Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w ustawieniu anteny - Warszawa - niemożliwe?

burr 21 Gru 2009 12:06 1028 3
  • #1 21 Gru 2009 12:06
    burr
    Poziom 2  

Pomoc w ustawieniu anteny - Warszawa - niemożliwe?

witam, mam taki o to problem
    mam mozliwosc korzystania z cyfry plus
    niestety okna skierowane na wisłe.
    jedyna nadzieją jest to ze mam trojkatny balkon na ktorym moglbym zamontowac antene, plus taki ze jak sie wychyle to widze palac kultury bez problemu:)

0 3
  • #2 21 Gru 2009 12:17
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Kol. to żaden opis lokalizacji. Popatrz jak są ustawione anteny.

0
  • #3 21 Gru 2009 12:25
    burr
    Poziom 2  

mieszkania w tym budynku maja okna na obydwie strony. czyli od podworza gdzie z reguly anteny sa - , maja okna tez na północ - anten tam niema ( wiadomo), no i jest jeden pion gdzie mamy okna na podworze - i widze ze sa anteny - natomiast ja mam tylko okna na wschod - z tym ze mam balkon ktory jest trojkatny i po prawej stronie mam tylko nizsze budynki - tj sciana ciagnie sie przez dwa metry

Proszę poprawić pisownię ( polskie znaki ) w postach powyżej także.
    Regulamin p.15 - GKVIDEO

0
  • #4 21 Gru 2009 15:21
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

1. Metoda - trudna i kłpootliwa - wykorzystanie odbicia sygnału. Sa takie instalacje (proszę nie wypisywać ze to niemożliwe). Raczej w przedbiegach trzeba skreślić szansę ze to zrealizujesz są znikome - trzeba zrobić lustro - miejsce odbicia sygnału....

2. Instalacja na dachu. Owszem będą przeszkody typu że nie wolno bo właściel czy amidnistratór otrzymuje działkę od każdego przyłączonego abonenta do kablówki lub wręcz jest przekupiony aby każdego lokatora zmusić do kablówki. Z drugiej strony jeśli mocowanie instalacja nie zagraża bezpieczeństwu i życiu (prawo budowlane i typowe anteny sat nie podlegają specjalnym procedurom sa za małe) nie można Tobie zabronić dostępu do mediów - Jedyny wyjątek to obiekty zabytkowe (wpisany w rejestr zabytków - nie jest jescze zabytkiem). O długość kabla się nie martw - 50 metrów nie stanowi jeszcze problemu.Zalety masz pełny dostęp do swojej anteny. Wada - zabezpieczenia odgromowe... Jeśli dach jest płaski to masz wręcz luksusowe warunki do ustawiania i montażu anteny.

3. Instalacja na ścianie u sąsiada. Niby proste ale są z tym kłopoty - przeciągnięcie kabla, zgoda lokatora itd... Zalety - mniejsze zagrożenie jeśli chodzi o pioruny ale niestety w praktyce brak dospeu do włąsnej anteny.

4. Próba zjednania sobie innych lokatórów i zaoferowanie anteny z instalacją zbiorcza. Niestety kablówki zrobią wszystko by to zablokować.

0