Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia 5220 włącza się tylko na kablu FBUS,z baterią nie

woocash81 21 Gru 2009 15:39 1612 4
  • #1 21 Gru 2009 15:39
    woocash81
    Poziom 10  

Dostałem do naprawy 5220 która się nie da włączyć. Podłączyłem pod jafa, dała się zczytać, włączyła się też po zmianie na normal mode. Po włączeniu "na kablu" okazało się że włącznik (czerwoa słuchawka) działa - telefon daje sie włączać i wyłączać normalnie , niestety gdy włożona jest do telefonu bateria zachowuje się jak typowa cegła - nie daje się włączyć, nie reaguje na ładowarkę. Dodam że telefon już flashowałem i wszystko przebiegło normalnie, jednak telefon zachowuje się identycznie jak przed flashowaniem. Co do baterii to sprawdziłem 4 sztuki .przyznam że pierwszy raz spotykam się z czymś takim... może ktoś ma jakiś pomysł ..?

0 4
  • MagBoss
  • #2 22 Gru 2009 17:42
    Webster;=
    Poziom 14  

Na Twoim miejscu sprawdzil bym dokladnie złącze baterii. Telefon sie wlacza pod wpływem pradu z kabla usb a gdy jedynym zasilaniem jest bateria to nie reaguje, wyglada na to ze cos zakłóca mu korzystanie z baterii. Albo zlacze baterii albo element odpowiadajacy za przejscie.

0
  • #3 22 Gru 2009 18:56
    piratten
    Poziom 27  

Podepnij pod zasilacz serwisowy i sprawdź ile prądu pobiera

0
  • #4 27 Gru 2009 19:51
    gsmline
    Poziom 24  

W 90% odpadl pin - z bateri zwore z masa zrob.

0
  • #5 28 Gru 2009 11:11
    woocash81
    Poziom 10  

gsmline napisał:
    W 90% odpadl pin - z bateri zwore z masa zrob.

sprawdziłem to, było ok. w każdym razie telefon oddałem, klientka nieciepliwa ... szkoda

0