Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki do zestawu estradowego

09 Lip 2004 13:44 2394 15
  • Poziom 10  
    1. Czy rózni się Eminence APT 50 od Tonsil 12-19/100 FP

2. Noszę się z zamiarem zbudowania zestawu estradowego 400W na głośnikach eminence. Nie znalazłem nigdzie informacji w jaki sposób podzielić
    głośniki mocowo. Jaki jest stosunek mocy przetworzonej przez głośniki w zależności od pasma czestotl. Wiem że ma to związek ze skutecznością głośników, dynamiką, wiem że teoretycznie problem ten rozwiązuje się "szumem różowym", nie wiem jak. Żadnych wzorów, algorytmów, nic.

proszę o pomoc
  • Spec od akustyki
    Z tymi apt i tonsilami to rozne slyszalem opcje ze tonsil produkuje i sprzedaje innym firmom m.in. eminencowi :) ale tez ze to jest tylko ich licencja ogolnie mialem doczynienia z jednymi i drugimi i nie ma jakis szczególnych rpoznic w brzmieniu ani w mocy. Spotkalem jeszcze dwie wersje tych glosników w ktorych sa wieksze i mnijsze magnesy te z wiekszymi sa ogolnie glosniejsze a nie duzo drozdze.

Co do mocy prznoszej to na kolumne estradowa 400W gklosnik basowy musi miec 400W reszta sie nie liczy wiec jak bedziesz robil kolumny to jak chcesz 400W RMS kupujesz glosnik 400W rms basowy (np detla 15) i do tego wysokotonowy albo srednio i wysokotonowy i masxz kolumne :)

A propo glosników eminence i inncyh cenniki na stronie www.pabel.pl

A jeszcze jedno moze ktos mi doradzi pomiedzy GAMMA 15 a delta 15. Różnica w cenie prawie zadna ale gamma ma wieksza sprawnosc (o ok 3 dB w zakresie 50-200Hz) a delta za to wieksza moc moze mial ktos okazje posluchas jednych i drugich i powie co wybrac .
  • Poziom 10  
    Tego własnie nie rozumiem

W szkole uczyli mnie, że jak przez rezystor płynie prąd to spalę go jeżeli proąd będzie za duży lub rezystor za mały.
    A tu płynie prąd i przetwarzana jest moc ? ....
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie wzsystko Ci w szkole powiedzieli....W przypadku glosnikow - najwiecej mocy pobieraja przetworniki, ktore pracuja z najnizszymi czestotliwosciami...Tak wiec niskotonowy o mocy 400W moze i tyle pobrac(zalozmy w pasmie 40 - 400Hz, jesli tylko wytrzyma amplitudowo), wtedy przy takiej mocy pobranej przez niskotonowy - sredniotonowy pobierze jakies 20 % z tego ( jesli pracuje w pasmie okolo 800 Hz - 5 kHz), a wysokotonowy okolo 5 - 20 W.
  • Poziom 10  
    I właśnie takiej (konkretnej ) odpowiedzi oczekiwałem.
    Dzięki, gdyby Ktoś miał jeszcze jakieś uwagi to bardzo proszę.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Jeszcze jedno.
    W taki razie w zestawie 3 - drożnym 400W podział:
    L - 400 W (do 500 Hz)
    M - 124W (500 Hz do 5000 Hz)
    H - 45W (od 5000 Hz)

zda egzamin ?
  • Poziom 39  
    Pytanie uzupełniające - czy to ma być piec do instrumentu czy kolumna na "przody" ( do mikrofonów ). Jeśli do instrumentu to określ do jakiego.
    Pozdr. J.
  • Poziom 28  
    Gwizdki bywają określane mocą zestawu głośnikowego, do pracy w którym są dedykowane. Np. GDWK 9/80 jest przeznaczony do pracy w zestawie głośnikowym o mocy 80W. Pod tym kątem możesz dobrać głośniki.

• Spec od akustyki
    Można jeszcze patrzeć pod kątem wykorzystania kolumn. Przy dużej ilości gitar, wskazana jest zwiekszyć moc głośnika sredniotonowego itp. W zalezności od tego co maja przetwarzac.
  • Poziom 40  
    Eminence APT to dokladnie tonsili czasem jak zamawiamy GDWT9/100/1 to wlasnie dostajemy z naklejka APT50. To glosnik zrobiony dla firmy Form Fokus.
    Na estradzie zadko stosuje sie takie niskie podzialy (500Hz) Bo w kazdje chwili ktos moze walnac w syntezator i wycisnac pelna moc na calej skali czestoliwosci. Regula jest ciagniecie glosnikow 15calowych do 2-4khz i jesli maja tam slabe srednie tony to tylko uzupelnia sie je sredniotonowcem.
  • Poziom 10  
    Ten zestaw ma być do nagłośnienia klawisza kombajna, gitary i wokalu (zwyczajnie na hałturę). Ostatni post wiele tłumaczy. Mam opisy kolumn Dynacord i zastanawiałem się dlaczego podziały są na 3,5 kHz.
    Dzięki za posty, od Was można więcej się dowiedzieć niż z mądrych książek. Jak wam przyjdzie jeszcze coś do głowy na co zwrócić uwagę, napiszcie. Do zestawu chciałbym wykorzystać Kappa pro 15", Alfa 8", ATP 150.
    Jakie podziały?
    Do zaprojektowania skrzyni mam BassBox. Do zwrotnicy X-Over.
    Jak wykonać cewki?

dzięki cze.
  • Poziom 39  
    Jak brać pezykład to z dobrych wzorców. Dynacord (szczególnie Enimment 200) to jeden z najlepszych zestawów samodzielnego nagłośnienia( od 25 lat). Nagłaśniałem takimi zestawami inprazy od promów na morzu do koncertów w amfiteatrach. Zanim pojawiły się zestawy z klocków (tuby basowe+"usta Mariana -srodek + zestawy wysokotonowe) sterowane z oddielnych racków wzmacniaczy było to marzenie akustyków.Pozdr. J.
  • Poziom 40  
    Jesli nie masz duzo doswiadczenia praktycznego to radze zrobic kolumne dwudrozna. Glosnik 15'' moze byc Kappa Pro 15 puszczony bez filtra. Jego naturalny spadek wypadnie tam gdzie wysokotonowka bedzie juz mogla pracowac czyli 3-4khz. Na wysokotonowy wystarczy 2,2uF i 0,4mH i w szereg zarowka 50+55W 24W wlokna szeregowo. Jak bedzie za malo srednich tonow to bedziesz sie meczyl dalej ze sredniotonowcem dlatego zrob na niego miejsce. Ten Eminence jest bardzo dobrym glosnikiem tylko ze drogim nie wiem czy potrzebny ci taki wyczynowy glosnik.
  • Poziom 10  
    Gdzie można kupić koc do obicia kolumn?

Jeśli ktoś jest z Wrocławia .... to proszę namiar.

pozdrowienia
  • Spec od akustyki
    HEHE

co do obijania kolumn estradowych jesli odpowiada kolor popielaty to polecam cos innego as mianowicie najtansza wykladzine z sklepow typu nomi aczy obi koszt ok 5 zł/m2 tylko ze bela ma szerokosc 4 m wychodzi co najmniej 2 x tasnije niz oryginalny koc a efekt prwie ten sam nawet ta wylkadzina jest tansza :)

sa jeszcze kolory niebieski i czerwnony
  • Poziom 11  
    kiedys kupilem koc do obijania w Dexonie ( http://www.dexon.pl ), zamowilem go telefonicznie, a nastepnego dnia juz listonosz zapukal do drzwi z przesylka, wiec expresowo.
    Jedyny minus to taki ze dosyc drogo.