Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf IV wariuje elektronika

boozyt 21 Gru 2009 16:39 3097 8
  • #1 21 Gru 2009 16:39
    boozyt
    Poziom 19  

Witam

Mam problem z golfem IV 98 rok 1,6 benzyna
    Dziś była sytuacja że podczas jazdy zaczeły migać kontrolki gdy samochód zgasiłem już go uruchomić nie mogłem, wszystko podczas przekręcania kluczyka kontrolki gasną i licznik resetuje się. a rozrusznik nic. pomogło jedy nie rozruch przez kable z innym autem
    oraz nie świeci mi sie kontrolka od ładowania.

od jakiegoś czasu nie świeci się także w drzwiach lampka od kierowcy.

• #2 21 Gru 2009 16:57
    Andrzej_RTV
    Poziom 14  

Sprawdzić czy są czyste klemy,ewentualnie wymienić akumulator .

• #3 21 Gru 2009 16:57
    Elektron 125
    Poziom 18  

Zaczął bym od sprawdzenia akumulatora ewentualnie wymienić i po prostu sprawdzić ładowanie miernikiem. Prawdopodobnie wysiadł Ci akumulator. Co do ładowania to sprawdzić szczotki w alternatorze.

• #4 21 Gru 2009 19:21
    boozyt
    Poziom 19  

ako ładowałem tydzień temu

Dodano po 54 [minuty]:

nieraz nawet centralny nie łapie . jak kilka razy przekręce to załapie .

Dodano po 1 [minuty]:

przepaliło mi żarówkę z tyłu od postoju już drugi raz w ciągu tygodnia

Dodano po 1 [minuty]:

błędy w kompie wyszły tylko z centralnym o zwarciu w drzwiach przód lewy i tył

• #5 21 Gru 2009 20:05
    Krzysiek534
    Poziom 16  

Masz ładowanie.

• #6 21 Gru 2009 20:30
    boozyt
    Poziom 19  

kontrolka od ładowania się nie świeci. a ako ładuje bo po odpaleniu przez kable . palił później

• #7 21 Gru 2009 21:21
    Staszek49
    Poziom 33  

Kolego w "Passacie - TDI" miałem też "wariujące" kontrolki i to zaraz po kupnie. Z uwagi tej, iż bałem się jeździć z taką usterką (mój palił bez zarzutu ) udałem się do elektryka, który takie tematy "przerabiał" . Okazało się, że kostka łącząca się z zegarami uległa uszkodzeniu tj. na ileś tam pinów, większość z nich była oberwana. Po usunięciu usterki wszystkie kontrolki (od ponad 3 lat) działają poprawnie. Jest to typowa bolączka samochodów z rodziny VW, szczególnie diesli.
    Pozostałe informacje proszę również wziąć pod uwagę.

• #8 21 Gru 2009 21:43
    Mietek1976
    Poziom 13  

Takie czary się dzieją jak sie pogorszy styk masowy silnika (lub jego brak).

• #9 22 Gru 2009 20:23
    boozyt
    Poziom 19  

sprawdziłem dziś auto i znalazłem usterkę związaną z brakiem kontrolki ładowania co się okazało kabel od alternatora w łączeniu się w kostki na silniku przy jednej kostce był przerwany jak podłączyłem to kontrolka świeci ale nie dokończyłem pracy wiec nie jestem pewien czy to rozładowało ako i dlatego migały diody. okaże się jak wszystko zrobie

Dodano po 6 [minuty]:

przy diagnozie wyskoczył błąd 849

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME