Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo 2.0 zetec brak iskry na jednej świecy

21 Gru 2009 15:05 2862 2
  • Poziom 2  
    Na wstępie dodam że problem rozwiązałem i chce się jedynie podzielić sposobem naprawy.
    Objawy:
    1) silnik chodziło jak w czołgu ( palił na 3 cylindry)
    2) dużo słabszy
    3) czuć zapach paliwa
    W pierwszej kolejności moje podejrzenie padło na przewody wysokiego napięcia, nocą widać było iskrę skaczącą od przewodów do pokrywy zaworów, wymieniłem je razem ze świecami auto zrobiło na nich około 60k km jednak to nie pomogło. Wyczytałem w instrukcji ze cewka daje iskrę na każdą pare cylindrów za każdym razem więc np. iskra powinna się pojawić na 1 cylindrze w fazie zapłonu i na czwartym w wazie wydechu, wiec skoro jeden z pary pracował mogło to oznaczać jedynie wadliwą nowa świece bądź wadliwy nowy przewód sprawdziłem obie opcję oraz podłączyłem świece bezpośrednio do cewki nadal bez iskry. Komputer zostawiłem w spokoju gdyby nie działał nie byłoby wcale zapłonu, tak samo z kostkę dochodząca do cewki, gdyby to była jej wina nie działała by para 1-4 2-3. Została więc jedynie cewka. Zakupiłem ją dzisiaj za 150 PLN i zamontowałem, na razie bardzo nieprofesjonalnie ponieważ leży na starej(klucz który kupiłem nie był wstanie odkręcić starej i się "otworzył". przykręcę ją jak należy kiedy będę w domu i będę miał porządne klucze. Do tych co będą wymieniać cewkę dodam że nie jest koniecznie zakładanie jej razem z metalową "łapą" można ją od niej odkręcić i założyć do starej jest dużo mniej roboty i nie trzeba tak dużo rozkręcać wystarczy zdjąć tłumik szmerów ssania czyli to duże plastikowe z naklejką z podaną liczbą HP i pojemnością. Kluczyk do odkręcenia cewki to 7 a do odkręcenia łapy gwiazdka wewnętrzna.Mam nadzieję że mój post oszczędzi komuś nerwów. Pozdrawiam i przepraszam za błędy merytoryczne i językowe jeżeli sie takowe pojawiły
  • Użytkownik obserwowany
    Najczęstsza usterka fordów - z kategorii silnik pracuje niewłaściwie - padła cewka.
    Przerabiałem to w Foce.

Jeżeli silnik pracuje nierówno, pali zbyt dużo, szarpie na wolnych obrotach, podczas przyśpieszania dławi się - to na 90% przypadków winna jest właśnie cewka.
    Przeważnie brak iskry na jednej tylko świecy - pomimo tego że iskry pojawiają się parami 1-4, 2-3 - objaw nielogiczny - brak tylko jednej iskry. Logicznie myśląc powinno brakować na 2 świecach.

Pozdrawiam i powodzenia.
  • Poziom 2  
    Zamykam temat, pozdrawiam