Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5102 - polozenie spoczynkowe wskaznikow wysterowania

21 Gru 2009 11:08 3498 11
  • Poziom 12  
    Szukałem info na forum ale nic nie znalazłem. Otóż moj problem polega na tym, ze wskaźniki wysterowania kanału L i P maja rożna pozycje spoczynkowa. Po wyłączeniu zasilania wskazówka jednego wskaźnika opada 2mm poniżej "min" natomiast wskazówka drugiego wskaźnika opada 2mm powyżej "min". Stad wynika przesuniecie wskazań tychże wskaźników. Czy istnieje możliwość regulacji położenia spoczynkowego tych wskaźników (nie mylić z regulacja czułości). Dodam, ze sa to japońskie wskaźniki.
  • Poziom 22  
    Wskaźniki w sprzęcie audio to nie żadne precyzyjne ustroje pomiarowe i nie ważne czy produkcji Varia czy Mera. Nie posiadają one jakiejkolwiek możliwości regulacji czy kalibracji. Próbować można dołożyć z zewnątrz mały magnes który swym oddziaływaniem na ustrój wskaźnika zmieni jego zakres.
    Je jednak bym po prostu sprawę sobie podarował i zamienił wskaźnik z powiedzmy wskazem częstotliwości.
    Nie zapomnij tylko wymienić samej skali z opisami która jest w tych wskaźnikach wyjmowalna.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    O ile dobrze pamiętam, w polskich wskaźnikach jest możliwość regulacji "zera mechanicznego". Po zdjęciu przedniej części obudowy, dostępny jest element, do którego dolutowana jest sprężyna doprowadzająca napięcie do cewki i wytwarzająca moment zwrotny. Lekkie odgięcie tego elementu pozwala na ustawienie wskazówki w punkcie zera mechanicznego.

GM
  • Poziom 22  
    Od wartości elementów zaznaczonych przez Ciebie nie zależą pozycje spoczynkowe wskaźników. Zauważ że autor pisze :

Cytat:
    Po wyłączeniu zasilania wskazówka jednego wskaźnika opada 2mm poniżej "min" natomiast wskazówka drugiego wskaźnika opada 2mm powyżej "min".
    Atreyu napisał:
    Od wartości elementów zaznaczonych przez Ciebie nie zależą pozycje spoczynkowe wskaźników. Zauważ że autor pisze :

Cytat:
    Po wyłączeniu zasilania wskazówka jednego wskaźnika opada 2mm poniżej "min" natomiast wskazówka drugiego wskaźnika opada 2mm powyżej "min".

Już poprawiłem. Ostatnio mam jakieś problemy z czytaniem chyba. :-(
    Przeczytałem "po włączeniu", a stoi jak byk "po wyłączeniu".

GM
  • Poziom 22  
    Poniżej zdjęcie samego ustroju wskaźnika Varia, wprawdzie z Elizabethki ale to to samo co w Radmorze 510x. Nie wiem czy jest tam jakiś element którym można coś wyregulować. Może pod tym czerwonym lakierem jest jakaś śruba ?? Pamiętam że kiedyś miałem podobny problem ale moje próby "kalibracji" doprowadziły jedynie do wymiany wskaźnika :)
    Myślę, że po zdrapaniu tego czerwonego lakieru, a może to być trudne, bo jest to zapewne "specjalny lakier do plombowania", znajduje się wkręt do regulacji położenia wskazówki.

GM
  • Poziom 37  
    Też kiedyś "kalibrowałem" te wskaźniki, ale chyba nie trzeba ruszać lakieru. Przecież sprężyna musi mieć dwa punkty mocowania. Może jest lepsze dojście do tego drugiego. W żadnym razie nie ingeruj w samą sprężynę. To pewne uszkodzenie.
  • Poziom 34  
    Pod lakierem jest tylko regulacja ,, luzu`` osi cewki wskazówki. Po wyjęciu całego układu z obudowy plastykowej na dole jest druga spirala i tam jest możliwość regulacji. Ostrzegam jednak, że taka zabawa całym ustrojem jest dość ryzykowna, mała nieostrożność i może być konieczna wymiana całego wskaźnika. Choć na upartego bez wyjmowania układu można, po zeskrobaniu lakieru tej części nieco z boku, lekko obrócić we właściwym kierunku całą podłużną blaszkę do której przymocowana jest sprężyna ustroju.
    Zygaqra napisał:
    ...
    Choć na upartego bez wyjmowania układu można, po zeskrobaniu lakieru tej części nieco z boku, lekko obrócić we właściwym kierunku całą podłużną blaszkę do której przymocowana jest sprężyna ustroju.

Masz na myśli element wskazany czerwoną strzałką?

GM
  • Poziom 34  
    Tak to jest dokładnie to co w większych wskaźnikach jest poruszane specjalnym mimośrodem, po ustawieniu można to ponownie polakierować zwykłym lakierem do paznokci.