Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawór zwrotny do pompy paliwa

zales5 21 Gru 2009 18:41 6187 19
  • #1 21 Gru 2009 18:41
    zales5
    Poziom 11  

Witam. Przymierzam się do skonstruowania elektrycznej pompy do paliwa i mam takie pytanie: chce do tej pompy dołączyć pistolet (taki jak w dystrybutorach) no i tutaj pojawia się problem, bo w sytuacji gdy pistolet zamknie dopływ a pompa nadal chodzi to paliwo pompowane przez nią powinno się wracać lub krążyć w obiegu zamkniętym, no i właśnie potrzebny jest mi do tego taki zawór który będzie się otwierał w momencie wyłączenia pistoletu. Jak się nazywa ten zawór i czy można gdzieś taki kupić?

0 19
  • #2 21 Gru 2009 19:05
    balonika3
    Poziom 36  

Witam. Potrzebujesz coś na wzór zaworu bezpieczeństwa montowanego przy bojlerze. Wylot połączony ze zbiornikiem. Przy przekroczeniu ustalonego ciśnienia (pompa włączona, pistolet "zamknięty"), paliwo będzie wracało do zbiornika. Tyle, że zawór od bojlera będzie miał za duże ciśnienie otwarcia.

0
  • #4 23 Gru 2009 18:05
    Saper 18
    Poziom 17  

Ja wykorzystał zaworek ciśnienia z pompy paliwowej z polskiego bizona( ciśnie otwarcia od 1-2 bar) ( uk. zasilania) i w zależność czy pompa jest zanurzona w cieczy to . Zamontował bym go zaraz na wyjściu z pompy tak aby po zamknięciu zaworu pistoletu ,z zaworka ciśnienia odpływ był by do zbiornika ( pompa pracował by wtedy pod obciążeniem ). Lub wykorzystać elektro-zawór i po zamknięciu spustu przełącznik otwierał by elktro-zawór

0
  • #5 06 Wrz 2014 22:15
    zyznos321
    Poziom 10  

Przepraszam, że odświeżam stary temat, ale mam prośbę:
    czy mógłby ktoś poradzić jak wykonać taki "zawór bezpieczeństwa" najtańszym kosztem? Posiadacie może namiary na takie urządzenia?
    Z góry dzięki za pomoc :)

0
  • #8 06 Wrz 2014 23:19
    mtracz
    Poziom 29  

Zależny od zaworu, w jednym podkręca się śrubą, w innym zmienia się położenie zawleczki w kolejny nawiercony otwór, w następnym podkłada-wyjmuje podkładki. Chodzi tylko o zwiększenie lub zmniejszenie nacisku sprężyny na zaworek.
    Ja bym pokombinował z zaworem zwrotnym z hydrauliki wodnej. Taki jaki dostałeś w zestawie tylko bez sitka bo ten jest typowym smokiem.
    Trzeba było tylko wymienić w nim sprężynkę na mocniejszą, by był zamknięty przy zwykłym tankowaniu.

0
  • #9 06 Wrz 2014 23:21
    zyznos321
    Poziom 10  

Ok, wiem już o co chodzi... Dzięki wielkie :)

0
  • #11 07 Wrz 2014 20:00
    zyznos321
    Poziom 10  

nasu napisał:
    Ja ma zamontowany zawór bezpieczeństwa od kotła CO.
    Coś w tym stylu
    Zawór zwrotny do pompy paliwa

Można w nim regulować ciśnienie, przy którym będzie przepuszczał?

0
  • #12 07 Wrz 2014 20:01
    seweryn7701
    Poziom 31  

Nie można. Nie mówiąc o tym że jest przeznaczony do wody.

0
  • #14 07 Wrz 2014 20:43
    zyznos321
    Poziom 10  

Mógłbym wiedzieć jaką posiadasz pompę? Ciśnienie 1,5 bar zaworu jest odpowiednie?

0
  • #16 07 Wrz 2014 21:16
    mtracz
    Poziom 29  

Oprócz ciśnienia ważna jest wydajność pompy i średnica przewodu do pistoletu.
    Zawór powinien mieć taką przepustowość by po wyłączeniu pistoletu ciśnienie nie urosło za wysoko.

0
  • #17 07 Wrz 2014 21:25
    zyznos321
    Poziom 10  

Wiem właśnie, tylko zastanawiam się jaką wydajność ma moja pompa.
    Chyba będę musiał załatwić to metodą prób i błędów...
    Wydaje mi się, że ciśnienie otwarcia 1,5 bar może być trochę za duże do mojej pompy.
    Może ktoś miał już styczność z tego typu pompą i zaworami bezpieczeństwa? ;)

0
  • #19 07 Wrz 2014 22:06
    zyznos321
    Poziom 10  

Ok, dzięki... W takim razie zakupię taki zawór i będę testował ;)

0
  • #20 26 Lis 2014 20:36
    zales5
    Poziom 11  

Ja kupiłem zawór przelewowy regulowany, wyłącznik ciśnieniowy nie zdał egzaminu (wyłączał się i włączał ponieważ po wyłączeniu ciśnienie samoistnie spadało).

0