Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nubira nie pali na benzynie

21 Gru 2009 22:19 6569 12
  • Poziom 9  
    witam mam problem z autkiem nie chce chodzić na benzynie nie odpala. Jak odpalę na gazie to świeci mi się cały czas check i nie gaśnie. proszę o pomoc. silnik 1,6 sx rok 1998 instalacja bingo s4.
  • Poziom 32  
    Pompa chodzi? Zasilanie na niej jest? Paliwo podaje, wtrysk otwiera? Paliwo leci?
  • Poziom 9  
    pompa buczy paliwo podaje a kod mruga 12 a jak odpalę to cały czas mruga
  • Poziom 35  
    Sprawdź obwody zasilania wtrysków,i czy wtryski podają paliwo.Paliwo świeże czy chomikujesz je od roku?
  • Poziom 32  
    Teranozaur napisał:
    pompa buczy paliwo podaje a kod mruga 12 a jak odpalę to cały czas mruga

To że buczy to o niczym nie świadczy, faktycznie paliwo do cylindra nie dochodzi i co wtedy? Brak pracy na paliwie
  • Poziom 9  
    w tamtym tygodniu tankowałem verva na orlenie. zdarzenie miało miejsce podczas jazdy. jak jechałem na gazie to wszystko było dobrze jak zgasiłem by zatankować to juz odpaliłem auto na "plaku". parę dni przed zajściem odpalała i gasła ale po chwili kręcenia auto odpalało na bezynce.

Dodano po 2 [minuty]:

co może być przyczyną co mam sprawdzić
  • Poziom 32  
    Co mam Tobie poradzić, chyba wizyta w warsztacie
  • Poziom 25  
    Podpinam się do tematu. Nubira 2.0 lpg (palnik) auto nie pali na benzynie. Na gazie chodzi, po wizycie u gaziarza i po wymianie parownika objawy jak wyżej. Pompa pompuje paliwo na 3.0 bar ale przy kręceniu rozrusznikiem wtryski nie chodzą. Jakby chciał zapalić ale nie odpala. Świece suche. Wypiąłem wcinkę we wtryski tak że bezpośrednio fabryczna instalacja. Przez stetoskop w momencie kręcenia rozrusznikiem słychać przez ok 2 sek. jak pracuje wtryskiwacz potem przestaje...
  • Poziom 35  
    Może immo blokuje ? Są jakieś błędy w sterowniku silnika (można wymigać) ? Kontrolka check w ogóle sprawna ?
  • Poziom 25  
    Immo nie blokuje bo po włączeniu zapłonu gaśnie kłódeczka, ale dałeś do myślenia z check-iem bo się w ogóle nie pali.... o czym to może świadczyć ??
  • Poziom 35  
    Może świadczyć o:
    - niesprawności samej kontrolki
    - niesprawności połączenia między kontrolką a sterownikiem silnika
    - brakiem zasilania na sterownik

Czasami gaziarze partacze demontują tą kontrolkę aby zamaskować swoje partactwo.
    To że kłódeczka gaśnie chyba nie świadczy o nieblokowaniu immo. Kluczem będy w sterowniku, ale do tego potrzeba podłączenia ze stosownym narzędziem lub sprawnej kontrolki aby "wymigać" błędy.
  • Poziom 25  
    Z koro kontrolka gaśnie to immo jest ok, tester nie może się połączyć z silnikiem... albo uwalone kable albo sterownik ?!
  • Poziom 25  
    bartek_j napisał:
    Może immo blokuje ? Są jakieś błędy w sterowniku silnika (można wymigać) ? Kontrolka check w ogóle sprawna ?

Zwracam honor, uszkodzone immo, jakaś możliwość obejścia czy emulator ?