Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarka ARDO FMP22 - nie chłodzi, oświetlenie działa

mdove84 20 Gru 2009 19:59 7440 9
  • #1 20 Gru 2009 19:59
    mdove84
    Poziom 9  

Witam Forumowiczów,

Mam taki problem z lodówką jak w temacie. Żona wczoraj rozmroziła lodówkę i po umyciu chciała ją załączyć. Niestety po włączeni do prądu nic się nie stało. Myślałem, że źle podłączona o sieci, ale lampka w środku się świeci. Zadzwoniłem do poprzedniego właściciela lodówki z pytaniem czy coś się wcześniej działo. Okazało się, że chłodziła bezproblemowo. Przeglądając forum natrafiłem na temat, w którym była informacja o przycisku do rozmrażania - nigdy go nie używaliśmy. Rozmrażanie odbywało się staroświecką metodą. Teraz przycisk jest wciśnięty i nie wiem jak go "wycisnąć". Druga sprawa: zauważyłem, że taki "drucik" przymocowany do blaszki przy zamrażalniku wisi w powietrzu. Próbując zamocować blaszkę "drucik" (kapilara ?) został mi w rękach. Przeglądając forum wyczytałem, że nie można go wymienić tylko cały termostat trzeba wraz z nim. Czy to konieczne? Ponieważ kiepsko znam się na lodówkach zamieszczam zdjęcia. Na 1 widać termostat z przyciskiem, który nie chce "wyskoczyć". Na 2 i 3 pęknięty "drucik". Na 4 uchwyt metalowy, w którym był zamocowany. Na 5 miejsce gdzie uchwyt się powinien znajdować. Proszę o jakąkolwiek pomoc, bo... sami rozumiecie... święta bez lodówko-zamrażarki... Z góry dziękuję

Chłodziarka ARDO FMP22 - nie chłodzi, oświetlenie działa Chłodziarka ARDO FMP22 - nie chłodzi, oświetlenie działa Chłodziarka ARDO FMP22 - nie chłodzi, oświetlenie działa Chłodziarka ARDO FMP22 - nie chłodzi, oświetlenie działa Chłodziarka ARDO FMP22 - nie chłodzi, oświetlenie działa

0 9
  • #2 20 Gru 2009 20:06
    any56
    Poziom 39  

Niestety...
    Został uszkodzony termostat i trzeba wymienić całość.

0
  • #3 20 Gru 2009 20:11
    mdove84
    Poziom 9  

A orientacyjna cena takiego termostatu jest Koledze znana? Można wymianę przeprowadzić w warunkach domowych?

0
  • #4 20 Gru 2009 20:57
    andrzej1959
    Specjalista AGD

Witam.
    Taką naprawę można przeprowadzić w warunkach domowych.Kup termostat W-2,a
    o cenę pytaj w sklepie lub serwisie w swoim mieście.

0
  • #5 20 Gru 2009 21:04
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Temat uważam za wyczerpany. Zamykam.

:arrow: odblokowany na prośbę użytkownika.

0
  • #6 22 Gru 2009 18:56
    mdove84
    Poziom 9  

Dziękuję mrhari za odblokowanie tematu.
    Do pozostałych mam jeszcze pytanie: W jaki sposób wymienić owy termostat? Nie jest w żaden widoczny sposób przymocowany do obudowy. Jest zamocowany na wcisk, zatrzask, czy może na kleju? Pytam bo nie chcę zniszczyć obudowy ani pokrętła. Dobrze też byłoby wiedzieć zanim zniszczę nowy przed poprawnym zamontowaniem w lodówce... Na zdjęciach niżej widać termostat w obudowie z obu stron oraz od strony pokrętła.
    Chłodziarka ARDO FMP22 - nie chłodzi, oświetlenie działa Chłodziarka ARDO FMP22 - nie chłodzi, oświetlenie działa Chłodziarka ARDO FMP22 - nie chłodzi, oświetlenie działa

0
  • #7 22 Gru 2009 19:16
    nares
    Specjalista AGD

Pod pokrętłem jest nakrętka.

0
  • #8 15 Mar 2011 16:23
    luk94
    Poziom 14  

Koledzy - a gdzie normalnie montuje się ten metalowy przewód idący od termostatu. Jak dobrze rozumiem on wychodzi na zewnątrz lodówki?

0
  • #9 15 Mar 2011 17:33
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

To nie jest przewód tylko rurka kapilarna wewnątrz której wtłoczony jest gaz zmniejszający swą objętość zależnie od przyłożonej temperatury do powierzchni rurki ,a tym samym odpowiednio przełącza się układ styków elektrycznych wewnątrz termostatu załączając lub rozłączając obwód sprężarki. Na przedostatnim zdjęciu w pierwszym poście masz blaszkę dociskową w którą musisz włożyć końcowy odcinek rurki i podczepić to do płyty parownika , powinny być widoczne ślady po poprzednim położeniu.

0
  • #10 11 Kwi 2011 20:30
    mdove84
    Poziom 9  

Przepraszam za długą nieobecność. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu. Oczywiście termostat wymieniłem bezproblemowo - lodówka działa do dziś. Dla osób mających podobny problem podaję dane termostatu:
    Atea AS2
    -17/-25 -2/-9 1200mm
    koszt około 40zł

Ten, który polecał kolega andrzej1959, czyli termostat W-2 ma niestety inny rozkład styków i inne wymiary. Mam świadomość, że parametry pracy mogą być identyczne, jednak wolałem mieć coś co wygląda identycznie jak ten zepsuty. Jedyny minus jest taki, że bolec na którym znajduje się przycisk do rozmrażania jest za długi (celowo?), ale można go ostrożnie przyciąć pilniczkiem na żądaną długość. Napiszę też uczciwie, że bardzo ciężko było zdobyć oba termostaty. Ten AS2 kupiłem dopiero w 11 z kolei sklepie (pytałem też w serwisach AGD) i to też sprowadzili tylko na zamówienie, a szukałem po Katowicach i okolicach, więc jak ktoś się zna proponuję szukać zamienników.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

P.S. Na maila dostałem wiadomość, że temat jest niezamknięty i aby go zamknąć musi się on kończyć moim postem, co niniejszym czynię, aczkolwiek po prawie 1,5 roku :)

0