Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto Naftove topeni 6con3

21 Gru 2009 20:45 4302 2
  • Poziom 26  
    Witam!
    Dostałem niedawno webasto (pochodzące podobno z TATRY) PAL "NAFTOVE TOPENI"
    6 con3 o takim numerze:
    443 522 730 019
    Zasilanie 24V Moc 7000W.
    Niestety nie mam zielonego pojęcia jak je uruchomić... Nie ma panelu sterującego... ;( Wiem który przewód zasila wentylator, który pompkę paliwa i który podaje napięcie na świecę żarową. No i oczywiście który jest masowy. Pozostały mi dwa. Jeden i drugi połączone z takim srebrnym stycznikiem. Jeśli podam 24V na pierwszy z nich (szary) słychać "cyknięcie" w styczniku i tyle. Ale jeśli podam to napięcie przy włączonej dmuchawie wtedy ona zwalnia. Drugi przewód (czerwony) również podłączony jest do stycznika ale jeśli podam na niego 24V nic sie nie dzieje... Pilnie potrzebuję jakiś schemat podłączenia. Nie chciałbym czegoś puścić z dymem. Bardzo proszę o pomoc!!! Z góry dziękuję!!!

Dodano po 5 [godziny] 46 [minuty]:

Jedyne co udało mi się znaleźć to:
    http://www.brdm2.estranky.cz/fotoalbum/praga-v3s/naftove-topeni-6-bon-3-_praga-v3s_-
    Teraz tylko jeszcze przegryźć się przez język sąsiadów i może się uda :D
    Chyba że ktoś ma szybszy sposób to chętnie skorzystam. :D
  • Poziom 11  
    ja podłączałem wg. tego schematu ze strony i wszystko działa, stacyjka od stara ma taki sam układ połączeń jak ta co jest fabrycznie, przycisk zwierny do świecy jakikolwiek tylko mocny (chodzi mi o obciążenie), i jakiś zwykły jednobiegunowy do załączania grzania, kolory przewodów masz opisane na schemacie a te na żywo się z nimi pokrywają,to wszystko

• Poziom 26  
    Temat umarł śmiercią naturalną. Zamykam