Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Dobór sprzętu do Punto I, ew odzysk posiadanych głośników

dyzio767 21 Gru 2009 20:29 1455 9
  • Dobór sprzętu do Punto I, ew odzysk posiadanych głośników

Poziom 9  

..chce coś zamontować mej ukochanej w Punto I

Wymagania: tanio...:)
    Stan: uzywka...:)
    Nastawienie: jakość....adekwatna do taniości:)
    Posiadany sprzęt: radio Blaupunkt MP27
    Miejsce: w desce rozdzielczej na głośnik ok 10cm-na tę chwilę wsadzone jakieś dwa głośniki za 100zł z dość dużą cewką.
    Brak fabrycznego otworu na głośniki w drzwiach-mogę dorobić i wygłuszyć drzwi..ech..niechętnie:)

Posiadane niepotrzebne głośniki:
    2x tweeter RS25
    2x25cm Free Air-bas Pullman
    2x typowe średniotonowe Pulmann 13cm
    Do całości zwrotnica (kompletny zestaw trzydrożny separowany)
    ..dodatkowo: 2x20cm Free Air-bas Pullman
    2x jakies X-plody w jajku-chętnie odsprzedam za ilekolwiek lub na coś wymienię.

Co z posiadanych rzeczy mozna ładnie wykorzystać, co dokupić?

Myślałem o wsadzeniu 25tki w jakąś skrzynkę, tylko głośnik jest Free Air i nie wiem czy się nie udusi?

Chciałbym zakupić wzmacniacz Sony XM 4045, tylko mam wątpliwości czy wystarczy do napędu przodów i suba? Ew jesli nie, to co kupić by dało radę pociągnąć na jednym wzmaku?

..ewentualnie: Przód w drzwi głośniki średniotonowe (nie kikbasy)
    gwizdki w miejsca fabryczne deska rozdzielcza i mały sub na 25tkach Free Air...(jak wyżej: czy da radę) Całość pod zwrotkę zestawu trzydrożnego. Nie śmiać się jesli to nie zadziała-doradzić:)...

0 9
  • Pomocny post
    Poziom 36  

Fabryczne miejsce na głośniki z przodu to 87mm. Proponuje zrobić miejsce w drzwiach. Do tego zestaw gms lub helix. Sub 25cm najlepiej firmowy (JL audio był by dobry) do tego wzmacniacz czteroknałowy np. Axton. Było by tanio i by zagrało. Sprzedaj to co masz i zrób jak pisze.

1
    Poziom 9  

Axton C109?

0
  • Pomocny post
    Poziom 35  

Nie chce sie wypowiadac autorytatywnie ale te glosniczki pullmana sa naprawde spoko i tutaj nie moge sobie za nic przypomniec czy wlasnie o nich nie slyszalem opini ze w drzwiach ten 3way dobrze zagra a cos obija mi sie po glowie ze tak , ja napewno tweetery zostawil i te 13cm bo to zagra ladnie malo tego pokusilbym sie o podlaczenie tweetera w slupku 13cm na wysokosci lusterek a 20cm w panelu w drzwiach potem zapodalbym im ze 100wat RMS na strone i mysle ze bylo by bardzo milo

1
    Poziom 9  

sanders156 napisał:
    Nie chce sie wypowiadac autorytatywnie ale te glosniczki pullmana sa naprawde spoko i tutaj nie moge sobie za nic przypomniec czy wlasnie o nich nie slyszalem opini ze w drzwiach ten 3way dobrze zagra a cos obija mi sie po glowie ze tak , ja napewno tweetery zostawil i te 13cm bo to zagra ladnie malo tego pokusilbym sie o podlaczenie tweetera w slupku 13cm na wysokosci lusterek a 20cm w panelu w drzwiach potem zapodalbym im ze 100wat RMS na strone i mysle ze bylo by bardzo milo

..te średnie `13tki to spore bomby.. Nie da się przerobić w tym aucie by nie zasłonić pół szyby:) Mają fabryczną sporą obramówkę i wymagają dość głębokiego montazu.
    Mam taki zestaw u siebie z przodu w Volvo tylko nie odważyłem się 20tek ani 25tek wsadzić w drzwi i w to miejsce włożyłem 16tki GZ. Przód gra super, aczkolwiek coś tam się męczy i nie wiem czy własnie nie GZ..
    Czy Kikbasy z przodu są konieczne? Czy może wystarczyłyby średnie umieścić gdzieś u góry w drzwiach a 20tki dać w drzwi tylne...jeśli gdzieś się w tym autku uda upchać... Jesli 20tki lub 25tki zapakuję na tylną półkę to się auto złamie:) W Volvo mi rozklekotały całą tylną półę i powyrywały wkręty na których były pomocowane na meblówce..

0
  • Pomocny post
    Poziom 35  

Moze wystarczyc 13cm z przodu tylko aplikacja musi byc starannie przeprowadzona a 20 w tylnych drzwiach zastapilbym majym subem

1
    Poziom 9  

sanders156 napisał:
    Moze wystarczyc 13cm z przodu tylko aplikacja musi byc starannie przeprowadzona

Wytłumacz mi to dokładniej, jesli możesz.
    Dodam, iż 13tki pod oryginalną zwrotką grają ewidentnie tylko srednim tonem i kikbasu tam raczej nie uświadczysz..

0
  • Pomocny post
    Poziom 35  

Chodzi o to ze nawet 13cm. moze zagrac dobrze z wykopem tylko trzeba dobrze a nawet bardzo dobrze wygluszyc drzwi a ja proponowalbym zeby zrobic im panele zamkniete i nie odcinac ich zwrotka za wysoko znaczy nie traktowac ich jak midrange tylko woofer odciac okolo 60-70Hz i zgrac z tweeterami zeby zrobic z nich system 2way

Dodano po 56 [sekundy]:

Najlepiej z poziomu wzmaka pociac je a tweetery przez zwrotke

1
    Poziom 9  

..próbowałem to zrobić w swym Vovlo ze średnimi 15cm przy wygłuszonych drzwiach. Grały dobrze, niestety krótko. Po kilkakrotnym odkręceniu spaliłem oba. Wydaje mi się, że Canton tak zaprogramował te głośniki, by grały dobrze, a nawet bardzo dobrze, ale jako typowe midrange.
    W sumie mógłbym dokupić jakieś woofery, tylko jeśli podłączę je pod zwrotkę Cantona bas będzie głęboki i głośnik pewnie nie zagra zbyt ładnie..Zwrotka w końcu strojona jest pod głośnik od 20-25cm. Jak to obejść bez znajomości elektroniki z mej strony?

...czy to własnie można zrobić, jak pisałeś- z poziomu wzmacniacza, filtrami górno przepustowymi?

0
  • Pomocny post
    Poziom 35  

Tak zamiast stosowac zwrotke do woofera mozna go pociac od gory i dolu filtrami

1