Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problematyczny alarm Opel Tigra 1,4/ 16V `96r benzyna.

21 Gru 2009 01:05 3261 4
 • Poziom 2  
  Właśnie wróciłam z garażu... Warunki ekstremalne pomimo, że garaż szczelny i grzałka na full rozkręcona, to -15 daje się we znaki.
  Niestety walka zakończona niepowodzeniem. Sprawdziłam wszystkie kabelki i wg. mnie jest wszystko podłączone prawidłowo.

  Problematyczny alarm Opel Tigra 1,4/ 16V `96r benzyna.

  * Czerwony pod stałe 12V+ (alarm ma zasilanie cały czas więc jest ok)

  * Biały pod światła postojowe (jak włączam bądź wyłączam alarm to migają z przodu i z tylu+podświetlenie tablicy-więc też jest ok)

  * Brązowy do plusa syreny (wyje jak cholera więc też dobrze musi być podpięta)

  * Popielaty - nie podłączyłam jest to do klapy bagażnika ... wyczytałam, że do biało brązowego trzeba podpiąć ale w wiązkach idących do tyłu jest min. 4 przewody brązowo/białe :zdziwko:

  * Czarny podpięty do masy (centralka działa więc zarówno plus i minus musi być ok)

  * Pomarańczowy - próbowałam na każdy sposób i tylko mieszała... podpinałam pod krańcówkę z minusem i tylko włączał się alarm nawet przy zamkniętych drzwiach, światełko w środku też się paliło podczas zamkniętych drzwi, brzęczek od sygnalizacji że są wł. światła i otwarte drzwi, piszczał nawet przy zamkniętych drzwiach. Pod plusa krańcówki też próbowałam ale nic to nie dało. Tak więc zostawiłam nie podpięty :zdegustowany:

  * Biało czarny podpięłam do krańcówki drzwi (-) i jest ok .Światełko włącza się po rozbrojeniu alarmu na 30 sek i potem gaśnie czyli jak w opisie :) -jest OK

  * Żółty podpięłam do kabla gdzie pojawia się plus po przekręceniu kluczyka, więc chyba dobrze (działa z innymi funkcjami związanymi z przekręceniem kluczyka, więc raczej na bank ok :)

  * Niebieski - nie podłączałam, bo to chyba zbędne .

  * Fioletowy - nie podłączałam bo zbędny :D (sterowanie minusem w tigrze :) )

  * Zielony - podpięłam pod krańcówkę gdzie pojawia się minus po otwarciu drzwi (tak więc chyba też dobrze)

  Podsumowując wszystko działa na pierwszy rzut ok na piątkę. Centralny zamek otwiera się z pilota i zamyka. Włącza się syrena jak otworze drzwi przy uzbrojonym alarmie. Jak uderzę w drzwi bądź szarpnę za klamkę to też włącza się alarm. Niby wszystko fajnie i pięknie, ale po odpaleniu silnika po 2 może 3 minutach włącza się syrena. Dioda w środku nie miga więc alarm sam się nie uzbraja... chyba gdzieś indziej tkwi problem :/ Alarmu nie można wyłączyć z pilota, tylko trzeba tym ukrytym wyłącznikiem alarmu.

  Nie podłączyłam przekaźnika, który był dołączony do zestawu, bo nie mam do niego już zupełnie żadnego schematu. Wychodzą od niego 4 kable - dwa zielone, biały i żółty. Przekaźnik 30 A Rozumiem że muszę wpiąć go rozcinając obwód który będzie blokował silnik (czy rozrusznik)? (Wykorzystać do tego trzeba dwa grube zielone przewody?) Natomiast, który od alarmu podłączyć do żółtego przy przekaźniku ? Oraz co z białym czy podłączyć zasilanie na stałe czy po stacyjce ?

  Będę wdzięczna za odpowiedzi.
 • Relpol przekaźniki
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Alarm nie ma funkcji anty-napadu? Spróbuj po odpaleniu auta przy zamkniętych drzwiach raz nacisnąć ukryty włącznik. :)
 • Relpol przekaźniki
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  A pomarańczowy, to nie wyjście z alarmu - stała masa po załączeniu? Stąd podpięciu do krańcówek zapalało ci lampkę i buzzer. Pewnie o niewielkiej obciążalności i kto wie, czy nie upaliłeś.
 • Poziom 2  
  Paweł - Na pewno ma, ale wyłączyłam wszystkie funkcje poza uzbrajaniem alarmu po 30 sekundach, jeżeli nie otworze drzwi a rozboje alarm. Resztę wyłączyłam wg schematu i instrukcji dotyczącej zworek. Dodam jeszcze, że alarm jak się włączy podczas jazdy to tylko reaguje na ten ukryty przycisk :/ ale bezsensu za każdym razem jak wsiądam go włączać i za każdym razem jak ktoś chce wsiąść bądź wysiąść znowu naciskać ... paranoja ... no i to ma być ukryty przycisk :D więc lepiej żeby go używać w nagłych wypadkach :D (bo jest dobrze ukryty :) )

  Problematyczny alarm Opel Tigra 1,4/ 16V `96r benzyna.


  Błażej - nie strasz nawet ... tyle męczarni i okazałoby się że się centralka wysypała ;/ to dopiero byłaby załamka ;/

  Może jeszcze jakieś pomysły ??
 • Poziom 29  
  Antynapad jest na pewno włączony i nie wyłącza się go tymi zworkami. Jest jeszcze jedno programowanie i nie koniecznie zworkami. Wrzuć całość instrukcji to odnajdziemy.


  Cytat:
  i kto wie, czy nie upaliłeś


  :P

  Cytat:
  Właśnie wróciłam z garażu...


  Chyba trafiła się nam jednak kobieta która lubi majsterkowanie ;)