Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

maxtor athena dsp rzadki model

21 Gru 2009 21:38 1446 4
  • Poziom 10  
    Dysk widziany w biosie tylko w trybie safe.
    Nie pomaga naprawiający plik do firmware od dx541 z salavationdata.
    Czy ma ktos firmware do w.w. dysku - Maxtor 2B020H1, na płytce jest A5FBB, a w biosie w trybie safe pokazuje WAH23C7Z, a wszystkie które widziałem w sieci mają początek WAH21P.
  • Poziom 19  
    tczewiak_ napisał:
    Dysk widziany w biosie tylko w trybie safe.
    Nie pomaga naprawiający plik do firmware od dx541 z salavationdata.
    (...)

Nie dziwne, że widziany, ale jak widziany? ATHENA POKER 541DX? :D i to Kolego nie jest tryb na pewno "safe mode", bo ten tryb ustawia sie zworkowo :D a tutaj uszkodzone moduły w Service Area stąd wyświetla się nazwa jak w przypadku trybu "safe mode"

A jak Kolega myśli, gdzie to rzadka rodzina dysku? Na Uralu? :D jesli to oznaczenie DX541 :?: bo dla mnie Athena Poker i jest wręcz mnóstwo tej rodziny dysków na polskim rynku i nie znam supportu Salavationdata ale znam support od Salvationdata dla 541DX i czemu Koledze nie pomaga tutaj?:D

Może Kolega napisze coś więcej - jak np ustawia dysk w tryb "safe mode" konieczny dla naprawy SA przy supporcie Salvationdata for Maxtor 541DX, bo od tego trzeba zacząć a nie od wgrania F/W, bo to nic tutaj koledze na tym etapie nie pomoże a wręcz może zaszkodzić :D
  • Poziom 10  
    Wiem co piszę. Napisałem safe mode i mam na myśli safe mode, czyli odpowiednio ustawione zworki (2 pionowo obok siebie).
    Na etykiecie dysku jest nazwa 541dx.
    W trybie normalnym nazwa w biosie się nie pokazuje
    W safe mode pokazuje ATHENA WAH23C7Z (chip na płytce jest DSP).

Przy używaniu darmowego narzedzia salvationdata dysk jest podpiety na drugim kanale jako master.
  • Poziom 19  
    tczewiak_ napisał:
    Wiem co piszę. Napisałem safe mode i mam na myśli safe mode, czyli odpowiednio ustawione zworki (2 pionowo obok siebie).
    Na etykiecie dysku jest nazwa 541dx.
    W trybie normalnym nazwa w biosie się nie pokazuje
    W safe mode pokazuje ATHENA WAH23C7Z (chip na płytce jest DSP).

Przy używaniu darmowego narzedzia salvationdata dysk jest podpiety na drugim kanale jako master.

To ciekawe, co Kolega napisał :D :arrow:

tczewiak_ napisał:
    W trybie normalnym nazwa w biosie się nie pokazuje.

Bo moim zdaniem, pokazuje to samo, co w trybie safe mode, gdyż nie odczytuje modułów w SA tylko z kopii w ROMie z ta róznicą, że trwa to znacznie dłużej :D

tczewiak_ napisał:

Darmowy ale przeznaczony wyłącznie dla rodziny Maxtor Athena 541DX :D a jeszcze lepszej bzdury nie można było wymyśleć Kolego z tym ustawieniem "master". :D To jak mamy w trybie "safe mode" i "master" dwa w jednym? :D Powineneś dysk podłączyć zgodnie z instrukcją tego oprogramowania, czyli sam dysk na kanale 2 IDE w trybie od początku w "safe mode" bo to umożliwia wyłączenie auto-spin'u a nie "master", bo tak rozumuję Twoją odpowiedź :D

Nie dziwne, że pokazuje to :arrow:

tczewiak_ napisał:
    ATHENA WAH23C7Z
    :D

A wiesz Kolego co to onacza? :D
    Oznacza to, że to kopia f/w podawana jest tutaj wyłącznie przez elektronikę a nie SA dysku. Żeby dysk był poprawnie rozpoznawany potrzebna jest inicjalizacja translatora SA i wyczytanie adaptywów SA a u Ciebie tego brak. Jeśli program nie znajduje dysku to może to świadczyć o uszkodzeniu głowicy tego dysku. :|

Podaj jaką otrzymujesz odpowiedź w programie na to :arrow:

Checking Table 1 ...
    Checking Table 2 ...
    Checking Table 3 ...
    Checking Table 4 ...

Co do dalszego postępowania, to jeśli nie znajdziesz odpowiedniego LDR'a to pozostaje zabawa z HOT SWAPem (i nie myśl Kolego, że to przekładanie talerzy :D ) z takiego samego dysku, aby inicjalizować translator SA i wyczytać adaptywy, tym samym inicializować PCB dysku, żeby po HOT SWAPie dostać sie do strefy SA, oraz zrobić w pierwszej kolejności kopie modułów i grup modułów, a następnie zrobić własny loader. W tym dysku nie można np zastapić modułów adaptywów 21h, 1eh, oraz tablicy defektów dla dysku (Husr i Hutil 33h). Teraz już wiesz Kolego co i jak. Do tego są tez odpowiednie narzędzia darmowe :D ale wiedza jak to zrobić jest w tym wypadku również niezbędna...Wszystko zalezy od tego, czy zalezy Ci na danych Kolego, czy na samej naprawie tego dysku. :D
  • Poziom 10  
    Czy w safe czy w normalnym pokazuje nazwę ATHENA WAH23C7Z.
    W programie od Salvation pokazuje:

Checking Table 1 error found and repaired
    Checking Table 2 error found and repaired
    Checking Table 3 error found and repaired

i restart programu.
    Po wyłaczeniu i ustawieniu zworek z safe na master nic się nie zmienia - nadal ATHENA WAH23C7Z i w mhdd pojemnosc 0.