Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic C - wyswietlacz nie chodzi

21 Gru 2009 18:44 4568 19
  • Poziom 9  
    Kupilem na Geldzie elektronicznej nowy PC fujitsu/siemens Scaleo c.Zainstalowalem system XP-Pro + Media center i wszystko chodzi idealnie oprócz przedniego wyswietlacza.Na oficjalnej stronie Fujitsu nie istnieje sterownik do niego.Jest tylko do Scenic E ale nie pasuje.Przeszukalem caly Internet ale nie moglem znalesc zadnego sterownika.Przeszukalem kazdy Forum , tez niemiecki i angielski i nic!!!!!
    Ostatnia moja nadzieja w Elektrodzie.
    Jezeli ktoś może pomóc bardzo proszę bo nie mogę uwierzyc ze niema sposobu na to.

Nawet zaplacę za rozwiązanie!
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • SterControlSterControl
  • Spec od komputerów
    Do tego wyświetlacza chyba nie potrzeba sterownika. Rozbierz obudowę i sprawdź czy wyświetlacz jest zasilany i czy wszystkie kabelki podpięte.
  • Poziom 9  
    To sprawdzalem jako pierwsze i wszystko jest OK.Komputer jest zupelnie nowy z starych zapasów magazynówich tylko nie miał HD i RAM-u .Dlatego mislę ze musi byc sterownik do niego.Scenic E ma sterownik.
  • SterControlSterControl
  • Spec od komputerów
    Napięcia mierzyłeś ? Na wyświetlaczu coś widać czy zupełnie wygaszony ? Wklej może zdjęcie wyświetlacza od tyłu, tam gdzie dochodzą kabelki.
  • Poziom 1  
    Witam, może już sobie z tym poradziłeś, ale mimo to skrobnę parę słów.
    Na moim scaleo długo walczyłem z tym wyświetlaczem, ale obecnie działa, chociaż tak do końca nie wiem dokładnie od czego to zależy.
    U mnie działa tylko jak odpalę Media Center. Inne programy go nie uruchomamiają.
    Chyba steruje tym programik System Control Manager (SCM). Ten Scaleo to niby Fujitsu Siemens ale w środku siedzi płyta MSI (MS-7072). SCM jest dodawany do wielu pecetów i notebooków MSI, więc spróbuj ściągnąć z msi.com.tw. Jak nie ruszy to podaj jakiś namiar to Ci wyślę tę wersję co u mnie działa.
    Gdzieś wyczytałem na forum, ze ruszyło po zainstalowaniu Intervideo WinDVD i późniejszym zreinstalowaniu SCM. Ja w każdym razie mam zainstalowane WinDVD, ale skoro to już działa, to boję się eksperymentować...

Obecnie próbuję ten wyświetlacz odpalić na Windows Vista, ale na razie bez powodzenia, więc chyba wrócę do XP Media Center (na wszelki wypadek Vistę instaluję na innym dysku...).

Pozdrowienia
  • Poziom 9  
    Bardzo ci dziękuję nie dałem rady a czasu też nie miałem tak że Scaleo jeszcze leży w szafie. Scaleo C sprzedawano razem z zainstalowanym systemem i spróbowałem zamówić system od producenta,obiecaly że dają ale już ponad miesiąc i nic.
    Spróbuję tak jak napisałeś,jak ruszy dam ci znać.

Pozdrowienia i Bardzo dziękuje
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie.
    Właśnie mabyłem fujitsu siemens SCALEO C wszystko ładnie chodzi (troszke się grzeje ale odwróciłem wentylator na obudowie - dmucha teraz do środka - jest lepiej). Udało mi sie uruchomić przyciski na panelu ale wyświetlacz nadal martwy. Co to za gniazdo kolega wyżej kilka postów ma tam coś podłączone może tu tkwi problem. POMOCY!!!
    Scenic C - wyswietlacz nie chodzi Scenic C - wyswietlacz nie chodzi
  • Poziom 11  
    ok ja mam tam coś podobnego do usb na płycie obok biosu chyba usb 20000cośtam i u mnie też wyświetlacz matrwy mimo tego również porty usb 1394 i reszta martwe na panelu przednim działa tylko wyjmowanie płytki i power proszę o pomoc
  • Poziom 12  
    Wiec tak jeśli chodzi o wyświetlacz:
    1.Instalujemy Windows Media Center
    2.Instalujemy NetFranework 2.0
    3.Program MSI pod nazwą SCM.
    I wszystko działa.
    Scenic C - wyswietlacz nie chodzi
  • Poziom 11  
    a skąd ten program

Dodano po 2 [minuty]:

a jescze mam problem z czytnikiem i przedmini usb podejrzewam że stery są jakieś nie tego bo mam jedno urzadzenie niewiadome moze ktoś z tym walczył i wie jak obeść gdzie moga być sterowniki

Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

a skąd ten program
  • Poziom 12  
    Program można pobrać ze stromy MSI (moge zamieścić tutaj ale nie wiem jak?). Do czytnika kart jest sterownik na stronie fujitsu siemens.
  • Poziom 11  
    ok jasne a do jakiej płyty? bo szukam na msi i nic nie ma? do ms 7270
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki ale dalej nic klapa
    tak to jest z siemensami przetrenowałem już scenica i esprimosa ... i z tym problem że czasami stery siem nie zgasdzają

Dodano po 1 [minuty]:

a co chodzi o kabelek to jest transmisja danych podobnie jak usb tylko bez zasilania w celu uruchomienia wyświetlacza
  • Poziom 12  
    Dziwne u mnie wszystko działa, teraz mam mało czasu ale postaram się w wekend zainstalować od zera Media center i opisze krok po kroku.
    Ja bym powiedział że simensy są niedoceniane naprawdę są dobre ale to moja opinia. Jeśli chodzi o scaleo E też miałem problemy a teraz to już rutyna.
  • Poziom 11  
    opisuję problem
    wyświetlacz raz działa a raz nie problem jeszcze jest z przednimi usb i czytnikiem od początku nie działa a w winie jest jako usb nieznane urządzenie i żadne ze sterowników nie działa w sensie nie podnosi portów w biosie wszystkie sa on i tu jeszcze ten problem

Dodano po 59 [sekundy]:

dzięki za wszelkie powyższe odpowiedzi podpowiedzi ale ni mogę rozgryść tej płyty
  • Poziom 12  
    nieznane urządzenie to czytnik kart zainstaluj sterownik ATI Chipset.
  • Poziom 11  
    oki zainstalowałem chipset i nici ani usb ani czytnika a wszystko podłaczone kabelkami
  • Poziom 9  
    COMA Adam mial rację . Na stronie MSI jest SCM (System Cintrol Manager).Po zainstalowaniu SCM wyswietlacz dziala idealnie. Dziękuje!!!!