Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grzejnik od polowy ciep造

czubek17 21 Dec 2009 22:01 15312 30
    czubek17
    Level 2  
    Witam

Mam prblem z grzejnikami. Po rozpaleniu w piecu grzejniki staja sie bardzo powoli ciep貫 co powduje zagotowanie sie wody w piecu co moze byc przyczyna. Pompa jest nowa i odpowietrzona i grzejniki tak samo. Grzejnik w g鏎nej cz瘰ci jest gor帷y a na dole zimny. prosze o pomoc
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    czubek17
    Level 2  
    po zmianie pompy ( jakies 3 tygodnie temu) wszystko bylo wporzadku. Po tym czasie zaczel szwankowac jakby woda bardzo powoli nachodziala do grzejnikow

Dodano po 1 [minuty]:

Mam pytanie gdzie znajduje sie ten filtr wody
    niutat
    Level 36  
    To mo瞠 by co w tym stylu (z tym 瞠 ten jest do gazu) ale obudowa podobna;
    Link
    User removed account
    User removed account  
    ricken
    Level 1  
    Witam!
    Mam podobny problem, tyle 瞠 podj掖em ju kilka krok闚 i niestety nic nie pomog這. Po pierwsze to ju r騜nymi sposobami odpowietrza貫m instalacj, kolejno czy軼i貫m filtr wody, po幡iej stwierdzi貫m, 瞠 mo瞠 moja pompka jest za s豉ba i kupi貫m 25/60 (wysoko嗆 pompowania 6m). Na pircu 鈔ednio mam 65 stopni, piec 20kW czyli szybko licz帷 na mieszkanie oko這 200m (ja mam lekko ponad 70m). Powoli trac g這w, przestudiowa貫m tysi帷e temat闚 na forum i nie potrafi znale潭 rozwi您ania swego problemu. Prosz o jak捷 my郵 kt鏎a pomo瞠 w rozwi您aniu mego problemu, kt鏎y jest podobny do problemu opisywanego wy瞠j.
    piracik
    Moderator of Heating systems
    A mo瞠 wina jest po stronie zaworu zwrotnego. Je瞠li og鏊e jest to mo瞠 zawiesi si w pozycji otwartej i woda 鄉iga na kr鏒ko.
    czubek17
    Level 2  
    Niestety ale nie ma zaworu zwrotnego
    User removed account
    User removed account  
    piracik
    Najlepiej jak by autor w徠ku pokaza jakie zdj璚ia ze swojej instalacji.
    Ja my郵, 瞠 instalacja wygl康a tak, 瞠 pompka jest zamontowana na takiej spince na g堯wnym zasilaniu z kot豉, a pomi璠zy ko鎍ami tej spinki powinien znajdowa si zaw鏎 zwrotny, kt鏎ego prawdopodobnie nie ma i woda kr捫y na kr鏒ko.

Prawid這 powinno wygl康a tak:
    Grzejnik od polowy ciep造
    zbigmaz1
    Level 18  
    czubek17 wrote:
    Witam

Mam prblem z grzejnikami. Po rozpaleniu w piecu grzejniki staja sie bardzo powoli ciep貫 co powduje zagotowanie sie wody w piecu co moze byc przyczyna. Pompa jest nowa i odpowietrzona i grzejniki tak samo. Grzejnik w g鏎nej cz瘰ci jest gor帷y a na dole zimny. prosze o pomoc

Sprawd jeszcze ci郾ienie w uk豉dzie, mo瞠 jest troch za ma貫 (zwi瘯sz troch). Mo瞠 jeszcze kt鏎a uszczelka na pompie ci si przesun窸a i blokuje przep造w.
    Je瞠li centralne pracowa這 dobrze to musi pracowa dobrze. Ostatnia sprawa to jeszcze sprawd pomp czy nie zapowietrzona. Jak to wszystko co sugerowali poprzednicy jest dobrze to tylko pozostaje sprawdzi sam pomp, mo瞠 jest wadliwa lub ustawiona na wolniejsze obroty. U mnie jak zacz窸y grzejniki grza tylko u g鏎y to by objaw 瞠 pompa nie dawa豉 rady i musia貫m j wymieni.
    czubek17
    Level 2  
    Tak wyglada moja instalacja
    Grzejnik od polowy ciep造 Grzejnik od polowy ciep造 Grzejnik od polowy ciep造
    piracik
    Na tych zdj璚iach troch ma這 wida, zdj璚ie samej pompy nie wiele m闚i. Poka gdzie ona jest. Na zasilaniu, powrocie? Masz gdzie tam filtr siatkowy? Masz mo磧iwo嗆 odci望 zaworami pompk, tak aby nie spuszcza wody z ca貫j instalacji, aby zdemontowa pomp?
    Je瞠li masz tak mo磧iwo嗆, wymontuj pomp, odkr耩 korpus i zobacz do wirnika. Mo瞠 po prostu wirnik pop造n掖 skoro woda si zagotowa豉 w kotle, to jest taka mo磧iwo嗆.
    User removed account
    User removed account  
    ixi43
    Level 10  
    Mam pomp C.O. LFP i ogromny problem-ostatnio strasznie g這郾o startuje.Przy zmianie na szybszy obieg zaczyna buczec (na 1 biegu nie-tylko na 2 i 3,i to nie za ka盥ym razem)Wkurza mnie ten g這郾y start-s造chac j 2 pi皻ra wy瞠j.Odpowietrzy貫m j,odkr璚i貫m-przela貫m wod,filtr sitkowy -ten przed pomp te wyczy軼i貫m-i nic.Mam pytanie-czy w pompie jest jaki filtr-sito?No i gdzie?Czy to silniczek?Bo boj si 瞠 padnie ca趾iem. Z g鏎y dzi瘯i za wszelkie odpowiedzi.
    torpedos78
    Level 12  
    czy ja dobrze widze,瞠 ta pompa jest na powrocie? Zobacz na ktorym biegu j masz. Zdj璚ia za du穎 nie pokazuj. Najlepiej rozrysuj instalacj i wrzu. Jaka jest temperatura na zbiorniku C.W.U? Rozumiem 瞠 jedna pompa jest do wszystkiego?
    Skoro kocio Ci wrze,a wszystkie grzejniki masz do po這wy zimne pomimo odpowietrzenia,to problem le篡 w przep造wie.
    antonio350
    Level 2  
    mo瞠 to co napisz wydaje si banalne,ale sprawd czy pompa kr璚i si zgodnie ze strza趾ami na obudowie.tzn.musi pcha wod do kot豉 je瞠li jest na powrocie.
    piracik
    ixi43 wrote:
    Mam pomp C.O. LFP i ogromny problem-ostatnio strasznie g這郾o startuje.Przy zmianie na szybszy obieg zaczyna buczec (na 1 biegu nie-tylko na 2 i 3,i to nie za ka盥ym razem)Wkurza mnie ten g這郾y start-s造chac j 2 pi皻ra wy瞠j.Odpowietrzy貫m j,odkr璚i貫m-przela貫m wod,filtr sitkowy -ten przed pomp te wyczy軼i貫m-i nic.Mam pytanie-czy w pompie jest jaki filtr-sito?No i gdzie?Czy to silniczek?Bo boj si 瞠 padnie ca趾iem. Z g鏎y dzi瘯i za wszelkie odpowiedzi.

Wydaje mi si, 瞠 mog to by 這篡ska 郵izgowe. Prawdopodobnie wk豉d wiruj帷y jest do wymiany. Mo積a taki naby w serwisie.
    ixi43
    Level 10  
    Przy za陰czaniu 逝pnie tak jakby kto waln m這tkiem w rur.Przy zmianie bieg闚 dzieje si to samo-ale nie za ka盥ym razem.A nie orientuje si kto czy ewentualna naprawa nie przewy窺zy kosztu po這wy pompy-bo w闚czas mo瞠 lepiej do這篡c troch i miec n闚k.Bo gwarancja si ju sko鎍zy豉.
    piracik
    ixi43 wrote:
    Przy za陰czaniu 逝pnie tak jakby kto waln m這tkiem w rur.

Taki objaw wskazywa by na zaw鏎 zwrotny. υ篡ska w pompie "piszcz" przewa積ie przez kilka sekund od uruchomienia pompy. Je瞠li jest jedno g這郾e uderzenie, wskazywa這 by ono na zaw鏎 zwrotny, mo瞠 kula si zawiesza lub co w tym stylu. U mnie w domu te czasami g這郾o strzeli podczas startowania pompki, ale jak dla mnie to nic powa積ego.
    ixi43
    Level 10  
    Mnie to pukanie martwi-bo boj si 瞠 pompka padnie.Wczoraj zmienia貫m ciekn帷y zaw鏎 i spuszcza貫m wod.Nurtuje mnie jeszcze jedno-czy mo瞠 gdzie w rurach nie zrobi這 tzw. kurtyny powietrznej-czy jest co takiego mo磧iwe?Czy ten niemetaliczny g這s po rurach niesie si od pompki?Czy gdzie jest powietrze i nie mo瞠 go wypchn帷?U znajomych t逝cze tak od pocz徠ku-na nowej pompie.Wi璚 mo瞠 nabic jeszcze raz wody?
    kaskader83
    Level 10  
    Podklej si pod temat bo mam podobn sytuacj.Piec -elexia comfort, 5 grzejnik闚 "Purmo",1 豉zienkowy.Problem polega na tym 瞠 najwi瘯szy grzejnik (potr鎩ny) jest tylko do po這wy ciep造 w pionie-czyli g鏎a gor帷a a d馧 zimny.Co ciekawe-je郵i dotkn rurek wychodz帷ych z pod這gi to i zasilanie i powr鏒 jest ciep造.Kolejny problem jest taki 瞠 notorycznie zapowietrza mi si grzejnik 豉zienkowy.Tylko je郵i chodzi o to zapowietrzanie to przypuszczalnie jest mi znana przyczyna-uszkodzony zaw鏎 bezpiecze雟twa w piecu (przy nawet niskim ci郾ieniu upuszcza wod z uk豉du)-niestety nie wiem gdzie go mog kupi.A czytaj帷 posty zastanawiam si nad kupnem automatycznych odpowietrznik闚 i wkr璚i je do grzejnika 豉zienkowego i nie wiem czy to mog這by pom鏂 w tym du篡m grzejniku-potr鎩nym.My郵a貫m te o wyrzuceniu zaworu i wkr璚eniu w jego miejsce za郵epki-czy mo瞠 to da jaki efekt?Zaw鏎 jest termostatyczny ale bez kryzy.
    Raven999
    Level 14  
    pompa na zasilaniu , takie zainstalowanie grozi kawitacj i zniszczeniem wirnika pompy .

Dodano po 1 [minuty]:

"pracik" tka jest nieprawid這wo
    piracik
    Raven999 wrote:
    pompa na zasilaniu , takie zainstalowanie grozi kawitacj i zniszczeniem wirnika pompy .

Dodano po 1 [minuty]:

"pracik" tka jest nieprawid這wo

Mo瞠sz co wi璚ej powiedzie o tym? Co jest nie prawid這wo, dlaczego, jako powinno to wygl康a, dlaczego wirnik pompy ulegnie zniszczeniu.
    User removed account
    User removed account  
    Raven999
    Level 14  
    kawitacja zale篡 od temperatury przep造waj帷ej cieczy i jej ci郾ienia
    zale積ie od tego jaki jest obliczeniowa warto嗆 wsp馧czynnika NPSH kryt. - krytyczny , dla danej pompy i jej relacji danej wysoko軼i podnoszenia oraz temperatury operacyjnej p造nu . przet豉czanie cieczy cieplejszej jest mniej ekonomi-cze i mniej wydajne ni gdyby by豉 zainstalowana ta pompa na powrocie.

kawitacja to implozje p璚herzyk闚 p造nu w w pobli簑 這patek wirniaka pompy . o sile kilkudziesi璚iu [MPa] je郵i nast瘼uje to wyrywa kawa趾i materia逝 這patek wirnika i tym samym os豉bia jej wytrzyma這嗆 mechaniczna , oraz zmniejsza efektywno嗆 hydrauliczna maszyny,nrzecieki hydrauliczna -zmniejszenie wysoko軼i podnoszenia

na efekty nie trzeba d逝go czeka zale篡 od materai這w z ktorych jez wirnik