Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LAC 5900RN trzaski podczas odtwarzania radia FM

21 Gru 2009 21:09 1961 3
  • Poziom 13  
    Witam,

kupiłem radio samochodowe LG LAC5900RN. Zainstalowałem go w mojej Skodzie Felicji. Wszystko jest OK gdyby nie to że podczas jazdy słyszę trzaski podczas słuchania radia. Gdy wyłączę silnik, trzaski ustają. Mam założony wzmacniacz antenowy. Poprzednie radio (fabryczny Blaupunkt) nie dawał tego efektu. Wszystko było OK. Czy założenie filtru na zasilanie coś pomoże? Dziwne jest to że podczas słuchania muzyki z Pendriv-a lub CD nic nie trzeszczy. Tylko tuner jest czuły. Może to wada tego modelu?

Proszę o pomoc, może reklamować to radio?

Andrzej
  • flexghzflexghz
  • Poziom 2  
    uzywam tego radia od jakiegos czasu i radio bardzo ładnie odbiera, moze spróbuj podlaczyc je do innego auta, bedziesz wtedy wiedzial czy to wina odtwarzacza czy moze Twojej anteny lub wspomnianego wzmacniacza sygnalu. Pozdrawiam.

Pisownia. Popraw ją , regulamin pkt 15 i 10.9. [damiancz]
  • flexghzflexghz
  • Poziom 13  
    Witam,

wracam do tematu, zakupiłem filtr zasilania. Niestety zakłócenia występują nadal. Wydaje mi się że wnikają one przez instalację antenową. W poprzednim radiu tego nie było. Mam zastosowany standardowy wzmacniacz antenowy w postaci metalowej rurki z wyprowadzonym przewodem zasilania. Podłączę go do innego samochodu.

Tak na marginesie, Czy trzeba stosować jakieś kombinacje przy montażu radia w Oplu Astrze I (1998 rok) z przygotowaną instalacją pod fabryczne radio (wymagany jest wzmacniacz itp...)?

Pozdrawiam

Andrzej
  • Poziom 22  
    Wzmacniacz masz juz w antenie i podłączanie dwóch wzmacniaczy pod rząd napawano nie wpłynie pozytywnie na odbiór stacji, sprawdź czy lg zasila fabryczny wzmacniacz w antenie