodu baterii :(. Próbowałem już tej dziwnej metody, ale to nic nie daje. Jedno jest pewne - chodzi tu o zablokowaną pamięć. Więc, macie może jakiś pomysł, jakbym mógł ją odblokować ? Dodam jeszcze, że kiedy udało mi się odblokować po raz pierwszy, to w mp3 była bateria. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.