Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intrygująca rurka pod Mercedesem A170

wioolcia 21 Gru 2009 21:39 2675 6
  • #1 21 Gru 2009 21:39
    wioolcia
    Poziom 9  

Witam.
    Mam pytanie do ludzi bardziej znających sie na rzeczy ;)
    Otóż jakiś czas temu zauważyłam że mój samochodzik (Mercedes A170) po zgaszeniu silnika wydaje z siebie dziwne dziwięki (słychać coś jakby pracującą dmuchawe), i to nawet przez kilka minut od wyłączenia, zamknięcia i zostawienia go w spokoju ;) Po pewnym czasie momentalnie cichnie...
    Po bardziej wnikliwej obserwacji na kanale doszłam do tego, że winna temu jest wystająca rurka widoczna na zdjęciu:

Intrygująca rurka pod Mercedesem A170

Wydmuchuje ona ciepłe powietrze... Wystaje mniej więcej w połowie autka kawałek przed puchą tłumika- po lewej stronie autka ;)

Czy ktoś wie może co to może być i do czego to służy? Ciekawi mnie to baaardzo od dłuższego czasu ale jakoś nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie ;)

0 6
  • Pomocny post
    #2 21 Gru 2009 21:57
    carrot
    Moderator Samochody

Rura wydechowa webasta (dogrzewacza)

0
  • #3 21 Gru 2009 22:03
    wioolcia
    Poziom 9  

Ooo :) Dobrze wiedzieć że to mam ;) a można to jakoś włączać przed odpaleniem silnika (bo z tego co wiem to chyba tak powinno działać)?

W sumie sprzedawca mówił mi że jest webasto, ale nie mogłam znaleźć nic o tym w instrukcji, ani żadnego przycisku do obsługi nie znalazłam i stwierdziłam że to był z jego strony taki chwyt marketingowy ;)

Jest gdzieś jakiś pstryczek do tego czy jak to sie obsługuje? ;)

0
  • Pomocny post
    #4 21 Gru 2009 22:11
    milejow
    Poziom 42  

Nie można, to nie jest typowe webasto tylko dogrzewanie (pomaga szybciej rozgrzać silnik).Nie ma możliwości sterowania jego pracą

1
  • #5 21 Gru 2009 22:13
    wioolcia
    Poziom 9  

Aha :) to bardzo dziękuje za pomoc :) teraz będe mogła spać spokojnie ;)

A to normalne że to pracuje jeszcze po wyłączeniu silnika?

1
  • #7 22 Gru 2009 09:00
    wioolcia
    Poziom 9  

Teraz to już wiem wszystko! :) Dziękuje bardzo szczególnie za tego pdfa ;)

Już sie nie będe bała że Mercedesik buczy bo rozgrzewa sie żeby spierdzielić ode mnie ;)

1