Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers euroline problemy z zapalaniem

calva 21 Gru 2009 08:59 2261 0
    calva
    Poziom 2  
    dwufunkcyjny problem wygląda dziwnie
    trochę go zbagatelizowałem ....
    piec zaczął przerywać grzanie w.u. w środku mycia głowy... lub nie załączał się, ale po pewnym czasie jak sobie "odpoczął" kilka - kilkanaście minut załączał się prawidłowo i grzał
    w tym czasie c.o. działało normalnie nie było żadnych problemów

tak było przez jakiś czas i się w sumie do tego przyzwyczaiłem
    ale chyba to samo zaczęło się psuć w c.o. - wygląda to w szczegółach następująco:
    - regulator załącza piec, ten startuje normalnie, grzeje normalnie, po chwili jakby "nożem uciął" gaśnie, miga raz żółta pierwsza dioda, pompa kręci, przez ok 10 min. i cykl się powtarza, czasem udaje mu się zaskoczyć i pracuje kilka- nawet kilkanaście minut, czasem załącza się dość szybko zwiększa się płomień trwa to około 10-15 sekund i "cięcie" ... Taką nierówną pracą nie jest w stanie utrzymać zadanej temperatury. Pompa praktycznie pracuje cały czas, ale piec się nie załącza mimo wychłodzenia rur i temp mniejszej niż w sterowniku Auraton 2000 .
    To wygląda tak jakby jakiś mechanizm odcinał dopływ gazu i uniemożliwiał (ograniczał) start pieca, nie ma reakcji na przepływ wody - nieważne czy c.o. czy w.u.
    Piec nie sygnalizuje żadnych awarii (nic nie miga oprócz pojedynczego mrugnięcia na żółto 1szej diody).

PS.Nie dzwonię po serwisanta bo poprzednio przy odbiorze (uruchomieniu) nowego pieca przez miesiąc się "woziłem" z nieprawidłowo pracującym piecem, z powodu rzekomego złego montażu (przez monterów z papierami junkersa) , serwisant kazał przestawić piec (! przełożenie instalacji w nowo zrobionej łazience) , ale nic to nie pomogło, pomogła dopiero wymiana płyty ... więc straciłem zaufanie do tego człowieka. Ale to na marginesie.