Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corolla 19.D DW8 - zasysanie powietrza do pompy wtryskowej

blindman79 21 Gru 2009 10:30 3014 5
  • #1 21 Gru 2009 10:30
    blindman79
    Poziom 2  

Mam problem z moim samochodzikiem. Mianowicie chodzi o to, że do pompy zasysane jest powietrze z filtra paliwa lub też to z pompy ucieka powietrze do filtra. Nie jestem w stanie ocenić skąd bierze się powietrze gdyż przy odpalonym silniku powietrze doprowadzane jest wraz z paliwem do pompy co widoczne jest w wężyku natomiast zaraz po wyłączeniu silnika powietrze wraca z pompy do filtra. Ponadto auto samo reguluje sobie obroty, mocno wyczuwalne są braki mocy, ogólnie nie da się jeżdzić, szarpania, czasami włącza się kontrola check engine itp. Pompa Lucasa uszczelniana była rok temu, wówczas wyciekało z niej paliwo. Jeden z mechaników stwierdził, ze to pompa lub wężyki nadmiaru paliwa. Problem ten pojawił się po ostatniej wymianie filtra paliwa lecz był on po wystąpieniu problemu zdemontowany i zalożony jeszcze raz - nic nie pomogło. Może pomocne będzie to, że po uszczelnieniu pompy rok temu kontrolka check engine włączała się co jakiś czas lecz przy późniejszym odpaleniu samochodu nie świeciła się już. Jakiż to moze być problem?

0 5
  • #2 21 Gru 2009 19:08
    Jędrek59
    Poziom 17  

Jeśli przewód między filtrem a pompą jest jak piszesz przezroczysty, a podczas pracy silnika widać w nim pęcherzyki powietrza wędrujące do pompy- to powietrze dostaje się wcześniej: przez nieszczelny filtr lub przewód przed filtrem, zazwyczaj ma to miejsce na złączach. Usterka nie jest poważna, ale trudna do zlokalizowania i niemożliwa do usunięcia na odległość.

0
  • #3 21 Gru 2009 19:45
    blindman79
    Poziom 2  

A czy po wymianie filtra powietrza w tym silniku odpowietrza się go? Gość, który go wymieniał twierdzi, że nie filtra się nie odpowietrza.

Dodano po 2 [minuty]:

Przepraszam - chodziło oczywiście o filtr paliwa

0
  • #4 21 Gru 2009 22:01
    Mirek.tok
    Poziom 19  

Zmień wkład filtra paliwa na purflux-a (na innych nie chcą jeżdzić "Lucasy" dla nich to jest orginał ,ja na DW8 pomykam już 8 latek zero problemów z powietrzem, poprostu opory na papierze filtracyjnym )

0
  • #5 21 Gru 2009 22:56
    Michu10
    Poziom 32  

Masz tam przed filtrem chyba ręczną pompkę , podaj mu kilka razy zobacz co w przewodach, obudowa filtra paliwa składa się z górnego plastikowego dekielka , tam siedzi uszczelka , w tym miejscu ma być dobrze zamontowane , szczelne.

0
  • #6 23 Gru 2009 09:09
    blindman79
    Poziom 2  

Wymieniłem filtr paliwa na purflux'a i zobaczymy. Co ciekawe wczoraj kiedy była odwilż nic nie działo się z samochodem. Kiedy było -10 stopni szarpał i podawał powietrze z paliwem, ogólnie nie dało sie jechać. A wczoraj przy +4 jak ręką odjął. Zobaczymy co będzie po wymianie filtra, chociaż po krótkiej obserwacji w przewodzie paliwowym przez chwilę też pojawiło się powietrze

3