Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam ładowarki do akumulatora Toyama NPG 120Ah

avallone78 21 Dec 2009 22:24 2612 3
    avallone78
    Level 9  
    Witam wszystkich.
    Zarejestrowałem się tu dzisiaj gdyż ktoś polecił mi to forum jako rozwiązanie dla dręczącego mnie od paru dni problemu. Nie wiem czy temat pisze zgodnie z regulaminem ale bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Kopiłem ponton Link a do tego pontonu silnik elektryczny MotorGuide Varimax v55 Link

Jako źródło zasilania tego silnika będę wykorzystywał 2 akumulatory Toyama NPG 120Ah Link

Niestety pozostał mi problem ładowarki i o ile w sprzęcie wędkarskim sobie radze to w temacie ładowarki jestem noga.

Napisałem jak zwykle temat o pomoc na 5 forach wędkarskich ale wędkarze to nie elektronicy i o ile pojawiły się odpowiedzi to wszystkie były rozbieżne co do marki i modelu.

Dowiedziałem się że jeśli będę używał złej ładowarki to choć może rzeczywiście będzie ona do ładowania akumulatorów żelowych o dużej pojemności to i tak może zajechać oba aku w niecały rok.

Bardzo mi zależy na pomocy przy wybraniu ładowarki, jakiej firmy jaki model tak żeby była najbardziej odpowiednia do moich akumulatorów.
    Nie jest dla mnie ważna cena tej ładowarki a jej jakość i to że po 2 latach nie będę musiał wymieniać akumulatorów.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze (właściwie polecenia naprawdę dobrej) bo w tym temacie nie chciałbym się pomylić.

Jeśli ktoś przy okazji ma sugestie co do akumulatorów tez chętnie wysłucham opinii.

Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie Artur
    avallone78
    Level 9  
    Polecono mi to forum jako najbardziej specjalistyczne i najbardziej pomocne przy moim problemie ;)
    Dziękuję wszystkim "specjalistom" za szereg przydatnych podpowiedzi.
    Pozdrawiam i życzę do siego roku :)
    avallone78
    Level 9  
    Dziękuję bardzo
    Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku Artur