Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Microcom ADSL AD 2656 spowalnia łącze

21 Gru 2009 19:51 2207 2
 • Poziom 10  
  Witam. Chciałbym poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu, który dotyczy routera. Nie mam wiedzy w tej dziedzinie i pomimo iż czytałem coś tam, to jednak sam tego nie zrobię. Przepraszam z góry za prostotę języka i długość postu, ale inaczej nie będę potrafił przedstawić całości problemu. A mianowicie--dzielę łącze Neostrada 1Mb przez router AD 2656 na dwa komputery, po kabelku i nie miałem z nim żadnych problemów. Strony otwierały się błyskawicznie, bez problemowo wszystko działało. Jednak, przed kilkoma miesiącami router zaczął tak jakby się zacinać. Co mam na myśli-otóż, kiedy Aresem ściągałem jakieś pliki i tak jakby za dużo pobierał, wtedy blokowało mi się łącze. To znaczy, że już nic nie pobierał i nawet żadnej strony nie mogłem otworzyć, bo wyskakiwało powiadomienie, że jest błąd strony. Tak się działo za każdym razem i na dwóch komputerach-- nie było Internetu, nawet po wyłączeniu aresa. Dopiero, odłączenie i załączenie głównego kabla, powodowało jego ponowne uruchomienie. Tak jakby robił się restart, po czym pojawiał się komunikat” brak połączenia, i po chwili< stan połączono”. I tak za każdym razem. Nawet potrafił się zawieszać, kiedy oglądałem coś na YouTube. Całkiem niedawno udało mi się wezwać informatyka, któremu przedstawiłem całość problemu, a on powiedzmy, że wszedł w ustawiania routera i coś tam poprzestawiał tak, że teraz, kiedy coś ściągam to nic się nie zacina. Gość powiedział, że zrobił coś takiego, że router będzie sam się restartował. O.K- -niech będzie, byle działało. Jednak teraz na miłość boską Internet chodzi jak muł. Strony otwierają się nawet 17s, gdzie wcześniej zaraz po kliknięciu. Dodam, że żaden program p2p nie pracuje, mówię tu o samym ładowaniu stron. Rozmawiałem z gościem a on powiedział, żebym router wymienił, bo już jest stary i będzie się tak działo.Gość przyjść poprawić nie chce, bo twierdzi, że czasu nie ma, a ja nie mogę czekać na ładowanie stron 17s.
  Wprawdzie wejść w ustawienia routera umie, ale nie mam pojęcia, co tam poprzestawiać, żeby przyspieszyć ten Internet.
  Czy ktoś umiałby mi doradzić, co i gdzie poprzestawiać? Bardzo chętnie nawiąże współpracę. Przypomnę jeszcze, że jestem zielony w tej dziedzinie i bardzo proszę o wyrozumiałość
 • Poziom 19  
  Zrób RESET ruterA do wartości domyślnych i poustawiaj z palca jeszcze raz, oczywiście ten sprzęt ma słabego procka mało pamięci i nie radzi sobie z p2p. Jednym rozsądnym rozwiązaniem jest oczyszczenie mu pamięci poprzez reboot urządzenia ręcznie bądź automatycznie dzięki skryptowi lub opcji w ruterze. Mogę doradzić jedno pomyśl nad zmianą urządzenia np postaw modem z wyjściem eth rj-45 + ovislink wl-1600gl z alternatywą. A będziesz mógł spać spokojnie, podział łącza, ograniczenia itp to tylko namiastka co potrafi to urządzenie. Do poczytania więcej Link
 • Poziom 10  
  Witam.
  Piszesz kolego „ garden„, że router ma słabego procka i małą pamięć. Co do procesora to rozumiem, ale oco chodzi z tą pamięcią? :cry:. Czyżby, urządzenie samo w sobie posiadało coś, co się potrafi zapchać? No, bo sprzęt od nowości działał bez zarzutów, a teraz nawet czekałem na załadowanie elektrody :cry:. Co do ustawień, to tu już się nie popisze. Nie znam angielskiego, a tym bardziej technicznych nazw i przypisanych im cyfr. Kiedyś kolega, któremu opisałem tą przypadłość z tym blokowaniem łącza, podpowiedział mi żebym też zrobił „Reset” :|, no a że moja wiedza ograniczona była tylko tym słowem, więc zrobiłem coś, co spowodowało, że straciłem Internet :D. okazało się, że informatyk który naprawiał po mnie router powiedział, że zrobiłem " reset", ale wszystkich ustawień w-- że tak powiem MENU :D:D. Oczywiście po odpięciu routera wszystko było dobrze, ale przez router nic nie szło:D:D. Także, nie biorę się już za żadne „restarty :D:D”, bo może znowu stracę Internet.:cry: Co do sprzętu na którym chodzę to już kilka osób mi proponowało żebym zmienił router, a że chodził dobrze to nie widziałem potrzeby zmiany. Jednak teraz, zmiana zbliża się chyba wielkimi krokami, skoro ciężko to odwrócić. Z p2p rzadko teraz korzystam, można powiedzieć, że wcale. Na drugim kompie tyle, co YouTube i od czasu do czasu Bearshare. Także powiedzmy, że jedziemy jedynie na stronach, które- O „ litości”:cry::cry::cry:!!!!
  Ciężko jest mi dorwać jakiegoś informatyka, który by może coś z tym poradził. Jedynie sam czytam i łapę wiedzę, ale topornie to idzie i raczej boje się cokolwiek pozmieniać, tym bardziej ze już miałem nauczkę.
  Jestem w stanie zrobić Screeny wszystkich ustawień i wysłać komuś, a żeby zerknął i coś podpowiedział gdzie i co ewentualnie można by było poprzestawiać, bo sam tego nie zrobię. Tym bardziej, że wchodząc w ustawienia routera widzę czarodziejskie nazwy i magiczne cyfry. Dla mnie osobiście to czarna magia. A tak już ogólnie jeszcze spytam, czy router można zawirusować:?::?: