Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iPlus Huawei E220 a zwiekszenie zasiegu.

20 Dec 2009 23:07 9104 12
  • Level 9  
    Witam. czy na tym urządzeniu złapie zasieg sieci 3g. Mieszkam - kropka na zdjeciu - a zasieg jest tak jak widac. Odleglosc to ok 4-5km do w lini prostej do pierwszego czerwonego pola.
    iPlus Huawei E220 a zwiekszenie zasiegu.
  • Level 22  
    Nie złapiesz nie ma się co łudzić bez modemu z anteną nie masz szans.

Na granicy zasięgu czerwonego 3G osiągnąłem w budynku tylko z anteną na maszcie.
    W domu nie było go prawie wcale, 1-2 kreski na GPRS.
  • Level 9  
    a jaka miałes odległosc do obszaru 3g? I jaka to jest to antena masztowa jak sie ja podłącza?
  • Level 26  
    Mieszkam jakieś 500 m od "czerwonego zasięgu". Żeby złapać zasięg 3G, kładę modem na parapecie, podłączony długim kablem 3m do komputera. Wtedy mam 1-2 kreski zasięgu. W głębi pokoju tylko EDGE.
  • Level 16  
    Witam,
    Żeby być pewnym że będziesz miał w domu zasięg 3G to najpierw sprawdz/laptopem+modem,lub telefonem z systemem 3g/gdzie jest zasięg,w którym miejscu się kończy.Drugim punktem będzie kupienie anteny umts i modemu z możliwością podpięcia anteny/modem e220 nie ma możliwości/.
  • Level 39  
    W tym modemie jest możliwość podłączenia anteny , jednak trzeba go rozebrać , przez co można stracić gwarancję .
    Swego czasu do "czerwonego pola" miałem ponad pięć kilometrów i na modemie Huawei E630 z zewnętrzną anteną od WiFi łapałem zasięg 3G :) Po wymianie nadajników łapię zasięg bez zewnętrznej anteny , ale nadal używam zewnętrznego "patyka" bo poprawia się transfer .
  • Level 9  
    Kilka dni temu tj w piątek miałem jedną kreske na 3g ale tylko kilka godzin potem znowu edge. Nie wiem czy robili jakis próby czy co ale widocznie jest to mozliwe.
    Hucul - a mozesz podesłac jakie zdjecia jak to masz zrobione?

Dodano po 23 [minuty]:

o dzisiaj znowu mam 3g co prawda jedna kreska ale jest. O co chodzi?
  • Level 39  
    U mnie na kilka tygodni przed uruchomieniem 3G czasami łapałem sygnał .

Na początku używałem anteny takiej jak ta : Link
    Teraz używam podobnej do tej : Link
    Proponowałbym Ci zakup takiej Link lub Link lub Link
    Do tego przejściówkę (tzw. pigtail) do połączenia kabla anteny z gniazdem karty .
  • Level 9  
    to chyba dobry pomysł z tymi antenami. Tylko powiedz mi jeszcze jak mam to połączyc?Musze rozebrac moj modem czy jak , pod co mam ta antene podłaczyc razem z ta przejsciowka?
  • Level 39  
    Hucul wrote:
    W tym modemie jest możliwość podłączenia anteny , jednak trzeba go rozebrać , przez co można stracić gwarancję .

W guglach wyszukasz opis jak rozebrać modem i podłączyć antenę .
  • Level 12  
    Modemy są już tak tanie ,że bez problemu zmienisz bez dopłaty na np E160 z gniazdem antenowym .Poza tym zawsze można włożyć modem do worka nylonowego i na długim kablu usb wystawić za okno... ;-)
  • Level 28  
    U mnie na dachu są ze dwie kreski zasięgu 3G na telefonie. W domu mam tylko EDGE. Czy po dodaniu anteny na maszt na pasmo UMTS będę miał modem w zasięgu 3G? Mam modem E220 i ma on niby jakiś konektorek antenowy w środku ale chyba jakiś niestandardowy. Coś podobnego do uF ale raczej musiał by być to kabelek z uF (m), bo konektor w modemie ma otworek o średnicy coś około 0,8mm. Z zewnątrz konektorek ma około 2,5mm średnicy. Wszystkie przejściówki z uF na które znalazłem mają uF w wersji f a nie m. Wie ktoś co to może być za gniazdo?

Dodano po 22 [minuty]:

W googlach jest wiele informacji, te które znalazłem w większości są błędne. Wszędzie podawają że w E220 jest uF i silnie się przy tym upierają. Znalazłem też info że pasują końcówki od jakiejś motoroli, nie wiadomo od jakiej :). Znalazłem też raczej prawdziwe info że konektorek ten to CRC9001-2401 taki jak w paru innych modemach Huawei. Można było znaleźć na allegro taką przejściówkę pod nazwą: Pigtail FME - CRC9 Huawei E2xx/E1xx o dl. 30cm. Nie wiem tylko czy to nie był błąd w aukcji bo ten sam użytkownik ma teraz takie same przejściówki pod nazwą: Pigtail FME - CRC9 Huawei E6xx/E1xx o dl. 20cm, jak widać nie ma już tam na liście E220. Może ktoś potwierdzić że to jest crc9?
  • Level 1  
    Do modemu Huawei e220 pasuje konektor crc9 !!! Taki sam jak do modeli Huawei E600, E612, E618, E620, E630, EC321, E156G, E160, E169, E176G.