Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie rozwiązanie zamka do drzwi w pensjonacie?

20 Gru 2009 22:05 1755 6
  • Poziom 13  
    Witam. Planuję uruchomić mały obiekt hotelarski(agroturystyka). Do drzwi głównych potrzebuję zamontować elektrozamek np. na kod. Nie chciałabym dorabiać 20 kopii kluczy do drzwi głównych. Jakie rozwiązanie jest optymalne w tej sytuacji? Co brać pod uwagę? Chodzi o to aby drzwi samoczynnie się zamykały i niemożliwe było ich otwarcie przez osoby trzecie niebędące moimi gośćmi. Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Dlaczego klucz nie są dobrym rozwiązaniem (ma klucz od pokoju i drugi do drzwi głównych), można zamontować zamek szyfrowy , ale będą problemy bo klienci będą zapominać kodu , jak zastosujesz tańszą klawiaturkę to po kilku miesiącach wytrą się klawisze i bez problemu można zgadnąć kod i po pewnym czasie i tak kod będzie ogólnie znany , o ile nie będziesz go zmieniał np. co miesiąć. Jak jusz chcesz KD to lepszym rozwiązaniem będzie kontrola dostępu na np.pastylki dallas (nieduże dopięte do kluczy nie będą przeszkadzać jak np. karty zbliżeniowe).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Karty RFID jako breloczki do kluczy pokojowych.
  • Poziom 18  
    Można zastosować też zamki i klucze w systemie hotelowym tzn. klucz od pokoju pasuje również do drzwi wejściowych, furtki i bramy wjazdowej, jednak nie pasuje do zamka do innego pokoju, a np. właściciel posiada klucz matkę otwierający wszystkie drzwi w obiekcie. Spotkałem się już z tego typu rozwiązaniami w pensjonatach.
  • Poziom 24  
    Czyli generalnie system Masterkey. /nikt tego klucza bez mastera nie skopiuje/. A kombinacje tak jak pisał Kol. wyżej dowolne.
  • Poziom 26  
    Odradzam montaż zamka szyfrowego przy drzwiach popełniłem kiedyś ten błąd i założyłem klientowi i zaczęło się jak staruszki nie zabierały okularów na spacery albo pamięć już nie ta i jak to było z tymi kodami ??? I oczywiście zawsze było na mnie że zamek nie działa.
    Pastylki, breloczki nadadzą się idealnie.
  • Poziom 2  
    Czytniki na karty zbliżeniowe, nawet dla starszych Pań bez okularów idealne rozwiązanie.Pomijając fakt zarządzania Użytkownikami (Kartami) z PC.